Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verhuurde PSV'er Sadilek met Tsjechië naar EK

Verhuurde PSV'er Sadilek met Tsjechië naar EK

PRAAG (ANP) - PSV'er Michal Sadilek gaat naar het EK. De Tsjechische bondscoach Jaroslav Silhavy heeft de bijna 22-jarige middenvelder als 26e speler bij zijn selectie gehaald. Silhavy maakte eerder in de week al de namen van 25 spelers bekend die meegaan naar het EK.

De bondscoach hoopte verdediger Ondrej Kudela ook nog te kunnen toevoegen aan zijn groep. De verdediger van Slavia Praag had beroep aangetekend tegen een schorsing van maar liefst tien wedstrijden vanwege een racistisch incident in een Europese wedstrijd, maar de beroepscommissie van de UEFA verwierp het protest. Silhavy besloot daarop Sadilek mee te nemen.

PSV verhuurde de multifunctionele Tsjech, die in Eindhoven ook als linksback speelde, dit seizoen aan Slovan Liberec. In eigen land kwam Sadilek veel aan spelen toe.

De middenvelder, die bij PSV nog een contract heeft voor een jaar, deed in maart met Jong Tsjechië mee aan de groepsfase van het jeugd-EK. Sadilek kwam niet eerder uit voor het A-elftal.

Meer uit Voetbal

Mexico en Zuid-Afrika door, Zuid-Korea derde en Tsjechië eruit

MEXICO-STAD (ANP) - Gastland Mexico gaat als groepswinnaar naar de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre versloeg Tsjechië in het Mexico City Stadium overtuigend met 3-0. Linksback Mateo Chávez van AZ maakte het eerste doelpunt voor 'El Tri'.

4 uur geleden
Mexicaanse keeper Ochoa krijgt als invaller speeltijd op zesde WK

MEXICO-STAD (ANP) - Guillermo Ochoa heeft bij zijn zesde deelname aan het wereldkampioenschap voetbal speeltijd gekregen. De 40-jarige Mexicaanse doelman werd woensdag (plaatselijke tijd) in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië door bondscoach Javier Aguirre in de 78e minuut als invaller in het veld gebracht. Mexico leidde op dat moment met 2-0 en was na twee duels al zeker van een plaats in de knock-outfase. Aguirre kon Ochoa daarom dat bijzondere moment gunnen.

5 uur geleden
Trainer Ouahbi: Marokkaanse spelers moeten geloven in wereldtitel

ATLANTA (ANP) - De Marokkaanse internationals moeten geloven dat ze als eerste Afrikaanse land de wereldtitel kunnen winnen. Dat zei bondscoach Mohamed Ouahbi nadat hij zich met zijn elftal voor de zestiende finales had geplaatst. Daarin is mogelijk het Nederlands elftal de tegenstander.

5 uur geleden
Infantino herhaalt dat er geen Pride Match op het WK plaatsvindt

SEATTLE (ANP) - Gianni Infantino heeft nogmaals herhaald dat er vrijdag in Seattle geen officiële Pride Match op het WK voetbal plaatsvindt. De FIFA-voorzitter wil hiermee de verwarring wegnemen, die volgens de wereldvoetbalfederatie is ontstaan rondom de wedstrijd tussen Egypte en Iran. "Er vindt vrijdag een WK-duel plaats in Seattle en op dezelfde dag worden er door andere organisaties verschillende evenementen gehouden. De twee zijn niet met elkaar verbonden", aldus een woordvoerder van de FIFA tegen het ANP.

5 uur geleden
Bondscoach Ancelotti: Oranje heeft meer ervaring dan Japan

MIAMI (ANP) - Bondscoach Carlo Ancelotti van Brazilië heeft niet echt een voorkeur voor een tegenstander in de zestiende finales van het WK. "Nederland heeft meer ervaring dan Japan, dat de laatste jaren echter ook veel goede resultaten heeft geboekt. Zweden heeft veel potentie", zei de Italiaan na een zege op Schotland in Miami (3-0).

5 uur geleden
Bosnië en Herzegovina nu ook zeker van plek in volgende ronde WK

SEATTLE (ANP) - Bosnië-Herzegovina heeft voor het eerst de knock-outfase van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Sergej Barbarez won woensdag met 3-1 van Qatar en eindigde met 4 punten op de derde plaats in groep B.

5 uur geleden
Brazilië na zege op Schotland groepswinnaar op WK, Marokko tweede

MIAMI (ANP) - Brazilië is op het wereldkampioenschap voetbal als eerste geëindigd in groep C. Het elftal van bondscoach Carlo Ancelotti won in Miami met 3-0 van Schotland. Aanvaller Vinícius Júnior maakte in de eerste helft twee doelpunten.

7 uur geleden