Verhuizing RIVM wederom vertraagd: niet eerder dan 2025
DEN HAAG (ANP) - De oplevering van het nieuwe kantoor van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is nogmaals uitgesteld. Het pand waar ook het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) moet worden ondergebracht, zal niet eerder dan 2025 worden opgeleverd vanwege extra werkzaamheden. Dat schrijft zorgminister Ernst Kuipers in een Kamerbrief. Het is nog onduidelijk welke kosten die werkzaamheden en de vertraging met zich meebrengen.
Aan het in het oog springende witte gebouw in het Utrecht Science Park wordt al gewerkt sinds de zomer van 2014 en de oplevering is al meerdere keren uitgesteld. De werkzaamheden werden eerst drie jaar uitgesteld omdat het ontwerp niet voldoende trillingsvrij zou zijn. In 2021 kwam daar ruim een jaar bovenop vanwege de coronapandemie en omdat de eisen voor de laboratoria van het RIVM verder waren verscherpt.
Nu blijkt dat het consortium MEET Strukton - dat het kantoor bouwt - verwacht niet eerder dan 2025 klaar te zijn. Door de vertraging zullen naar verwachting ook de kosten toenemen. In de brief wordt niet vermeld hoeveel.
Het is de staat en MEET Strukton niet gelukt om afspraken te maken over onder meer de extra werkzaamheden, de nieuwe opleveringsdatum en de financiële onderbouwing. Tussen de staat en het bouwbedrijf lopen meerdere geschillenprocedures. Daaruit zullen volgens Kuipers in het eerste kwartaal van 2023 "bindende adviezen" komen over de tijd en de kosten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt de bezuinigingen op de uitkeringen voor arbeidsongeschiktheid en werkloosheid voor dit jaar uit de boeken. Er moet met werkgevers en vakbonden een sociaal akkoord gemaakt worden om die uitkeringen te hervormen. Verder wil het kabinet dat in 2028 de vermogensbelasting wordt geheven als er winst is uitgekeerd, in plaats van dat winst op papier wordt belast. Ook moet de koopkracht worden verbeterd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet het proces van aangifte doen na seksueel geweld verbetert. De oproep daartoe van Bente Becker (VVD) werd ondertekend door D66 en JA21 en kreeg steun van onder andere CDA, PRO, SP en BBB.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP schorten hun stakingen en protestacties tegen bezuinigingen op de sociale zekerheid op. De bonden zeggen "opgetogen" te zijn omdat het kabinet de voorgenomen bezuinigingen zou hebben geschrapt. Ze zijn ook weer bereid om te praten met de regering over de toekomst van het sociaal vangnet. Eerder eisten ze dat het kabinet volledig zou afzien van kostenbesparende ingrepen in bijvoorbeeld de werkloosheidsuitkering en arbeidsongeschiktheidsverzekering.
6 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid PFAS in het bloed van volwassenen in Nederland is sinds 2016/2017 gedaald. Dat blijkt uit nieuw RIVM-onderzoek onder 967 bloeddonors. Bij 71 procent ligt de hoeveelheid nog boven de gezondheidskundige grenswaarde. In de eerdere onderzoeken gold dat voor 99 procent.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - Niet eerder was het op een weerstation in Nederland zo warm op 29 september als dinsdag in Maastricht. Daar werd om 14.20 uur een temperatuur van 28,1 graden gemeten, meldt Weeronline. Daarmee is het record uit 1934 verbroken: toen werd het op 29 september 28,0 graden in Winterswijk.
7 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De 24-jarige Amsterdammer die is aangehouden in het onderzoek naar hackersgroep ShinyHunters, wordt ook verdacht van het geven van twee moordopdrachten in het buitenland. Dat meldt de politie, die het heeft over een "poging tot uitlokking van twee moorden".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die moeite hebben met het betalen van hun energierekening kunnen vanaf begin volgend jaar steun vanuit het Noodfonds Energie aanvragen. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) dinsdag in een Kamerbrief. "We nemen de hogere energieprijzen van het nieuwe jaar mee om ervoor te zorgen dat mensen geen geld mislopen", aldus de bewindsman.
7 uur geleden