Verhuurde PSV'er Sadilek met Tsjechië naar EK
PRAAG (ANP) - PSV'er Michal Sadilek gaat naar het EK. De Tsjechische bondscoach Jaroslav Silhavy heeft de bijna 22-jarige middenvelder als 26e speler bij zijn selectie gehaald. Silhavy maakte eerder in de week al de namen van 25 spelers bekend die meegaan naar het EK.
De bondscoach hoopte verdediger Ondrej Kudela ook nog te kunnen toevoegen aan zijn groep. De verdediger van Slavia Praag had beroep aangetekend tegen een schorsing van maar liefst tien wedstrijden vanwege een racistisch incident in een Europese wedstrijd, maar de beroepscommissie van de UEFA verwierp het protest. Silhavy besloot daarop Sadilek mee te nemen.
PSV verhuurde de multifunctionele Tsjech, die in Eindhoven ook als linksback speelde, dit seizoen aan Slovan Liberec. In eigen land kwam Sadilek veel aan spelen toe.
De middenvelder, die bij PSV nog een contract heeft voor een jaar, deed in maart met Jong Tsjechië mee aan de groepsfase van het jeugd-EK. Sadilek kwam niet eerder uit voor het A-elftal.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
1 uur geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
13 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
14 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
16 uur geleden