Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkenners proberen gat tussen Rutte en Kaag te dichten

Verkenners proberen gat tussen Rutte en Kaag te dichten

DEN HAAG (ANP) - VVD en D66 zijn de winnaars van de verkiezingen en moeten de kern van een nieuw kabinet gaan vormen. Maar ze verschillen over de vraag welke partijen er nog bij moeten komen om tot een meerderheid te komen. Dat gat proberen de verkenners Annemarie Jorritsma en Kajsa Ollongren donderdag enigszins te dichten.

Ze praten apart met beide partijleiders. Als eerste komt Mark Rutte van de VVD langs. Hij wil in elk geval het CDA erbij hebben, gaf hij al voor de verkiezingen aan. En eerder deze week zei hij na een gesprek met de verkenners dat hij wil praten met de nieuwe partij JA21 of de ChristenUnie over de vorming van een coalitie.

Sigrid Kaag van D66 wil juist een progressief kabinet. Zij gaf niet aan met welke partijen ze in zee wil gaan. Maar JA21 van Joost Eerdmans en Annabel Nanninga zal zeker niet haar voorkeur hebben. Die partij ziet bijvoorbeeld niets in de huidige klimaatplannen en wil een referendum over de toekomst van de euro. Op medisch-ethisch vlak is er een groot verschil tussen D66 enerzijds en de ChristenUnie anderzijds.

Het CDA maakt de zoektocht van de verkenners niet eenvoudiger. CDA-voorman Wopke Hoekstra zei deze week dat hij er niets voor voelt om aan te schuiven bij een liberaal motorblok om daarna op zoek te gaan naar een vierde partij. Volgens Hoekstra moeten Rutte en Kaag het eerst maar eens met elkaar eens worden welke kant ze op willen. Daar gaan de verkenners donderdag mee aan de slag.

Meer uit Binnenland

A4 deels gesloten door fatale aanrijding vlakbij Belgische grens

OSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met Belgiƫ is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in Belgiƫ gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.

1 minuut geleden
Opvolger identificatiedienst iDIN breed te gebruiken in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.

10 minuten geleden
Centraal Joods Overleg dreigt met gang naar rechter om Kanye West

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).

11 uur geleden
Code geel in Gelderland en Overijssel om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.

12 uur geleden
Marathon Groningen: 7 lopers onwel door warmte, 2 naar ziekenhuis

GRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.

14 uur geleden
Politie: bedreigingen na bericht over geweld bij arrestatie Zeist

ZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.

14 uur geleden
Zestig mensen overnachtten afgelopen nacht in Warffum

WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.

18 uur geleden