
Verkeersveiligheidscampagne weer van start na zomervakantie
ROTTERDAM (ANP) - Veilig Verkeer Nederland (VVN) start maandag weer met de jaarlijkse verkeersveiligheidscampagne naar aanleiding van het einde van de zomervakantie. Minister Mark Harbers (Infrastructuur en Waterstaat) zal op een basisschool in Rotterdam het startschot geven. Met de campagne hoopt VVN de ongevalspiek onder fietsende scholieren die er traditiegetrouw is na de zomervakantie terug te dringen.
Overal in het land hangen de komende tijd spandoeken en posters op straat met daarop de slogan 'Onze scholen zijn weer begonnen'. Daarmee worden deelnemers in het verkeer eraan herinnerd dat scholieren weer op de weg zijn. Automobilisten worden opgeroepen op hun snelheid te letten bij scholen. Nieuw dit jaar is de zogenoemde Schoolplein-Challenge van VVN, waarmee alle groepen op basisscholen worden gevraagd om op een zo origineel mogelijke manier de slogan op hun schoolplein aan te brengen of te uiten.
VVN roept ouders op om de fietsroute naar school vaak te oefenen met hun kinderen, zodat ze meer verkeerservaring opdoen. Hierbij verwijst VVN naar cijfers van Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV), waaruit blijkt dat er vorig jaar 6.700 kinderen van acht tot veertien jaar oud op de spoedeisende hulp belandden na een fietsongeval. Van die fietsongevallen vond 23 procent plaats in de maanden augustus en september.
Fietsen controleren
Naast dat ouders de route met hun kind moeten oefenen, zouden ze ook de fiets moeten controleren op gebreken. Aan automobilisten wordt door VVN gevraagd om zo mogelijk schoolzones te mijden en anders, "als dat echt niet kan", met gepaste snelheid te rijden.
De basisscholen en middelbare scholen in het midden van het land gaan maandag weer van start, na zes weken vrij. Onder de regio midden vallen heel Zuid-Holland, grote delen van Gelderland en Utrecht en delen van Flevoland en Noord-Brabant. Over een week begint het nieuwe schooljaar in het noorden. De kinderen in het zuiden starten als laatste, begin september.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam moet voor de rechter verschijnen omdat inwoners vinden dat de stad niet genoeg doet tegen massatoerisme. Het burgerinitiatief Amsterdam heeft een Keuze heeft in de afgelopen maanden 50.000 euro opgehaald bij inwoners van de stad en dagvaardt met steun van twaalf andere bewonersorganisaties maandag de gemeente.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de verdachten die nog vastzitten voor de rellen zaterdag in Den Haag zijn er zes minderjarig. Dat laat hoofdcommissaris Karin Krukkert in het programma Nieuwsuur weten. Volgens Krukkert kwamen de aangehouden mensen uit heel het land en varieerde de leeftijd tussen de zestien en zestig jaar.
3 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De zondag door de politie doodgeschoten verdachte is een 15-jarige jongen. Dat schrijft burgemeester Joost Manusama van Capelle aan den IJssel. Veel mensen, onder wie jonge kinderen, waren zondagmiddag getuige van de dodelijke schietpartij bij een McDonald's in de Zuid-Hollandse gemeente.
3 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voordat een agent van de Rotterdamse politie in Capelle aan den IJssel zondagmiddag de gewapende verdachte van een beroving neerschoot, is die persoon "heel vaak gewaarschuwd", zegt een politiewoordvoerder ter plaatse tegen de NOS.
4 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Bij de verdachte die zondagmiddag door de politie in Capelle aan den IJssel is doodgeschoten, is een vuurwapen gevonden. Dat laat een woordvoerster van de politie weten.
5 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De bezoekers en medewerkers van de McDonald's in Capelle aan den IJssel die mogelijk getuige zijn geweest van de dodelijke schietpartij hebben slachtofferhulp aangeboden gekregen. Dat zegt een woordvoerder van het bedrijf.
6 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De politie heeft een verdachte doodgeschoten in Capelle aan den IJssel, meldt een woordvoerder van de Rotterdamse politie. Het gebeurde bij een vestiging van McDonald's aan de Hoofdweg. Aan het schietincident ging een beroving van een fatbike op het Wisselspoor vooraf. Daarbij gebruikte de verdachte een vuurwapen.
7 uur geleden