Verizon verkoopt Yahoo en AOL aan investeerder Apollo
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse telecomconcern Verizon verkoopt de ooit grote internetbedrijven Yahoo en America Online (AOL) aan investeerder Apollo Global Management. Die betaalt 5 miljard dollar voor de mediatak van Verizon, die naast de twee merken ook bijvoorbeeld de website TechCrunch bevat. Verizon houdt wel een belang van 10 procent.
De verkoop maakt een einde aan een onsuccesvol avontuur van Verizon op internet. Het bedrijf kocht grote mediamerken en internetbedrijven op. Zo telde het in 2014 zo'n 4,4 miljard dollar neer voor AOL en drie jaar later kocht het de internetactiviteiten van Yahoo voor 4,5 miljard dollar. Een jaar later schreef het bedrijf al 4 miljard dollar af op zijn media-onderdeel. Sindsdien heeft het ook onderdelen afgestoten. Zo kreeg blogwebsite Tumblr in 2019 een andere eigenaar en werd nieuwswebsite Huffington Post vorig jaar verkocht.
Verizon steekt het geld van de overname in onder meer de uitbreiding van zijn 5G-netwerk. De mediatak gaat na de verkoop Yahoo heten.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geleden