Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verhuurders leggen verbod vakantieverhuur Barcelona voor aan EC

Verhuurders leggen verbod vakantieverhuur Barcelona voor aan EC

BARCELONA (ANP/RTR) - De European Holiday Home Association (EHHA) heeft een klacht ingediend bij de Europese Commissie (EC) tegen de Spaanse regio Catalonië omdat deze steden als Barcelona toestaat om de verhuur van appartementen aan toeristen te verbieden. De EHHA is een samenwerkingsverband van bedrijven zoals verhuurplatform Airbnb, die vakantiewoningen verhuren voor privé-eigenaren.

Burgemeester Jaume Collboni van Barcelona kondigde in juni een plan aan om alle kortetermijnverhuur vanaf eind 2028 te verbieden. Collboni wil daarmee het nijpende woningtekort en de stijgende huurprijzen in de Spaanse stad tegengaan en ook het massatoerisme aanpakken. Het plan is gebaseerd op een regionaal huisvestingsdecreet dat vorig jaar werd aangenomen en dat het aan gemeenten overlaat om vergunningen te verlenen aan vakantiewoningen.

Volgens de branchevereniging zijn de nieuwe regels echter "ongerechtvaardigd, onevenredig en ongeschikt" om het massatoerisme en het woningtekort aan te pakken. Ook is het huisvestingsdecreet volgens de organisatie "met spoed en zonder enige periode van openbare raadpleging aangenomen". "We zijn ervan overtuigd dat de EU-wetgeving niet is gerespecteerd", zei EHHA-topvrouw Viktorija Molnar verwijzend naar de Europese Dienstenrichtlijn die eist dat regels gerechtvaardigd, niet-discriminerend en evenredig moeten zijn.

Airbnb drong er eerder deze week bij Collboni al op aan om het verbod te heroverwegen. Volgens het bedrijf hebben de eerdere strengere beperkingen voor vergunningen voor vakantiewoningen, die sinds 2014 gelden, al geleid tot veel minder aanbod van vakantiewoningen, maar hebben ze niet geholpen om de huizencrisis en het massatoerisme aan te pakken. De prijzen voor hotelkamers zijn sindsdien echter hard gestegen en volgens Airbnb zal een verbod enkel de hotelsector helpen.

Meer uit Financieel

Wall Street opent vrijwel vlak in afwachting rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersbewegingen geopend. Beleggers op Wall Street zijn in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Naar verwachting verlaagt de Federal Reserve de rente dan voor de derde keer op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Fed-voorzitter Jerome Powell geeft dan ook een toelichting op het rentebesluit.

44 minuten geleden
India grijpt weer in bij IndiGo na grote vluchtuitval

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.

2 uur geleden
Wingtech nodigt beheerders chipmaker Nexperia uit in China

NIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.

4 uur geleden
ANVR: vakantieboekingen naar VS trekken laatste maanden weer aan

LEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.

4 uur geleden
EY verwacht meer Europese beursgangen volgend jaar

FRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.

4 uur geleden
Brussel wil snellere vergunningen voor elektriciteitsprojecten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.

4 uur geleden
TUI boekt meer vakanties tegen hogere prijzen en maakt meer winst

HANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.

5 uur geleden