Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkiezing Woord van het Jaar 2019 geopend

Verkiezing Woord van het Jaar 2019 geopend

UTRECHT (ANP) - Bezorgschaamte, toetertrouwstoet, boomer en wiebelpensioen. Dat zijn enkele van de negentien woorden die Van Dale heeft genomineerd voor de verkiezing van Woord van het Jaar 2019. Vanaf dinsdag kan er worden gestemd, tot maandag 16 december 17.00 uur.

Het publiek kon de nieuwe woorden insturen, waarna Van Dale een top 19 samenstelde. De resterende vijftien kandidaat-woorden zijn: bruisregio, diversiteitsverlof, ecopopulisme, foeigesprek, klimaatdrammer, klimaatspijbelaar, levensloopstress, luchtvluchteling, nulrentoceen, plunderpuber, stalguerrilla, stekkersubsidie, verthuizen, vleeswroeging, windterreur.

Op de website van Van Dale is de uitleg te vinden van de genomineerde woorden. De bekendmaking van het winnende woord is op dinsdag 17 december.

Blokkeerfries

In 2018 werd blokkeerfries woord van het jaar in de verkiezing van Van Dale. Het woord kreeg de betekenis "elk van de personen die in Friesland een wegblokkade hebben opgezet om anderen te verhinderen te demonstreren tegen een aspect van de sinterklaastraditie, door sommigen beschouwd als verdediger ervan" mee. Van de ruim 28.000 stemmen ging toen 55 procent naar dat woord.

In een verkiezing van het Genootschap Onze Taal werd laadpaalklever vorig jaar woord van het jaar. Dat verwijst naar de opkomst van de elektrische auto maar ook naar hoe uit innovatie een extra voordeeltje kan worden behaald: een gegarandeerde parkeerplek.

Meer uit Binnenland

Nederland stijgt een plek in persvrijheidsindex

PARIJS (ANP) - Nederland is een plek gestegen en staat derde in de jaarlijkse persvrijheidsindex van Reporters Sans Frontières (RSF). Dat is onder meer te danken aan de veroordeling vorig jaar van zes verdachten van de moord op Peter R. de Vries. Ook het besluit van de overheid om af te zien van de btw-verhoging op media speelt mee.

1 uur geleden
Statiegeld Nederland opent twee eigen winkels

DEN HAAG (ANP) - Statiegeld Nederland opent deze maand twee eigen winkels waar consumenten hun statiegeldverpakkingen kunnen inleveren. Zij krijgen dan direct hun geld terug, waarbij contante uitbetaling ook een optie is. De eerste Statiegeld Retourshop opent op 9 mei in winkelcentrum Keizerswaard in Rotterdam, vanaf 14 mei kunnen bezoekers terecht aan de Vijzelgracht in Amsterdam.

1 uur geleden
Uitslaande schuurbrand in Voorschoten, Zuid-Holland

VOORSCHOTEN (ANP) - Bij een uitslaande schuurbrand aan de Papelaan in het Zuid-Hollandse Voorschoten zijn twee woningen beschadigd geraakt. Dat meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden op X.

3 uur geleden
Slachtoffer schietpartij Rijswijk is 41-jarige man uit Turkije

DEN HAAG (ANP) - Het slachtoffer van een dodelijke schietpartij donderdag in Rijswijk (Zuid-Holland) is een 41-jarige man uit Turkije, meldt de politie. De man zou bij een hotel van dichtbij zijn neergeschoten.

7 uur geleden
Faber vindt Efteling-uitje van jongeren azc 'on-uit-leg-baar'

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber (PVV) schrijft op X dat ze het "on-uit-leg-baar" vindt dat jongeren van het asielzoekerscentrum (azc) van Sint Annaparochie binnenkort een uitje hebben naar de Efteling. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft het jaarlijkse uitje van het azc bewust dan georganiseerd om onrust tijdens het dorpsfeest te voorkomen, schrijft de Leeuwarder Courant.

10 uur geleden
Beoogd ambassadeur VS wil inzetten op handel en veiligheid

WASHINGTON (ANP) - Trumps beoogde Amerikaanse ambassadeur voor Nederland, Joe Popolo, wil zich vooral inzetten voor handel, veiligheid en samenwerking op technologisch vlak. Dat zei hij tijdens een hoorzitting voor de Amerikaanse Senaat over zijn voordracht als ambassadeur.

11 uur geleden
Slachtoffer schietpartij Rijswijk overleden

RIJSWIJK (ANP) - Het slachtoffer van de schietpartij donderdag in Rijswijk is overleden, meldt de politie. Het incident gebeurde 's middags bij een hotel aan de Van Vredenburchweg in het park Overvoorde.

11 uur geleden