Verkiezingen in Georgia verlopen rustig
ATLANTA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De verkiezingen voor twee Senaatszetels in de Amerikaanse staat Georgia verlopen rustig. De lokale autoriteiten zeiden dat er geen lange rijen voor de stembureaus zijn. Er zijn geen berichten dat mensen langer dan dertig minuten moeten wachten om te kunnen stemmen, aldus de toezichthouders op de stembusgang. In Columbia County waren er wat problemen met enkele stemmachines, maar die waren snel opgelost.
In Georgia proberen de Republikeinse senatoren Kelly Loeffler en David Perdue vast te houden aan hun zetels. Als dat lukt, hebben de Republikeinen 52 van de 100 zetels in de Senaat. Dat betekent dat ze het aankomend president Joe Biden de komende jaren flink lastig kunnen maken.
Als beide zetels naar de Democratische uitdagers Raphael Warnock en Jon Ossoff gaan, heeft dat grote gevolgen voor de machtsbalans in de Senaat. Als daar de stemmen staken, heeft de vicepresident van de VS de beslissende stem. Dat is straks de Democrate Kamala Harris.
"Dit is de belangrijkste verkiezing uit mijn leven, zei de 74-jarige Robert Lowe, nadat hij zijn stem op Ossoff en Warnock had uitgebracht. "Als de Republikeinen de controle over de Senaat houden, zal er in Washington aanhoudend tegenwerking zijn."
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De versterkingen die de Verenigde Staten niet langer willen reserveren voor de verdediging van Europa, zijn volgens NAVO-chef Mark Rutte al voor een groot deel ondervangen door Europese NAVO-landen. "Veel" van de Amerikaanse afzeggingen zijn al opgevangen, zei Rutte daags voor een belangrijke vergadering van NAVO-defensieministers. "Sommige al helemaal, sommige bijna."
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre is "buiten adem" en wordt geconfronteerd met enorme investeringen, stelt directeur Christophe Leribault. Het wereldberoemde museum in Parijs verkeert in crisis sinds het vorig jaar doelwit was van een grote juwelenroof.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft een longtransplantatie gehad. De operatie in het Rikshospitalet is goed gegaan, meldde het paleis woensdag. Mette-Marit moet volgens de procedure nog "meerdere weken" in het ziekenhuis blijven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De tekst van het voorlopige vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran is uitgelekt. Bloomberg zegt het veertienpuntenplan in handen te hebben.
3 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP) - Leiders van de G7-landen staan eensgezind achter Oekraïne, inclusief de territoriale integriteit van het land, en hebben afgesproken de druk op de Russische oorlogseconomie verder op te voeren. Dat staat in een gezamenlijke verklaring.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft vijf personen aangeklaagd in verband met een vermeend complot om rijke mensen en prominente politici aan te vallen die zondag een kooigevecht op het gazon van het Witte Huis bijwoonden. De verdachten zouden de aanval hebben willen uitvoeren met explosieven en sluipschutters.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de voorlopige overeenkomst met de VS omschreven als een diplomatieke overwinning voor zijn land. "Daarom moeten we deze kans, die het land uit zijn huidige situatie zou kunnen helpen, niet onbenut laten", zei hij volgens Iraanse media. Hij stelde ook dat zich mogelijk niet nog een keer zo'n kans zal aandienen.
14 uur geleden