Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkeerstoezichthouder VS onderzoekt losrakende Tesla-sturen

Verkeerstoezichthouder VS onderzoekt losrakende Tesla-sturen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse verkeerstoezichthouder NHTSA begint een onderzoek naar zo’n 120.000 Tesla’s van het type Model Y, nadat het stuur van twee van deze voertuigen tijdens het rijden zijn losgeraakt. De voertuigen waren relatief nieuw en zijn nog dit jaar gekocht.

De auto’s zijn geleverd zonder de bevestigingsbout, waarmee het stuur aan de stuurkolom wordt bevestigd. NHTSA wil nu "de omvang, frequentie en productieprocessen in verband met dit voorval" beoordelen, aldus de toezichthouder. Uiteindelijk zou een terugroepactie kunnen volgen.

Een van de klachten zou NHTSA hebben ontvangen van een Amerikaanse Tesla-eigenaar die de auto vijf dagen eerder had gekocht. Toen hij onderweg was zou het stuur ineens zijn losgekomen. In de klacht beschrijft de gedupeerde dat hij geluk had dat er geen auto achter hem reed.

Eerder onderzoek

De Model Y is een belangrijk type voor Tesla. Vorig jaar was het wereldwijd de best verkochte elektrische auto. Onlangs begon de autofabrikant met de productie van de auto in twee nieuwe fabrieken, net buiten Berlijn en in Austin, Texas.

Het is niet de eerste keer dat NHTSA een onderzoek start naar de auto’s van Tesla. Vorige maand riep de elektrische-autofabrikant nog ruim 360.000 voertuigen in de VS terug. Dat gebeurde nadat de toezichthouder had geconcludeerd dat de technologie waardoor Tesla-auto’s zelfstandig kunnen rijden het risico op ongelukken vergrootte.

Meer uit Financieel

14 miljoen pond boete voor Reddit om niet naleven leeftijdsregels

Manchester (ANP) - Het sociale medium Reddit krijgt een boete van ruim 14 miljoen pond van de Britse privacytoezichthouder Information Commissioner's Office (ICO). Het Amerikaanse discussieplatform heeft de leeftijd van gebruikers niet goed gecontroleerd, waardoor kinderen onder de 13 jaar toegang kregen tot schadelijke berichten.

43 minuten geleden
Nederlandse chipmaker Axelera AI haalt ruim 250 miljoen dollar op

EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlandse chipmaker Axelera AI heeft meer dan 250 miljoen dollar (211 miljoen euro) opgehaald bij investeerders. Het bedrijf uit Eindhoven maakt energiezuinige halfgeleiders waarmee kunstmatige-intelligentiemodellen kunnen worden gedraaid. Onder meer het Amerikaanse BlackRock deed als nieuwe investeerder mee in de investeringsronde, die werd geleid door het Europese durfkapitaalfonds Innovation Industries.

57 minuten geleden
DNB: bedrijven moeten meer tegen geopolitieke risico's doen

AMSTERDAM (ANP) - Financiële instellingen moeten meer doen om beter bestand te zijn tegen geopolitieke risico's, zoals de dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen. Dat heeft directeur toezicht Steven Maijoor van De Nederlandsche Bank (DNB) tegen journalisten gezegd.

1 uur geleden
Chinezen gaven meer uit tijdens nieuwjaarsvakantie

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinezen hebben aanzienlijk meer uitgegeven in de vakantieperiode rond het Chinese Nieuwjaar dan vorig jaar. Het aantal reizen en hotelovernachtingen steeg flink. Ook verkochten winkeliers meer. Dit gebeurde wel na stimulering door de overheid.

2 uur geleden
Maersk neemt tijdelijk activiteiten in havens van Panama over

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG) - APM Terminals, onderdeel van de Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk, neemt tijdelijk de werkzaamheden in de havens van Panama over van het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison. De stap volgt op de nietigverklaring door het Panamese Hooggerechtshof van de contracten van CK Hutchison voor de exploitatie van de havens van Balboa en Cristóbal, aan beide uiteinden van het Panamakanaal.

2 uur geleden
Cybercrime-expert: Odido staat voor 'ingewikkelde keuze' na lek

DELFT (ANP) - Betalen of niet betalen, dat zijn de enige twee keuzes die telecomprovider Odido heeft na het dreigement van cybercriminele groep ShinyHunters om de gestolen data openbaar te maken. Dat zegt universitair hoofddocent Rolf van Wegberg van de TU Delft, die onderzoek doet naar hoe cybercriminelen hun geld verdienen.

3 uur geleden
VK: streamingdiensten moeten voldoen aan dezelfde regels als BBC

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse overheid wil dat Netflix, Disney+, Amazon Prime Video en andere streamingdiensten zich aan dezelfde toegankelijkheids- en inhoudsregels gaan houden die gelden voor traditionele omroepen zoals de BBC. Die regels zijn opgesteld door mediatoezichthouder Ofcom en bepalen onder meer dat schadelijk taalgebruik en gewelddadig of aanstootgevend materiaal gemeden moet worden.

3 uur geleden