Verkeer op luchthavens valt stil tijdens Dodenherdenking
SCHIPHOL (ANP) - De luchthavens in ons land staan maandagavond stil bij de Dodenherdenking. Tussen 19.50 tot 20.03 uur starten er geen vliegtuigen en van 20.00 en 20.03 uur wordt er niet getaxied. Toestellen die voor 20.00 uur niet zijn geland op Schiphol of andere Nederlandse luchthavens stellen dit uit tot 20.03 uur en blijven op een hoogte van ruim 2 kilometer of hoger in het luchtruim wachten, meldt de Luchtverkeersleiding Nederland.
Verder zijn er beperkingen in het luchtruim bij de diverse herdenkingen in het land. Dat geldt onder meer voor de Nationale Herdenking op de Dam, waar dit jaar de koning een toespraak houdt en er vanwege de coronamaatregelen geen publiek aanwezig is. Tussen 18.55 en 21.30 uur mogen er geen vliegtuigen laag overvliegen.
Ook boven de Grebbeberg bij Rhenen, boven Bloemendaal/Overveen, boven Apeldoorn/Loenen en bij Soesterberg gelden de beperkingen in het luchtruim tijdens de herdenkingen die hier plaatsvinden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Als gemeenten scanauto's laten rondrijden om te controleren of autobezitters hebben betaald voor een parkeerplek leidt dat tot veel onterecht opgelegde parkeerboetes. De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) schat na onderzoek dat meer dan 10 procent van de bekeuringen niet klopt. Dat zou neerkomen op ongeveer een half miljoen boetes per jaar, aldus de privacytoezichthouder.
29 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ondanks het vuurwerkverbod dat gold rond de huldiging van PSV in Eindhoven hebben dinsdag 93 mensen brandwonden opgelopen door fakkels die werden afgestoken. Dit meldt de gemeente woensdag. Volgens de gemeente gaat het om (lichte) eerstegraads brandwonden. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye krijgt vooralsnog geen inreisverbod opgelegd, meldt minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA). Organisaties als het Centraal Joods Overleg hadden hiertoe opgeroepen, nadat het Verenigd Koninkrijk de artiest de toegang had ontzegd voor zijn komst naar een festival in Londen. Door antisemitische uitingen staat de rapper ter discussie.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven grote bondgenoten zullen nu er een staakt-het-vuren is, helpen bij het beschermen van de Straat van Hormuz. Dat zeggen ze in een verklaring, die ook is ondertekend door Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Italiƫ, Canada, Denemarken, Spanje en de voorzitters van de Europese Commissie en de raad van EU-regeringsleiders.
16 uur geleden