Verhuurde PSV'er Sadilek met Tsjechië naar EK
PRAAG (ANP) - PSV'er Michal Sadilek gaat naar het EK. De Tsjechische bondscoach Jaroslav Silhavy heeft de bijna 22-jarige middenvelder als 26e speler bij zijn selectie gehaald. Silhavy maakte eerder in de week al de namen van 25 spelers bekend die meegaan naar het EK.
De bondscoach hoopte verdediger Ondrej Kudela ook nog te kunnen toevoegen aan zijn groep. De verdediger van Slavia Praag had beroep aangetekend tegen een schorsing van maar liefst tien wedstrijden vanwege een racistisch incident in een Europese wedstrijd, maar de beroepscommissie van de UEFA verwierp het protest. Silhavy besloot daarop Sadilek mee te nemen.
PSV verhuurde de multifunctionele Tsjech, die in Eindhoven ook als linksback speelde, dit seizoen aan Slovan Liberec. In eigen land kwam Sadilek veel aan spelen toe.
De middenvelder, die bij PSV nog een contract heeft voor een jaar, deed in maart met Jong Tsjechië mee aan de groepsfase van het jeugd-EK. Sadilek kwam niet eerder uit voor het A-elftal.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
4 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
20 uur geleden