'Verhuurplatformen misleiden met onjuist aanbod'
DEN HAAG (ANP) - Verschillende platforms waar huurhuizen op worden aangeboden, misleiden consumenten met onjuiste en onvolledige informatie. Het huuraanbod is bij elkaar geraapt van andere sites, er staan geregeld woningen op die niet beschikbaar zijn en voorgespiegelde huurprijzen kloppen niet en liggen eigenlijk veel hoger. Dat meldt de Consumentenbond op basis van een onderzoek.
Ook moeten aspirant-huurders bij 12 van de 19 sites die de Consumentenbond bekeek, betalen om contact te krijgen met de verhuurder, terwijl de platforms als een soort marktplaats of prikbord werken waar woningzoekenden zelf het aanbod kunnen bekijken. De aanbieders mogen daarvoor geen bemiddelingskosten rekenen.
Daarbij gaat het vaak niet om eenmalige inschrijfkosten, maar een doorlopend abonnement variërend van 9,95 euro tot 49,95 euro. Onder meer over onverwachte maandelijkse incasso's van Huizenmarkt.nl en Huurstunt.nl ontving de Consumentenbond klachten. Bovendien worden aspirant-huurders na het afsluiten van een abonnement niet in contact gebracht met de verhuurders.
De Consumentenbond heeft de resultaten uit het onderzoek gedeeld met de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die in 2020 een onderzoek startte naar verhuurbemiddelingsbureaus.
Meer uit Financieel
DOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.
4 uur geledenYANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.
9 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
1 dag geleden