'Verhuurplatformen misleiden met onjuist aanbod'
DEN HAAG (ANP) - Verschillende platforms waar huurhuizen op worden aangeboden, misleiden consumenten met onjuiste en onvolledige informatie. Het huuraanbod is bij elkaar geraapt van andere sites, er staan geregeld woningen op die niet beschikbaar zijn en voorgespiegelde huurprijzen kloppen niet en liggen eigenlijk veel hoger. Dat meldt de Consumentenbond op basis van een onderzoek.
Ook moeten aspirant-huurders bij 12 van de 19 sites die de Consumentenbond bekeek, betalen om contact te krijgen met de verhuurder, terwijl de platforms als een soort marktplaats of prikbord werken waar woningzoekenden zelf het aanbod kunnen bekijken. De aanbieders mogen daarvoor geen bemiddelingskosten rekenen.
Daarbij gaat het vaak niet om eenmalige inschrijfkosten, maar een doorlopend abonnement variërend van 9,95 euro tot 49,95 euro. Onder meer over onverwachte maandelijkse incasso's van Huizenmarkt.nl en Huurstunt.nl ontving de Consumentenbond klachten. Bovendien worden aspirant-huurders na het afsluiten van een abonnement niet in contact gebracht met de verhuurders.
De Consumentenbond heeft de resultaten uit het onderzoek gedeeld met de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die in 2020 een onderzoek startte naar verhuurbemiddelingsbureaus.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.
8 minuten geledenASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.
2 uur geledenBANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat kijken of ze een nieuw handelsinstrument kan ontwikkelen waarmee "snel en onmiddellijk" de toegang tot de Europese markt kan worden stopgezet. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na afloop van een tweedaagse top met EU-leiders in Brussel.
16 uur geleden