
Verkeershinder in Noorden door sneeuw, ook donderdag code geel
GRONINGEN/DE BILT (ANP) - In de noordelijke provincies ondervindt het verkeer hinder van de sneeuw die daar valt. Vervoerder Qbuzz meldt dat er in Groningen en Drenthe geen bussen rijden tot 13.00 uur wegens "de hevige sneeuwval". In het gebied is code geel van kracht en die waarschuwing geldt ook op donderdag.
Qbuzz spreekt woensdagochtend van "extreme gladheid door sneeuwval". RTV Noord meldt dat een bus van de weg is gegleden op het Emmaviaduct in Groningen. Een woordvoerder van Qbuzz vult aan dat rondom Assen en noordelijker richting Stadskanaal de wegen glad zijn. Verder is "het Emmaviaduct in Groningen niet meer te berijden en de N34 een ijsbaan".
Rond 13.00 uur beslist de vervoerder over de namiddag en avondspits. "We hopen dat we dan weer kunnen gaan opstarten, zodat we iedereen weer thuis kunnen brengen. Maar daarvoor zijn we afhankelijk van de weersomstandigheden en de strooi- en veegacties van Rijkswaterstaat en gemeenten." Qbuzz blijft "zoveel mogelijk rijden, maar het moet wel veilig".
Code geel
In Friesland, Groningen, Drenthe en op de Waddeneilanden is woensdag code geel van kracht wegens "plaatselijke gladheid door sneeuw". Het KNMI meldt dat daar een sneeuwdek van enkele centimeters kan ontstaan, wat kan leiden tot "gladde wegen, fietspaden en voetpaden". In Drenthe geldt de weerwaarschuwing tot 14.00 uur en in Groningen en Friesland tot 18.00 uur.
Rijkswaterstaat Verkeersinformatie ziet woensdagochtend "tussen de sneeuwvlokken door" langzaam rijdend verkeer op de wegen rondom Groningen en Assen. "Ook krijgen we enkele meldingen binnen van voertuigen die van de weg zijn geraakt", aldus de verkeersdienst.
Het KNMI geeft ook voor donderdag code geel af. Die geldt dan niet voor de provincie Friesland, maar wel voor Drenthe en Groningen. De waarschuwing wordt van kracht in de nacht van woensdag op donderdag. Ook dan, aldus het weerinstituut, kan het glad zijn door sneeuwval.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - Bij Bevrijdingspop Haarlem zijn maandagmiddag tussen de 40.000 en 45.000 bezoekers, zei een woordvoerster van de gemeente. Na het optreden van zangeres Roxy Dekker was het zo druk dat de nooduitgangen werden opengezet.
35 minuten geledenOOSTERBEEK (ANP) - De Poolse premier Donald Tusk vindt het gooien van een rookbom op Bevrijdingsdag ongewenst. Hij vindt het "niet gepast wat er gebeurd is", zei de Poolse regeringsleider tijdens een persconferentie met premier Dick Schoof.
2 uur geledenOOSTERBEEK (ANP) - Nederland en Polen gaan militair nauwer samenwerken. Dat maakten minister-president Dick Schoof en zijn Poolse collega Donald Tusk maandag bekend. Begin juli wordt de overeenkomst getekend in Warschau.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het is druk bij de verschillende bevrijdingsfestivals in Nederland. Maandagmiddag ontstak premier Dick Schoof het bevrijdingsvuur in Wageningen, wat het startschot was voor de veertien festivals. Toen de premier op het podium stond, waren er ook pro-Palestijnse protesten.
2 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De pro-Palestijnse protesten maandag in Wageningen gingen alle perken te buiten, vindt burgemeester Floor Vermeulen van de Gelderse gemeente. "Demonstreren mag, ook op 5 mei, maar dit was geen demonstreren maar verstoren."
3 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Premier Dick Schoof vindt het "jammer" dat er op 4 en 5 mei protesten zijn geweest. Dat zei hij vlak nadat hij het bevrijdingsvuur in Wageningen had ontstoken. Het interview werd naar binnen verplaatst omdat demonstranten op afstand 'Free Palestine' scandeerden. "Ik had gehoopt dat we zowel gisteren als vandaag met wat meer waardigheid de bevrijding zouden vieren", aldus de premier.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben maandag meegegeten met een vrijheidsmaaltijd in de wijk Morgenstond in Den Haag. Tijdens de jaarlijkse vrijheidsmaaltijd wordt samen gegeten, getekend en muziek gemaakt, terwijl verhalen over vrijheid worden uitgewisseld.
4 uur geleden