
Verkeerschaos in Japan door sneeuwval
TOKIO (ANP) - Hevige sneeuwval heeft zaterdag voor veel overlast gezorgd in Japan. Meer dan 230 vluchten tussen het noordelijke eiland Hokkaido en de rest van het land werden geannuleerd. Ook moesten enkele vliegtuigen omkeren, omdat ze niet konden landen. Zo'n 160 treindiensten werden geschrapt en volgens lokale media brachten 25 mensen gedwongen de jaarwisseling door in een trein die strandde in het westen van Japan.
Op vrijdag konden ook al tientallen vluchten niet doorgaan wegens de extreme weersomstandigheden. Volgens het Japanse meteorologische instituut is sinds vrijdag in delen van het land bijna een meter sneeuw gevallen. Naar verwachting neemt de sneeuwval in de loop van zaterdagavond in de meeste delen van het land af.
Traditioneel zijn veel Japanners rond oud en nieuw onderweg om de jaarwisseling met familie te vieren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft na een aanvaring over een grote belastingwet uitgehaald naar techmiljardair en voormalig vertrouweling Elon Musk. "De makkelijkste manier om miljarden en miljarden dollars te besparen in onze begroting, is door een einde te maken aan Elons overheidssubsidies en contracten. Het verbaasde me altijd al dat Biden dat niet heeft gedaan", schreef de president op zijn platform Truth Social.
40 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een jihadistische criminele bende en clan in de Gazastrook laten bewapenen omdat daarmee de positie van de beweging Hamas zou kunnen worden verzwakt. Volgens The Times of Israel hebben bronnen bij defensie het bericht bevestigd. Het kwam van de voormalige minister van Defensie, Avigdor Lieberman. Het kantoor van Netanyahu zei enkel dat "Israël Hamas op tal van manieren verslaat".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft op X uitgehaald naar de Amerikaanse president Donald Trump. "Zonder mij zou Trump de verkiezingen hebben verloren", schreef Musk nadat Trump had gezegd erg teleurgesteld in hem te zijn. "Wat een ondankbaarheid", vervolgde Musk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de strijdende partijen in Oekraïne vergeleken met twee kinderen die vechten in een park. "Je probeert ze uit elkaar te trekken. Dat willen ze dan niet. Soms kan je ze beter nog even laten doorvechten voordat je ingrijpt", zei de president tijdens een bezoek van de Duitse bondskanselier Friedrich Merz aan het Witte Huis.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO wil dat lidstaten jaarlijks duidelijk maken hoeveel ze hun defensiebudget verhogen om uiteindelijk aan de nieuwe fors hogere NAVO-norm te voldoen. Er zou volgens hoge NAVO-diplomaten wat ruimte komen voor maatwerk, maar getreuzel moet worden voorkomen, vindt secretaris-generaal Mark Rutte.
3 uur geledenPRAIA DA LUZ (ANP/AFP) - De nieuwe zoektocht naar sporen van de in 2007 in het zuiden van Portugal verdwenen 3-jarige Britse Maddie is na drie dagen beëindigd meldt de Portugese politie. Over resultaten van het onderzoek is niets meegedeeld.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft in het Witte Huis een hartelijke ontvangst gekregen van president Donald Trump. De nieuwe Duitse leider deed zijn gastheer een geboortecertificaat cadeau van diens uit Duitsland afkomstige grootvader. De president reageerde enthousiast en stelde later een "geweldige relatie" met Duitsland in het vooruitzicht.
3 uur geleden