Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkiezingen groot thema bij klimaatmars

Verkiezingen groot thema bij klimaatmars

AMSTERDAM (ANP) - De aanstaande Tweede Kamerverkiezingen zijn zondagmiddag een groot thema bij de klimaatmars. Opvallend vaak is op borden en spandoeken kritiek op het klimaatstandpunt van politieke partijen te lezen, of de oproep om groen te gaan stemmen.

Vooral NSC van Pieter Omtzigt komt vaak voorbij. "Wat is een Nieuw Sociaal Contract waard, als je land straks onder water staat?" en "Een stem op Omtzigt = middelvinger naar je kleinkind", zo valt er onder meer te lezen.

Ook gaan de statements van de demonstranten over bestaanszekerheid, een groot thema bij de verkiezingen dit jaar. "Met rechts beleid voor de planeet geen bestaanszekerheid", zo staat er bijvoorbeeld.

Groene partijen

Verder wordt er veel opgeroepen om op groene partijen te stemmen. "Stem eens AARDEg", "Stem groen & sociaal op 22 november", "Stem je voor het klimaat, of wacht je nog twee graden?" en "All I want for christmas is Frans", zo wordt verwezen naar Frans Timmermans van GroenLinksPvdA.

Aan het eind van de mars is op het Museumplein een programma waar politici zelf aan het woord komen, zoals Frans Timmermans (Groenlinks/PvdA), Rob Jetten (D66), Esther Ouwehand (PvdD), Laurens Dassen (Volt), Lilian Marijnissen (SP) en Edson Olf (BIJ1) en Gerard van Hooft (50Plus).

Meer uit Politiek

Klaver na gesprek met kabinet: verschillen zijn nog levensgroot

DEN HAAG (ANP) - De verschillen tussen wat het kabinet en PRO willen met de begroting van komend jaar zijn nog steeds "levensgroot". Dat benadrukte PRO-leider Jesse Klaver meermaals na afloop van het eerste gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

16 uur geleden
Klaver vreest 'heel ingewikkelde' begrotingsonderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver denkt dat de begrotingsonderhandelingen tussen zijn partij en het kabinet "heel ingewikkeld" zullen worden. Hij wil dat de beoogde bezuinigingen op de sociale zekerheid van tafel gaan, maar ziet ook dat bijvoorbeeld de VVD daar heel anders in staat. "Maar dit is onze inzet", zei hij voorafgaand aan zijn gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

17 uur geleden
Jetten snapt cynisme van Groningers die wachten op schadeherstel

APPINGEDAM (ANP) - Dat inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen cynisch worden van het jarenlange wachten op herstel van hun huizen, begrijpt premier Rob Jetten wel. Dat zei hij tijdens een werkbezoek aan Zeerijp en Appingedam. "En dit ene bezoekje gaat ook niet het verschil maken."

21 uur geleden
Nederland stuurt twee helikopters naar Belgische natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - Nederland schiet België met twee helikopters van Defensie te hulp om te helpen met het blussen van de natuurbrand in het natuurgebied van de Hoge Venen. Dat meldt buitenlandminister Tom Berendsen op X. Het gaat om twee Chinook-transporthelikopters, die met een speciale waterzak (bambi bucket) duizenden liters water tegelijk kunnen scheppen en die boven een brand uitstorten.

2 dagen geleden
Dekker vervangt De Vos tijdelijk als fractievoorzitter FVD

DEN HAAG (ANP) - Ralf Dekker vervangt Lidewij de Vos als fractievoorzitter van Forum voor Democratie tijdens het zwangerschapsverlof van De Vos. Dat bevestigt hij na een berichtje op X. De Vos meldde eerder dat zij na het zomerreces van de Tweede Kamer met verlof gaat. De Tweede Kamer komt op 1 september terug van het zomerreces.

3 dagen geleden
Boelema: nog niets onomkeerbaars gebeurd met vergunningen

DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant heeft het voornemen de vergunning van vijf pluimveebedrijven in te trekken, maar "er is nog niets onomkeerbaars gebeurd". Die boodschap gaf gedeputeerde Saskia Boelema (handhaving en vergunningen) vrijdag tijdens de extra vergadering van de Brabantse provinciale politiek over het plan.

3 dagen geleden
Jetten nodigde BBB niet uit voor gesprek, maar staat ervoor open

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten heeft oppositiepartij BBB nog niet uitgenodigd voor gesprekken over de begroting. "Omdat we voor de zomer tot de conclusie kwamen dat het wat minder zin had. Als dat nu wel het geval is, ga ik graag dat gesprek aan", zei hij bij zijn wekelijkse persconferentie. Zonder steun van de BBB heeft de minderheidscoalitie PRO nodig om in de Eerste Kamer tot een meerderheid te komen. Coalitiepartij VVD heeft moeite met samenwerking met de linkse partij.

3 dagen geleden