Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkeerde stembiljetten, opnieuw stemmen mag

Verkeerde stembiljetten, opnieuw stemmen mag

PARAMARIBO (ANP) - Bij de parlementsverkiezingen in Suriname zijn op vier stembureaus verkeerde stembiljetten gebruikt waardoor mensen verkeerd hebben gestemd. De enkele honderden kiesgerechtigden waar het om gaat zijn inmiddels achterhaald. Zij mogen opnieuw stemmen. Dat heeft de voorzitter van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) Jennifer van Dijk-Silos maandagochtend lokale tijd aan nieuwssite Starnieuws bevestigd.

Behalve de verkeerde stembiljetten en hier en daar wat schoonheidsfoutjes, zijn de verkiezingen in de ochtend (lokale tijd) zonder grote problemen verlopen. Ook het pas opgerichte Stichting Nationaal Waarnemers Instituut (SNWIS) heeft gemeld dat er tot nu toe geen noemenswaardige incidenten zijn te melden. Negentig onafhankelijke waarnemers en ondersteunend personeel zien in kiesdistricten toe op het verloop van de verkiezingen.

De opkomst lijkt goed te zijn. Het redelijk goede weer en het feit dat maandag een vrije dag is vanwege het einde van de ramadan, werken daar aan mee. Het houden aan de afstandsregel van 1,5 meter blijkt wel moeilijk vol te houden, zo is te zien op verschillende tv- en radioreportages.

President Bouterse is na het uitbrengen van zijn stem naar het oosten van het land gevlogen om daar partijgenoten en andere kiezers te ontmoeten.

Meer uit Buitenland

Man overleden na schietincident bij Antwerpse discotheek

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een man van in de twintig is zondagochtend overleden na een schietincident bij een discotheek in Antwerpen. Er zijn meerdere personen gearresteerd.

39 minuten geleden
Rijkswaterstaat: handhaving Merwedebrug nog onderwerp van gesprek

GORINCHEM (ANP) - Hoe de handhaving van het verbod op vrachtverkeer op de Merwedebrug er precies uit gaat zien, is nog onderwerp van gesprek met het Openbaar Ministerie en de politie. Dat laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat zondagochtend weten. Ze spreekt nu vooral van een oproep aan vrachtverkeer om zich aan de maatregel te houden.

1 uur geleden
Minister: Rusland vuurde recordaantal ballistische raketten af

KYIV (ANP) - Rusland vuurde bij de aanvallen op Oekraïne in de nacht van zaterdag op zondag 41 raketten af, meldt de Oekraïense luchtmacht. Volgens waarnemend minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha gaat het om een recordaantal ballistische raketten, schrijft hij op X.

2 uur geleden
VS voert nieuwe luchtaanvallen uit op Iran

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hebben nieuwe luchtaanvallen uitgevoerd op Iran, als vergelding voor aanvallen op Amerikaanse troepen in Jordanië. Bij die Iraanse aanval zijn voor het eerst sinds de hervatting van de vijandelijkheden tussen de twee landen Amerikaanse militairen omgekomen.

3 uur geleden
Grote Russische raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP/AFP/DPA/RTR) - Krachtige explosies hebben in de nacht van zaterdag op zondag de Oekraïense hoofdstad Kyiv opgeschrikt. Volgens een verslaggever ter plaatse van AFP waren er tientallen explosies die zelfs in de schuilkelders hoorbaar waren. Bij de aanvallen is zeker één persoon om het leven gekomen en raakten negen anderen gewond, zo meldden lokale functionarissen.

3 uur geleden
Elf doden, waaronder kinderen, bij Israëlische luchtaanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Volgens de civiele beschermingsdienst en ziekenhuizen in Gaza zijn zaterdag elf mensen om het leven gekomen bij Israëlische aanvallen in het gebied. Onder de slachtoffers bevinden zich drie kinderen en hun ouders.

6 uur geleden
Broers Andrew en Tristan Tate opgepakt in Miami

MIAMI (ANP) - De broers Andrew (39) en Tristan Tate (38) zijn in Miami gearresteerd door de Amerikaanse opsporingsdienst, zo meldt het Britse Openbaar Ministerie in een verklaring. Het OM heeft besloten de twee broers te vervolgen voor nieuwe strafbare feiten met betrekking tot vier extra slachtoffers.

6 uur geleden