Verkenner provincie Utrecht ziet toch mogelijkheden voor coalitie
UTRECHT (ANP) - De verkenner die in de provincie Utrecht een coalitie onderzoekt, ziet na nieuwe gesprekken met de partijen toch mogelijkheden voor de vorming van een coalitie. Dat werd na de eerste gespreksronde vorige week nog niet voor mogelijk gehouden, zo meldt verkenner Danny de Vries (burgemeester Oudewater) in de meest recente update over de verkenningsgesprekken.
De Vries sprak tijdens de tweede gespreksronde met BBB, GroenLinks, VVD, D66, CDA, PvdA, Partij voor de Dieren en ChristenUnie. Hij hoopte zo meer duidelijkheid te krijgen over uitspraken die tijdens de vorige ronde zijn gedaan.
"Dit waren buitengewoon zinvolle en respectvolle gesprekken", aldus De Vries. "Uit de eerste ronde kwam naar voren dat er geen enkele meerderheidsvariant haalbaar zou zijn, omdat allerlei partijen verschillende vormen van samenwerking niet voor zich zagen vanwege inhoud en bestuursstijl. Ik heb hen hierover bevraagd en dit heeft alsnog ruimte voor mogelijke coalities opgeleverd."
Er volgen de komende dagen nog vier gesprekken met BBB, GroenLinks, VVD, D66 en PvdA. Op 6 april zal De Vries zijn verslag presenteren tijdens een speciale vergadering van Provinciale Staten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wil dat drones niet tot ongeveer 15, maar tot 5 kilometer van passagiersvliegvelden mogen komen zonder toestemming van luchtverkeersleiders. De nieuwe regels gaan naar verwachting in de loop van volgend jaar in.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van het kabinet om kinderopvang vanaf 2029 nagenoeg gratis te maken, schiet tekort en moet daarom op deze manier niet worden ingevoerd, vindt het Adviescollege toetsing regeldruk (ATR). Meer ouders of verzorgers zullen kinderen hierdoor naar de opvang sturen. Daar is ook meer personeel voor nodig, terwijl de sector al te maken heeft met tekorten.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 vindt dat "een aantal goede punten" staat in het formatiestuk van D66 en CDA, maar dat dit "wel naar rechts getrokken" moet worden voordat zijn partij kan aansluiten. Voor zijn gesprek met informateur Sybrand Buma (CDA) laat de partijleider in het midden wat er precies anders aan moet. Desgevraagd herhaalt hij wel dat zijn partij tegen het voorstel van D66 en CDA is om rekeningrijden in te voeren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar veel op Google gezocht naar informatie over de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober. Zoekopdrachten die met de verkiezingen te maken hebben, voeren het jaaroverzicht van de zoekmachine aan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een derde van de Nederlanders denkt dat de huidige kabinetsformatie sneller zal gaan dan de vorige formaties. Dat blijkt uit een enquĂȘte van Kieskompas en het ANP onder ruim 56.000 mensen. Ruim 40 procent van de respondenten gelooft niet dat de formatie sneller zal gaan dan de laatste keren.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil wel meewerken aan een minderheidskabinet, zei partijleider Struijs nadat hij met informateur Sybrand Buma had gepraat. "Dan heb je per onderwerp invloed. Dat is een veel gunstigere situatie voor ons."
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Asiel, VVD) heeft schriftelijk antwoord gegeven op de 277 vragen van Kamerleden over de strafbaarstelling van illegaliteit. Vlak voor de zomervakantie leidde een voorstel van de PVV hierover tot veel ophef, waarop Van Weel een tegenvoorstel deed. Nu de vragen daarover zijn beantwoord, is een Tweede Kamerdebat over zijn zogeheten 'novelle' een stap dichterbij.
21 uur geleden