Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkeerde stembiljetten, opnieuw stemmen mag

Verkeerde stembiljetten, opnieuw stemmen mag

PARAMARIBO (ANP) - Bij de parlementsverkiezingen in Suriname zijn op vier stembureaus verkeerde stembiljetten gebruikt waardoor mensen verkeerd hebben gestemd. De enkele honderden kiesgerechtigden waar het om gaat zijn inmiddels achterhaald. Zij mogen opnieuw stemmen. Dat heeft de voorzitter van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) Jennifer van Dijk-Silos maandagochtend lokale tijd aan nieuwssite Starnieuws bevestigd.

Behalve de verkeerde stembiljetten en hier en daar wat schoonheidsfoutjes, zijn de verkiezingen in de ochtend (lokale tijd) zonder grote problemen verlopen. Ook het pas opgerichte Stichting Nationaal Waarnemers Instituut (SNWIS) heeft gemeld dat er tot nu toe geen noemenswaardige incidenten zijn te melden. Negentig onafhankelijke waarnemers en ondersteunend personeel zien in kiesdistricten toe op het verloop van de verkiezingen.

De opkomst lijkt goed te zijn. Het redelijk goede weer en het feit dat maandag een vrije dag is vanwege het einde van de ramadan, werken daar aan mee. Het houden aan de afstandsregel van 1,5 meter blijkt wel moeilijk vol te houden, zo is te zien op verschillende tv- en radioreportages.

President Bouterse is na het uitbrengen van zijn stem naar het oosten van het land gevlogen om daar partijgenoten en andere kiezers te ontmoeten.

Meer uit Buitenland

AfD'er Tobias Rausch verkozen tot voorzitter deelstaatparlement

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - AfD-politicus Tobias Rausch is verkozen tot voorzitter van het deelstaatparlement van Saksen-Anhalt. Het is voor het eerst dat de radicaal-rechtse partij de positie van voorzitter van een deelstaatparlement invult.

46 minuten geleden
Spaans kabinet akkoord met woningplannen die parlement wegstemde

MADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse kabinet heeft ingestemd met maatregelen voor de hervorming van de woningmarkt. Waarschijnlijk kan premier Pedro Sánchez daardoor nu alsnog de plannen invoeren die het parlement vrijdag wegstemde. Dat zorgde ervoor dat Sánchez vervroegde verkiezingen uitschreef.

48 minuten geleden
Aantal Duitse dienstweigeraars verdriedubbeld

BERLIJN (ANP) - Het aantal Duitsers dat zegt wegens gewetensbezwaren niet in militaire dienst te willen, is vergeleken met vorig jaar nu al verdrievoudigd, melden Duitse media. De opkomstplicht is net als in Nederland ook in Duitsland opgeschort, maar jongeren worden wel weer gekeurd.

51 minuten geleden
Spaans Hooggerechtshof trekt arrestatiebevel Puigdemont in

MADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse Hooggerechtshof heeft het arrestatiebevel tegen de Catalaanse oud-regiopresident en separatistenleider Carles Puigdemont ingetrokken. Eerder op dinsdag maakte het Grondwettelijke Hof in dat land al de weg vrij voor zijn terugkeer. Puigdemont leeft al jaren in het buitenland, nadat hij in 2017 het land was ontvlucht om de gevolgen te ontlopen van het illegaal uitgeschreven referendum over Catalaanse onafhankelijkheid.

52 minuten geleden
Mogelijk terugkeer Catalaanse separatistenleider na uitspraak hof

MADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse Grondwettelijke Hof heeft de weg vrijgemaakt voor de terugkeer van de Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont. Die verkeert al jarenlang in ballingschap in het buitenland, maar door de nieuwe uitspraak maakt hij aanspraak op een amnestieregeling.

1 uur geleden
Honderden demonstranten in Maagdenburg tegen samenwerking met AfD

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - Honderden demonstranten hebben zich verzameld voor het deelstaatparlement in het Duitse Maagdenburg. Daar komen nieuwgekozen parlementariërs voor Saksen-Anhalt dinsdag voor het eerst bijeen in een inaugurele zitting. Op de agenda staat onder meer de keuze voor een voorzitter, een functie die vermoedelijk naar AfD'er Tobias Rausch gaat. De demonstranten roepen partijen op niet met de radicaal-rechtse AfD samen te werken.

1 uur geleden
Parijse politie verbiedt grote Gazademonstratie op 7 oktober

PARIJS (ANP) - Een grote solidariteitsdemonstratie voor Palestijnen die voor woensdag gepland stond in Parijs, is op aangeven van het ministerie van Binnenlandse Zaken door de politie afgelast. Dat meldt de dienst op X. Woensdag is het drie jaar geleden dat Hamas op grote schaal Israël en Israëlische nederzettingen binnenviel en daar veel slachtoffers maakte.

1 uur geleden