Verkeerstoezichthouder VS onderzoekt losrakende Tesla-sturen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse verkeerstoezichthouder NHTSA begint een onderzoek naar zo’n 120.000 Tesla’s van het type Model Y, nadat het stuur van twee van deze voertuigen tijdens het rijden zijn losgeraakt. De voertuigen waren relatief nieuw en zijn nog dit jaar gekocht.
De auto’s zijn geleverd zonder de bevestigingsbout, waarmee het stuur aan de stuurkolom wordt bevestigd. NHTSA wil nu "de omvang, frequentie en productieprocessen in verband met dit voorval" beoordelen, aldus de toezichthouder. Uiteindelijk zou een terugroepactie kunnen volgen.
Een van de klachten zou NHTSA hebben ontvangen van een Amerikaanse Tesla-eigenaar die de auto vijf dagen eerder had gekocht. Toen hij onderweg was zou het stuur ineens zijn losgekomen. In de klacht beschrijft de gedupeerde dat hij geluk had dat er geen auto achter hem reed.
Eerder onderzoek
De Model Y is een belangrijk type voor Tesla. Vorig jaar was het wereldwijd de best verkochte elektrische auto. Onlangs begon de autofabrikant met de productie van de auto in twee nieuwe fabrieken, net buiten Berlijn en in Austin, Texas.
Het is niet de eerste keer dat NHTSA een onderzoek start naar de auto’s van Tesla. Vorige maand riep de elektrische-autofabrikant nog ruim 360.000 voertuigen in de VS terug. Dat gebeurde nadat de toezichthouder had geconcludeerd dat de technologie waardoor Tesla-auto’s zelfstandig kunnen rijden het risico op ongelukken vergrootte.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.
9 minuten geledenKYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.
35 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
2 uur geledenDRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam gaat een nieuwe terminal op de Maasvlakte ontwikkelen voor activiteiten voor offshore-wind. De komende jaren worden veel windparken op de Noordzee gebouwd, maar de haven heeft hier momenteel niet genoeg capaciteit met de juiste specificaties voor, aldus het Havenbedrijf.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In alle HEMA-winkels liggen momenteel geen taarten en tompoucen door een technische storing bij een leverancier. Dit bevestigt een woordvoerster van de winkelketen na berichtgeving in verschillende media.
5 uur geleden