Verkiezing voorzitter Italiaanse voetbalbond eerder na exit op EK
ROME (ANP/AFP) - De uitschakeling van Italië op het EK voetbal is mogelijk de aanleiding dat de verkiezing van een nieuwe voorzitter van de nationale voetbalbond is vervroegd. De stemming is aangekondigd voor 4 november waar die eerder in maart 2025 op de agenda stond. Italiaanse media speculeren over een afscheid van huidig voorzitter Gabriele Gravina.
Na de nederlaag tegen Zwitserland (0-2) in de achtste finales verklaarde de 70-jarige Gravina nog dat hij niet zou opstappen. Mocht hij dat wel doen of worden weggestemd, dan lijkt dat slecht nieuws voor bondscoach Luciano Spalletti. Gravina had de coach nog nadrukkelijk gesteund na de roemloze aftocht van de titelverdediger op het EK. "Spalletti geniet ons vertrouwen. We hebben geduld nodig", zei hij toen. In Italië is de kritiek groot, op het team maar ook op Gravina en Spalletti.
Meer uit Voetbal
ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
18 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
1 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
8 uur geleden