'Verhuurplatformen misleiden met onjuist aanbod'
DEN HAAG (ANP) - Verschillende platforms waar huurhuizen op worden aangeboden, misleiden consumenten met onjuiste en onvolledige informatie. Het huuraanbod is bij elkaar geraapt van andere sites, er staan geregeld woningen op die niet beschikbaar zijn en voorgespiegelde huurprijzen kloppen niet en liggen eigenlijk veel hoger. Dat meldt de Consumentenbond op basis van een onderzoek.
Ook moeten aspirant-huurders bij 12 van de 19 sites die de Consumentenbond bekeek, betalen om contact te krijgen met de verhuurder, terwijl de platforms als een soort marktplaats of prikbord werken waar woningzoekenden zelf het aanbod kunnen bekijken. De aanbieders mogen daarvoor geen bemiddelingskosten rekenen.
Daarbij gaat het vaak niet om eenmalige inschrijfkosten, maar een doorlopend abonnement variërend van 9,95 euro tot 49,95 euro. Onder meer over onverwachte maandelijkse incasso's van Huizenmarkt.nl en Huurstunt.nl ontving de Consumentenbond klachten. Bovendien worden aspirant-huurders na het afsluiten van een abonnement niet in contact gebracht met de verhuurders.
De Consumentenbond heeft de resultaten uit het onderzoek gedeeld met de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die in 2020 een onderzoek startte naar verhuurbemiddelingsbureaus.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in november verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten zijn volgens het CBS negatiever over de voorraden gereed product. Ook zijn ze minder positief over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden. Producenten zijn echter minder negatief over hun orderportefeuille.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export naar China krimpt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen er in de eerste helft van dit jaar 15 procent minder goederen de kant van het Aziatische land op. Deze exportkrimp is vooral te wijten aan een lagere uitvoer van gespecialiseerde machines en onderdelen, waaronder chipmachines.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.
9 uur geledenKYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
12 uur geleden