Verkeershinder in en rond Rotterdam door sluiting Beneluxtunnel
ROTTERDAM (ANP) - Weggebruikers die komend weekend in en rond Rotterdam willen rijden, moeten rekening houden met vertragingen en omleidingen. Rijkswaterstaat werkt aan de Beneluxtunnel op de ring van Rotterdam, waardoor deze in de richting van Bergen op Zoom is afgesloten. Het advies aan automobilisten is dan ook om de wegen in de stad te mijden.
Tegelijkertijd wordt in Rotterdam op twee grote kruispunten van de Maastunneltraverse, een belangrijke verkeersader in de stad, gewerkt. Afgelopen weekeinde, toen de Beneluxtunnel in de andere richting dicht was, leidde dit, mede door enkele ongelukken, tot een verkeerschaos in en rond Rotterdam. Daarbij liepen de vertragingen op tot meer dan een uur. Ook op omleidingsroutes liep het vast. Automobilisten die bijvoorbeeld gebruik wilden maken van de veerpont tussen Maassluis en Rozenburg moesten tot drie uur wachten op de overtocht.
Rijkswaterstaat adviseert de wegen in en rond Rotterdam-centrum te mijden en de omleidingsroutes op de borden langs en boven de weg te volgen. De afsluiting is van vrijdagavond 21.00 uur tot en met maandagochtend 05.00 uur. Ook in het paasweekend is de Beneluxtunnel dicht in zuidelijke richting. In het weekend van 28 juni tot 1 juli dit jaar is de tunnel dan nog een keer dicht in noordelijke richting.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde ontstond tijdens een militaire oefening op het schietterrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag. Maar of de brand ook veroorzaakt is door de oefening is nog niet bekend. Daar doet de marechaussee onderzoek naar.
58 minuten geledenTILBURG (ANP) - Ten zuidwesten van Tilburg is woensdag een natuurbrand uitgebroken. Het vuur woedt in een bosgebied aan de noordkant van de A58, bij het De Siptenpad.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militair oefenterrein bij 't Harde is "uitzonderlijk groot" voor Nederlandse begrippen. Dat zegt de Landelijk Coƶrdinator Natuurbrandbeheersing Edwin Kok, van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV). Volgens hem kan het blussen, gezien de weersomstandigheden, nog dagen duren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering zou excuses moeten maken aan de duizenden Molukse ex-militairen van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) en hun gezinnen die in de jaren vijftig gedwongen naar Nederland kwamen. Dat zou "een betekenisvol gebaar" zijn, zeker nu de eerste generatie Molukkers nog in leven is. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema woensdag bij een herdenking van de aankomst van ruim 4000 Molukkers in Amsterdam, 75 jaar geleden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rookwolken van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde, op de Veluwe, zijn tot in Amsterdam en omstreken te zien en te ruiken. "De meldkamer ontvangt momenteel veel meldingen van mensen die last hebben van rook", meldt Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Die legt uit dat de wind de rook richting de hoofdstad blaast, ruim 70 kilometer verderop.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De luchtmacht zet Chinook-transporthelikopters in om te helpen bij de bestrijding van de grote natuurbrand bij 't Harde in Gelderland. Het Defensie Helikopter Commando meldde op X dat drie van de zware helikopters zijn ingezet. De brand brak woensdag rond het middaguur uit op een militair oefenterrein op de Veluwe en breidt zich snel uit.
2 uur geledenZUTPHEN (ANP) - De gemeente Zutphen creƫert nu geen noodopvanglocaties voor asielzoekers, maakte zij woensdag bekend. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) had daarom gevraagd, maar het college volgt de gemeenteraad, die had verzocht om het verzoek af te wijzen.
2 uur geleden