Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verhuizing RIVM wederom vertraagd: niet eerder dan 2025

Verhuizing RIVM wederom vertraagd: niet eerder dan 2025

DEN HAAG (ANP) - De oplevering van het nieuwe kantoor van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is nogmaals uitgesteld. Het pand waar ook het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) moet worden ondergebracht, zal niet eerder dan 2025 worden opgeleverd vanwege extra werkzaamheden. Dat schrijft zorgminister Ernst Kuipers in een Kamerbrief. Het is nog onduidelijk welke kosten die werkzaamheden en de vertraging met zich meebrengen.

Aan het in het oog springende witte gebouw in het Utrecht Science Park wordt al gewerkt sinds de zomer van 2014 en de oplevering is al meerdere keren uitgesteld. De werkzaamheden werden eerst drie jaar uitgesteld omdat het ontwerp niet voldoende trillingsvrij zou zijn. In 2021 kwam daar ruim een jaar bovenop vanwege de coronapandemie en omdat de eisen voor de laboratoria van het RIVM verder waren verscherpt.

Nu blijkt dat het consortium MEET Strukton - dat het kantoor bouwt - verwacht niet eerder dan 2025 klaar te zijn. Door de vertraging zullen naar verwachting ook de kosten toenemen. In de brief wordt niet vermeld hoeveel.

Het is de staat en MEET Strukton niet gelukt om afspraken te maken over onder meer de extra werkzaamheden, de nieuwe opleveringsdatum en de financiële onderbouwing. Tussen de staat en het bouwbedrijf lopen meerdere geschillenprocedures. Daaruit zullen volgens Kuipers in het eerste kwartaal van 2023 "bindende adviezen" komen over de tijd en de kosten.

Meer uit Binnenland

Nederlander rijdt in Turkije in op twee mensen na ruzie

ISTANBUL (ANP) - Een Nederlandse automobilist is maandagavond in de Turkse provincie Edirne bewust ingereden op twee mensen met wie hij kort daarvoor ruzie had gekregen. De twee raakten gewond. De Nederlander ging er na de aanrijding vandoor, maar werd later aangehouden bij de grens met Bulgarije. Dat meldde het Turkse persbureau DHA dinsdagavond.

2 uur geleden
Raadsleden Tholen mogen gemeentehuis niet uit door demonstratie

THOLEN (ANP) - Raadsleden en andere aanwezigen in het gemeentehuis in Tholen moesten dinsdagavond binnenblijven. Door een anti-azc-demonstratie voor het gemeentehuis was het te onveilig om de deuren te openen, meldt de politie.

2 uur geleden
Oproep binnen te blijven in Overasselt en Nederasselt ingetrokken

OVERASSELT (ANP) - De oproep aan de inwoners van Overasselt en Nederasselt om binnen te blijven is ingetrokken, meldt de politie. De politie heeft dinsdagavond nog onderzoek uitgevoerd na de massale schietpartij. Daaruit is gebleken dat er geen aanwijzingen zijn dat er zich nog verdachten in de omgeving van de Gelderse dorpen bevinden.

2 uur geleden
Ook in de nacht binnenblijfadvies voor Overasselt en Nederasselt

OVERASSELT (ANP) - Inwoners van de dorpen Overasselt en Nederasselt wordt ook in de nacht van dinsdag op woensdag geadviseerd om binnen te blijven. Dat zegt een politiewoordvoerster. Tot wanneer dat advies precies geldt, weet zij niet. Wel zegt ze "ervan uit te gaan dat het de hele nacht nog geldt".

4 uur geleden
Omroep MAX wil Nederlandse deelname songfestival niet organiseren

HILVERSUM (ANP) - Omroep MAX wil de Nederlandse deelname aan het Eurovisie Songfestival 2027 niet organiseren. Dat heeft omroepbaas Jan Slagter dinsdag gezegd in de talkshow Renze op RTL 4.

4 uur geleden
De mobiele eenheid ondersteunt onderzoek politie in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie krijgt ondersteuning van de mobiele eenheid (ME) in het onderzoek dat zij doet na het geweld in Overasselt dinsdag. In het buitengebied van het Gelderse dorp zijn agenten nog altijd bezig met onderzoek en zoekacties. Ook in het dorp zelf is nog veel politie aanwezig, ziet een ANP-verslaggever.

7 uur geleden
Korpschef: snel handelen redde leven neergeschoten agent

HILVERSUM (ANP) - Een van de twee neergeschoten agenten in het Gelderse Overasselt raakte levensbedreigend gewond. Door snel handelen van andere agenten met onder meer het aanleggen van een drukverband is voorkomen dat diegene is overleden. Dat heeft korpschef Janny Knol gezegd in het programma Eva.

7 uur geleden