'Verhuurplatformen misleiden met onjuist aanbod'
DEN HAAG (ANP) - Verschillende platforms waar huurhuizen op worden aangeboden, misleiden consumenten met onjuiste en onvolledige informatie. Het huuraanbod is bij elkaar geraapt van andere sites, er staan geregeld woningen op die niet beschikbaar zijn en voorgespiegelde huurprijzen kloppen niet en liggen eigenlijk veel hoger. Dat meldt de Consumentenbond op basis van een onderzoek.
Ook moeten aspirant-huurders bij 12 van de 19 sites die de Consumentenbond bekeek, betalen om contact te krijgen met de verhuurder, terwijl de platforms als een soort marktplaats of prikbord werken waar woningzoekenden zelf het aanbod kunnen bekijken. De aanbieders mogen daarvoor geen bemiddelingskosten rekenen.
Daarbij gaat het vaak niet om eenmalige inschrijfkosten, maar een doorlopend abonnement variërend van 9,95 euro tot 49,95 euro. Onder meer over onverwachte maandelijkse incasso's van Huizenmarkt.nl en Huurstunt.nl ontving de Consumentenbond klachten. Bovendien worden aspirant-huurders na het afsluiten van een abonnement niet in contact gebracht met de verhuurders.
De Consumentenbond heeft de resultaten uit het onderzoek gedeeld met de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die in 2020 een onderzoek startte naar verhuurbemiddelingsbureaus.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - FNV-voorzitter Dick Koerselman hoopt op een lang gesprek met het kabinet, zei hij bij het Catshuis. Daar hebben de vakbonden een kennismakingsgesprek met het nieuwe kabinet. Een lang gesprek zou volgens hem betekenen dat de AOW-plannen van het kabinet van tafel zijn. De bonden willen niet verder praten met het kabinet voordat de AOW-plannen en "de enorme brute ingreep" op de sociale zekerheid van tafel gaan.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oorlog in het Midden-Oosten leidt niet meteen tot een verhoging van de energierekening. Met die boodschap is Energie-Nederland maandag gekomen, nadat de Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam met tientallen procenten was toegenomen. Volgens de branchevereniging van energieleveranciers vertaalt een stijging op de groothandelsmarkt zich nooit volledig naar de consument.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal Nederlandse reizigers in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, is relatief laag door de eerder geschrapte vluchten van de afgelopen weken. Dat melden reisorganisaties Corendon, de Vakantiediscounter en Prijsvrij Vakanties. Prijsvrij heeft samen met dochtermerk D-reizen, net als branchegenoot TUI, enkele honderden reizigers vastzitten in het Midden-Oosten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - BMW roept in Nederland 4233 auto's terug om een brandrisico. Volgens het bedrijf gaat het om voertuigen van de 5-serie en de 7-serie. De eigenaren worden momenteel door BMW benaderd om het probleem te verhelpen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen gingen maandag omlaag op de beurzen in New York. American Airlines, Delta Air Lines en United Airlines zakten tot 6,7 procent door de vele annuleringen van vluchten naar het Midden-Oosten. Ook kampten de luchtvaarders met een sterke stijging van de brandstofprijzen door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsacties. Olieproducenten als ExxonMobil en Chevron profiteerden van de hogere olieprijzen en stegen 1,8 en 0,8 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat ziet "geen tekenen van fysieke tekorten" aan gas, nu Qatar de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) heeft stilgelegd. Dat laat een woordvoerder weten. Wel stijgen de prijzen op de internationale gasmarkt.
1 uur geledenMONTREAL (ANP/AFP/RTR/DPA) - Luchtvaartorganisatie IATA heeft de strijdende partijen in het Midden-Oosten opgeroepen de burgerluchtvaart te ontzien. "Het is essentieel dat landen hun verplichtingen nakomen om burgers en de burgerluchtvaart te sparen", aldus de International Air Transport Association in een persbericht. Die brancheorganisatie vertegenwoordigt 85 procent van de commerciële luchtvaart.
2 uur geleden