Verkeersminister Van Nieuwenhuizen bezorgd om toenemende drukte
DEN HAAG (ANP) - Verkeersminister Cora van Nieuwenhuizen maakt zich zorgen om de toenemende drukte op straat. "Daar ben ik wel bezorgd over", zei ze in het televisieprogramma WNL op Zondag. "We zeggen niet voor niets nog steeds: blijf zoveel mogelijk thuis, en blijf anders in de buurt."
Als mensen er bijvoorbeeld bij mooi weer toch weer massaal op uit trekken, zorgt dat volgens de bewindsvrouw niet alleen voor drukte op straat, maar mogelijk ook voor overbelasting van het openbaar vervoer. Zij roept mensen dicht bij huis te blijven. "In je eigen omgeving zijn ook mooie plekjes."
Ook op de langere termijn zou Van Nieuwenhuizen graag zien dat mensen vaker de auto laten staan. Sinds de uitbraak van het coronavirus werken veel mensen grotendeels thuis, en dat mag wat haar betreft ook na de crisis best zo blijven.
Blijvende gevolgen
"Je ziet nu dat het kan, dat thuiswerken een prima rendement heeft", aldus de VVD-minister, die daarin een mogelijke uitkomst ziet voor het fileprobleem. "Er hoeft maar 10 tot 15 procent uit die files, en dan is het opgelost", houdt zij werkgevers voor.
Ook voor het openbaar vervoer zal de crisis volgens Van Nieuwenhuizen blijvende gevolgen hebben. Als in treinen en bussen anderhalve meter afstand moet worden gehouden, blijft straks nog maar een kwart van de capaciteit over. Daar moeten allereerst mensen met vitale beroepen gebruik van kunnen maken, aldus de minister.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.
1 dag geleden