Verkeerde stembiljetten, opnieuw stemmen mag
PARAMARIBO (ANP) - Bij de parlementsverkiezingen in Suriname zijn op vier stembureaus verkeerde stembiljetten gebruikt waardoor mensen verkeerd hebben gestemd. De enkele honderden kiesgerechtigden waar het om gaat zijn inmiddels achterhaald. Zij mogen opnieuw stemmen. Dat heeft de voorzitter van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) Jennifer van Dijk-Silos maandagochtend lokale tijd aan nieuwssite Starnieuws bevestigd.
Behalve de verkeerde stembiljetten en hier en daar wat schoonheidsfoutjes, zijn de verkiezingen in de ochtend (lokale tijd) zonder grote problemen verlopen. Ook het pas opgerichte Stichting Nationaal Waarnemers Instituut (SNWIS) heeft gemeld dat er tot nu toe geen noemenswaardige incidenten zijn te melden. Negentig onafhankelijke waarnemers en ondersteunend personeel zien in kiesdistricten toe op het verloop van de verkiezingen.
De opkomst lijkt goed te zijn. Het redelijk goede weer en het feit dat maandag een vrije dag is vanwege het einde van de ramadan, werken daar aan mee. Het houden aan de afstandsregel van 1,5 meter blijkt wel moeilijk vol te houden, zo is te zien op verschillende tv- en radioreportages.
President Bouterse is na het uitbrengen van zijn stem naar het oosten van het land gevlogen om daar partijgenoten en andere kiezers te ontmoeten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De nieuwe persvoorlichter van het Witte Huis Katie Zacharia heeft toegegeven dat ze nooit is geslaagd voor het zogenoemde bar-examen dat nodig is om advocaat te worden in de Verenigde Staten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het een schande dat zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aanvallen op Russische raffinaderijen heeft hervat. Trump voegde daar in een interview met Newsmax aan toe dat Zelensky met de actie de wereldwijde energieprijzen opdrijft.
5 uur geledenBEND (ANP/AFP/RTR) - Bij de schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn drie kinderen en een lerares omgekomen. Dat bevestigde de politie in de plaats Bend donderdagavond plaatselijke tijd. De jonge slachtoffers waren 5, 8 en 11 jaar oud. Een 7-jarig kind en een lerares verkeren in kritieke toestand.
5 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - In delen van de Oekraïense hoofdstad Kyiv en de omliggende regio is de elektriciteit uitgevallen na een Russische aanval op cruciale energie-infrastructuur. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Volgens burgemeester Vitali Klitsjko heeft schade bij een nutsbedrijf ook gezorgd voor problemen met de waterdruk in de stad.
5 uur geledenBEND (ANP/AFP) - Bij een schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn meerdere slachtoffers gevallen. Volgens Amerikaanse media zijn vier mensen omgekomen. Onder meer CNN meldt dat drie van de dodelijke slachtoffers kinderen zijn.
8 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro levert in de peilingen iets van zijn voorsprong op de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva in. Bolsonaro zou volgens een nieuwe peiling van bureau Datafolha nu 47 procent van de stemmen krijgen tegenover 45 procent voor Lula.
8 uur geledenCALAIS (ANP) - Het aantal zwaargewonden als gevolg van het ongeluk tussen een minibusje en een vrachttrein aan de Franse kant van de Kanaaltunnel is bijgesteld naar twee. Dat melden de lokale autoriteiten tijdens een persmoment ter plaatse. Eerder spraken Franse media nog van vijf zwaargewonden.
10 uur geleden