Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkiezingen in Georgia verlopen rustig

Verkiezingen in Georgia verlopen rustig

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De verkiezingen voor twee Senaatszetels in de Amerikaanse staat Georgia verlopen rustig. De lokale autoriteiten zeiden dat er geen lange rijen voor de stembureaus zijn. Er zijn geen berichten dat mensen langer dan dertig minuten moeten wachten om te kunnen stemmen, aldus de toezichthouders op de stembusgang. In Columbia County waren er wat problemen met enkele stemmachines, maar die waren snel opgelost.

In Georgia proberen de Republikeinse senatoren Kelly Loeffler en David Perdue vast te houden aan hun zetels. Als dat lukt, hebben de Republikeinen 52 van de 100 zetels in de Senaat. Dat betekent dat ze het aankomend president Joe Biden de komende jaren flink lastig kunnen maken.

Als beide zetels naar de Democratische uitdagers Raphael Warnock en Jon Ossoff gaan, heeft dat grote gevolgen voor de machtsbalans in de Senaat. Als daar de stemmen staken, heeft de vicepresident van de VS de beslissende stem. Dat is straks de Democrate Kamala Harris.

"Dit is de belangrijkste verkiezing uit mijn leven, zei de 74-jarige Robert Lowe, nadat hij zijn stem op Ossoff en Warnock had uitgebracht. "Als de Republikeinen de controle over de Senaat houden, zal er in Washington aanhoudend tegenwerking zijn."

Meer uit Buitenland

Franse agent vervolgd na afvuren traangasgranaat op scholier

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten vervolgen een agent voor een incident waarbij een scholier gewond raakte. De politieman zou vorige week van dichtbij een traangasgranaat op de jongen hebben afgevuurd tijdens de scholierenprotesten.

24 minuten geleden
Iran en Trump vermanen Parijs over scholierenprotest in Frankrijk

TEHERAN/WASHINGTON (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft de Franse ambassadeur in Teheran, Pierre Cochard, om opheldering gevraagd over het optreden van de oproerpolitie tegen demonstrerende middelbare scholieren.

1 uur geleden
Israël waarschuwt voor aanslagen in het buitenland op 7 oktober

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische Nationale Veiligheidsraad (NSC) heeft gewaarschuwd voor aanslagen op Israëliërs en Joden over de hele wereld komende woensdag. Het is dan drie jaar sinds de Hamas-aanslagen van 7 oktober op Israël. "Terroristische organisaties, aangevoerd door Iran en zijn bondgenoten, Hamas en wereldwijde jihadistische groeperingen, zien de datum als een belangrijke mijlpaal", aldus de raad.

2 uur geleden
Franse premier schrapt lessen op scholen voor overleg

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft in het parlement gezegd dat de lessen op middelbare scholen deze week worden geschrapt om tijd te maken voor intern overleg in de onderwijsinstellingen. Hij sprak van "een periode voor interne democratie" waar de minister van Onderwijs Édouard Geffray tijd voor wil.

2 uur geleden
Separatisten Mali weg uit strategisch belangrijke plaats

BAMAKO (ANP/RTR) - Separatisten in Mali hebben hun terugtrekking gemeld uit de strategisch belangrijke plaats Kidal. Dat is volgens het Azawad Liberation Front (FLA) een reactie op luchtaanvallen van de strijdkrachten.

3 uur geleden
NBC: Republikeinen geven 700 miljoen extra uit aan verkiezingen

WASHINGTON (ANP) - Republikeinen hebben sinds 1 september meer dan 700 miljoen dollar (622 miljoen euro) uitgegeven aan extra advertenties rond de midterms, de tussentijdse verkiezingen in de VS. Volgens NBC News is het geld bedoeld om te voorkomen dat Democraten er op onverwachte plekken met de winst vandoor gaan.

3 uur geleden
Ouders en leraren lopen mee met scholierenbetoging

LYON (ANP) - Bij de middelbare scholierenbetoging in Lyon zijn volgens Franse media de betogers vergezeld van leraren, ouders en vakbondsmensen. Ouders zijn niet alleen verontwaardigd over misstanden in het onderwijs, maar ook bezorgd over de veiligheid van hun kinderen tijdens de demonstraties.

3 uur geleden