Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verhuurde PSV'er Sadilek met Tsjechië naar EK

Verhuurde PSV'er Sadilek met Tsjechië naar EK

PRAAG (ANP) - PSV'er Michal Sadilek gaat naar het EK. De Tsjechische bondscoach Jaroslav Silhavy heeft de bijna 22-jarige middenvelder als 26e speler bij zijn selectie gehaald. Silhavy maakte eerder in de week al de namen van 25 spelers bekend die meegaan naar het EK.

De bondscoach hoopte verdediger Ondrej Kudela ook nog te kunnen toevoegen aan zijn groep. De verdediger van Slavia Praag had beroep aangetekend tegen een schorsing van maar liefst tien wedstrijden vanwege een racistisch incident in een Europese wedstrijd, maar de beroepscommissie van de UEFA verwierp het protest. Silhavy besloot daarop Sadilek mee te nemen.

PSV verhuurde de multifunctionele Tsjech, die in Eindhoven ook als linksback speelde, dit seizoen aan Slovan Liberec. In eigen land kwam Sadilek veel aan spelen toe.

De middenvelder, die bij PSV nog een contract heeft voor een jaar, deed in maart met Jong Tsjechië mee aan de groepsfase van het jeugd-EK. Sadilek kwam niet eerder uit voor het A-elftal.

Meer uit Voetbal

FIFA beschuldigt UEFA van 'desinformatiecampagne'

MIAMI (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de Europese UEFA beschuldigd van een 'desinformatiecampagne'. Dat blijkt uit de reactie van de FIFA tegenover een Amerikaanse rechtbank op het verzoek van de UEFA om inzage te krijgen in stukken rond het controversiële, en inmiddels ingetrokken, investeringsplan van de FIFA.

56 minuten geleden
Voormalig FC Twente-speler Ruiz interim-bondscoach Costa Rica

SAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is aangesteld als interim-bondscoach van Costa Rica. Dat heeft de voetbalbond van het Midden-Amerikaanse land maandag bekendgemaakt. Ruiz volgt Fernando Batista op, die eerder op maandag werd ontslagen.

1 uur geleden
Suriname wint ook tweede Nations League-duel en gaat aan kop

PARAMARIBO (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft in de nacht van maandag op dinsdag ook zijn tweede groepsduel in de Noord- en Midden-Amerikaanse Nations League gewonnen. In het Franklin Essed Stadion in Paramaribo werd Martinique met 2-1 verslagen. Na twee speelrondes gaat Suriname met 6 punten aan de leiding in groep B.

2 uur geleden
PSV-middenvelder Wanner loopt in interland voetblessure op

EINDHOVEN (ANP) - PSV-middenvelder Paul Wanner heeft een voetblessure opgelopen. Dat gebeurde zondag in de interland van Oostenrijk tegen Kosovo, meldt de Eindhovense voetbalclub.

2 uur geleden
Van Bommel verliest in thuisdebuut met België van Frankrijk (0-1)

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft in zijn tweede interland als bondscoach van België op maandagavond met 1-0 verloren van Frankrijk. De Rode Duivels moesten voor eigen publiek in het uitverkochte Koning Boudewijnstadion in Brussel in de 88e minuut een doelpunt incasseren van invaller Michael Olise.

12 uur geleden
Italië boekt in Turkije eerste overwinning na misgelopen WK

BURSA (ANP) - Het Italiaanse voetbalelftal heeft zijn eerste zege geboekt in de groepsfase van de Nations League. De ploeg die het WK van afgelopen zomer misliep won maandagavond in en tegen Turkije met 4-1. Na de 2-0-thuisnederlaag tegen België van vrijdag heeft Italië nu 3 punten. Turkije verloor vrijdag van Frankrijk en heeft nog geen punten.

12 uur geleden
KNVB stelt Boufangacha aan als nieuwe directeur amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - Zakaria Boufangacha is per 15 december de nieuwe directeur-bestuurder amateurvoetbal bij de KNVB. De 44-jarige Boufangacha is door de raad van commissarissen (rvc) van de voetbalbond benoemd. Hij volgt Jan Dirk van der Zee op, wiens maximale zittingsperiode van twaalf jaar eind dit jaar afloopt.

17 uur geleden