Verkiezing voorzitter Italiaanse voetbalbond eerder na exit op EK
ROME (ANP/AFP) - De uitschakeling van Italië op het EK voetbal is mogelijk de aanleiding dat de verkiezing van een nieuwe voorzitter van de nationale voetbalbond is vervroegd. De stemming is aangekondigd voor 4 november waar die eerder in maart 2025 op de agenda stond. Italiaanse media speculeren over een afscheid van huidig voorzitter Gabriele Gravina.
Na de nederlaag tegen Zwitserland (0-2) in de achtste finales verklaarde de 70-jarige Gravina nog dat hij niet zou opstappen. Mocht hij dat wel doen of worden weggestemd, dan lijkt dat slecht nieuws voor bondscoach Luciano Spalletti. Gravina had de coach nog nadrukkelijk gesteund na de roemloze aftocht van de titelverdediger op het EK. "Spalletti geniet ons vertrouwen. We hebben geduld nodig", zei hij toen. In Italië is de kritiek groot, op het team maar ook op Gravina en Spalletti.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
6 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
9 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
9 uur geleden