Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkeerde stembiljetten, opnieuw stemmen mag

Verkeerde stembiljetten, opnieuw stemmen mag

PARAMARIBO (ANP) - Bij de parlementsverkiezingen in Suriname zijn op vier stembureaus verkeerde stembiljetten gebruikt waardoor mensen verkeerd hebben gestemd. De enkele honderden kiesgerechtigden waar het om gaat zijn inmiddels achterhaald. Zij mogen opnieuw stemmen. Dat heeft de voorzitter van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) Jennifer van Dijk-Silos maandagochtend lokale tijd aan nieuwssite Starnieuws bevestigd.

Behalve de verkeerde stembiljetten en hier en daar wat schoonheidsfoutjes, zijn de verkiezingen in de ochtend (lokale tijd) zonder grote problemen verlopen. Ook het pas opgerichte Stichting Nationaal Waarnemers Instituut (SNWIS) heeft gemeld dat er tot nu toe geen noemenswaardige incidenten zijn te melden. Negentig onafhankelijke waarnemers en ondersteunend personeel zien in kiesdistricten toe op het verloop van de verkiezingen.

De opkomst lijkt goed te zijn. Het redelijk goede weer en het feit dat maandag een vrije dag is vanwege het einde van de ramadan, werken daar aan mee. Het houden aan de afstandsregel van 1,5 meter blijkt wel moeilijk vol te houden, zo is te zien op verschillende tv- en radioreportages.

President Bouterse is na het uitbrengen van zijn stem naar het oosten van het land gevlogen om daar partijgenoten en andere kiezers te ontmoeten.

Meer uit Buitenland

FT: Golfstaten maandag in gesprek met Iran over Straat van Hormuz

MUSCAT (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zes Golfstaten praten maandag met hun Iraanse ambtgenoot over scheepvaart door de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Financial Times.

12 minuten geleden
Republikeinen zetten Vance in de spotlight, Trump sluit af

DALLAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres de centrale toespraak gehouden. Daarin zette hij de traditionele familie centraal en haalde hij uit naar de "gestoorde" Democraten. Ook vroeg hij Republikeinse stemmers niet af te haken als zij het niet eens zijn met een deel van het beleid van de regering-Trump.

34 minuten geleden
Celstraffen voor organisatoren Tiananmenherdenking Hongkong

HONGKONG (ANP/AFP) - Drie activisten van een organisatie die in Hongkong jaarlijks een publieke herdenking hield voor het Tiananmenprotest van 1989, zijn veroordeeld tot jarenlange celstraffen.

1 uur geleden
Vance staat stil bij moord op Charlie Kirk tijdens partijcongres

DALLAS (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres in Dallas in zijn speech Charlie Kirk herdacht. Het was donderdag een jaar geleden dat de conservatieve activist werd vermoord.

1 uur geleden
Israël claimt verwoesting tunnelcomplex Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.

9 uur geleden
Canada komt met miljoenenpakket aan steun voor Oekraïne

CALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.

10 uur geleden
Trump belooft miljoen Amerikanen compensatie voor Obamacare

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.

14 uur geleden