Verhuurder van opslagruimte Shurgard breidt uit in Nederland
LUXEMBURG (ANP) - Opslagruimteverhuurbedrijf Shurgard breidt uit in Nederland. Het bedrijf heeft in het noordoosten van de provincie Utrecht een nieuw pand gekocht, waar volgend jaar weer een nieuw zogeheten self-storage center moet komen.
Daarmee is de pijplijn van nog te openen locaties in Nederland opgelopen tot vier. Later dit jaar opent Shurgard ook twee vestigingen in de regio Rotterdam en volgend jaar staat ook al een nieuwe locatie rond Amsterdam op de planning, werd onlangs bekendgemaakt. In totaal heeft het bedrijf momenteel 256 locaties in Europa, waarvan 61 in Nederland.
Shurgard doet dit jaar tot nu toe naar eigen zeggen goede zaken. De opslagruimtes waren in het eerste kwartaal goed gevuld en de huurinkomsten liepen op. Volgens topman Marc Oursin is dat onder meer te danken aan het feit dat er nu veel minder huurcontracten worden opgezegd dan voor de coronacrisis. Ook is Shurgard hogere tarieven gaan rekenen, zegt hij in een handelsupdate.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR) - De voorstellen van de Europese Unie om de bevroren Russische tegoeden te gebruiken zijn illegaal, zegt de Russische centrale bank. De Bank van Rusland waarschuwt daarbij zich het recht voor te behouden alle beschikbare mechanismen in te zetten om haar belangen te beschermen.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in november op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 307 bedrijven failliet. Dat zijn 46 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 13 procent. Ten opzichte van oktober nam het aantal faillissementen wel toe, met 21 procent.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in oktober verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en elektronische apparaten uitgevoerd. De exportgroei kwam uit op 5,6 procent.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Flink meer Nederlandse bedrijven gebruiken kunstmatige intelligentie (AI) bij hun werkzaamheden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS gaat het dit jaar om een op de zes bedrijven, wat een verdubbeling is vergeleken met twee jaar geleden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse ondernemer Do Kwon, de bedenker van TerraUSD, is veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf voor wat een rechter in New York een "epische fraude" noemde. Do Kwon zat achter twee digitale valuta die in 2022 naar schatting 40 miljard dollar (ruim 34 miljard euro) aan waarde verloren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een decreet ondertekend dat gericht is op het dwarsbomen van staatsregulering van kunstmatige intelligentie. Trump zei dat de maatregel noodzakelijk is om de opkomende technologie te ondersteunen en een lappendeken van staatsregulering tegen te gaan, waarvan de industrie vreest dat die de groei zal belemmeren.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.
9 uur geleden