Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkeersdrukte lijkt iets aan te trekken buiten spitsuren

Verkeersdrukte lijkt iets aan te trekken buiten spitsuren

UTRECHT (ANP) - Door de coronamaatregelen is het al voor de vijfde week op rij rustig op de Nederlandse wegen. De laatste twee weken lijkt het wel langzaam iets drukker te worden, vooral buiten spitsuren. Dat meldt de Nationale Databank Wegverkeersgegevens (NDW).

De onderzoekers hebben elke week bekeken hoe druk het was op de dinsdag en dit vergeleken met de situatie op 3 maart, toen het verkeer nog reed als gebruikelijk. Sinds 17 maart is het beduidend rustiger op de weg. Premier Mark Rutte had de zondag daarvoor de scholen, kinderopvangcentra en horeca gesloten. Afgelopen dinsdag waren er nog altijd 25 tot 40 procent minder personenauto's op de weg dan gebruikelijk. Het verkeer in de spits was zelfs gehalveerd. Maar tussen de avond- en ochtendspits in zien de onderzoekers de afgelopen twee weken tekenen van voorzichtig herstel, alsook in de avonduren. "Het zou kunnen dat we in die uren weer wat meer recreatief zijn gaan rijden", aldus een onderzoeker.

Hoeveel rustiger het is, verschilt ook sterk per provincie. In de noordelijke provincies was de terugval veel minder sterk. Zo reden afgelopen dinsdag in Drenthe 26 procent minder personenauto's op de snelwegen dan gebruikelijk, tegen 43 procent in Utrecht.

Meer uit Binnenland

Balkenende verbijsterd over verzwegen onwaarheden rond Hirsi Ali

HILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.

2 uur geleden
Ministerie corrigeert Keijzer: pendelbus is niet van Qbuzz

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Mona Keijzer (Asiel en Migratie, BBB) heeft vrijdagmorgen busbedrijf Qbuzz ten onrechte aangewezen als verantwoordelijke voor de pendelbus van en naar het Groningse Ter Apel. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten na vragen van het ANP.

4 uur geleden
Keijzer: pendelbus tussen Emmen en Ter Apel niet meer gratis

DEN HAAG (ANP) - De speciale pendelbus die rijdt tussen station Emmen en het asielzoekerscentrum in Ter Apel is niet meer gratis. Dat schrijft demissionair minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) vrijdag aan de Tweede Kamer. De kaartjesverkoop was gestopt vanwege overlast door wanbetalers.

5 uur geleden
Teller 3FM Serious Request na een dag op ruim 4,3 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.

7 uur geleden
COA moet nareizigers naar hotel in bestemmingsgemeente brengen

DEN HAAG (ANP) - Het COA heeft van het ministerie van Asiel en Migratie (A&M) de opdracht gekregen om nareizigers naar een hotel te brengen in de gemeente waar ze uiteindelijk ook een huis moeten krijgen. Demissionair minister Mona Keijzer heeft gemeenten dat via een brief laten weten, het ANP zag die brief in. Het doel is dat er zo plek vrijkomt in asielzoekerscentra en mensen eerder kunnen beginnen met het opbouwen van een leven in de gemeente waar ze uiteindelijk een huis moeten krijgen.

7 uur geleden
Nog geen boete in 2026 als bedrijven regels zzp'ers niet volgen

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers die verzuimen de regels tegen schijnzelfstandigheid na te komen, krijgen ook in 2026 nog geen boete. Wel wil het kabinet dat volgend jaar boetes worden opgelegd aan werkgevers en werkenden die opzettelijk de zzp-wetgeving overtreden.

8 uur geleden
Qbuzz spreekt Keijzer tegen: pendelbus Ter Apel is niet van ons

AMERSFOORT (ANP) - Qbuzz verwijst vrijdag naar een eerder statement waarin staat dat het vervoersbedrijf niet de opdrachtgever en uitvoerder is van de pendeldienst tussen het azc van Ter Apel en station Emmen. Dat terwijl demissionair asielminister Mona Keijzer (BBB) vrijdagochtend zei dat Qbuzz de beveiliging moet regelen voor de pendelbus.

9 uur geleden