Verkiezingen in Georgia verlopen rustig
ATLANTA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De verkiezingen voor twee Senaatszetels in de Amerikaanse staat Georgia verlopen rustig. De lokale autoriteiten zeiden dat er geen lange rijen voor de stembureaus zijn. Er zijn geen berichten dat mensen langer dan dertig minuten moeten wachten om te kunnen stemmen, aldus de toezichthouders op de stembusgang. In Columbia County waren er wat problemen met enkele stemmachines, maar die waren snel opgelost.
In Georgia proberen de Republikeinse senatoren Kelly Loeffler en David Perdue vast te houden aan hun zetels. Als dat lukt, hebben de Republikeinen 52 van de 100 zetels in de Senaat. Dat betekent dat ze het aankomend president Joe Biden de komende jaren flink lastig kunnen maken.
Als beide zetels naar de Democratische uitdagers Raphael Warnock en Jon Ossoff gaan, heeft dat grote gevolgen voor de machtsbalans in de Senaat. Als daar de stemmen staken, heeft de vicepresident van de VS de beslissende stem. Dat is straks de Democrate Kamala Harris.
"Dit is de belangrijkste verkiezing uit mijn leven, zei de 74-jarige Robert Lowe, nadat hij zijn stem op Ossoff en Warnock had uitgebracht. "Als de Republikeinen de controle over de Senaat houden, zal er in Washington aanhoudend tegenwerking zijn."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De nationalistische leiders van Schotland, Wales en Noord-Ierland willen intensiever samenwerken in hun streven het Verenigd Koninkrijk te verlaten en aansluiting te zoeken bij de EU. "We geloven dat de toekomst van onze landen in de Europese Unie ligt", schrijven John Swinney, Rhun ap Iorwerth en Michelle O'Neill in een verklaring. Ze stellen dat de Brexit heeft geleid tot economische schade.
39 minuten geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's zeggen tientallen aanvallen te hebben uitgevoerd op militaire voorzieningen in Saudi-Arabië. De groep meldt dat deze aanvallen een reactie zijn op Saudische luchtaanvallen op Jemen.
41 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De leiders van India en China hebben volgens het Kremlin hulp aangeboden bij het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Dat gebeurde tijdens de top van BRICS-landen in New Delhi, aldus een Russische regeringswoordvoerder.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse federale aanklager heeft een Duits-Oekraïense vrouw aangeklaagd voor vermeende spionage voor Rusland. Dat meldt de Generalbundesanwalt in een persverklaring.
1 uur geledenHELSINKI/PARIJS (ANP) - Finland sluit aan bij de Franse bescherming met kernwapens. Het land, dat van alle NAVO-lidstaten de langste grens met Rusland deelt, voegt zich in een rij met onder andere Nederland.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran heeft uitgehaald naar Oostenrijk omdat een Iraanse delegatie toegang tot het land is geweigerd. De Iraniërs kunnen daardoor volgens staatsmedia niet deelnemen aan een conferentie van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA).
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - In de Chinese hoofdstad Beijing wordt uit veiligheidsoverwegingen het bezit van drones verboden. Het opslaan of vervoeren van de onbemande toestellen mag vanaf medio november niet meer, staat in nieuwe regels.
4 uur geleden