Verhuizing RIVM wederom vertraagd: niet eerder dan 2025
DEN HAAG (ANP) - De oplevering van het nieuwe kantoor van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is nogmaals uitgesteld. Het pand waar ook het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) moet worden ondergebracht, zal niet eerder dan 2025 worden opgeleverd vanwege extra werkzaamheden. Dat schrijft zorgminister Ernst Kuipers in een Kamerbrief. Het is nog onduidelijk welke kosten die werkzaamheden en de vertraging met zich meebrengen.
Aan het in het oog springende witte gebouw in het Utrecht Science Park wordt al gewerkt sinds de zomer van 2014 en de oplevering is al meerdere keren uitgesteld. De werkzaamheden werden eerst drie jaar uitgesteld omdat het ontwerp niet voldoende trillingsvrij zou zijn. In 2021 kwam daar ruim een jaar bovenop vanwege de coronapandemie en omdat de eisen voor de laboratoria van het RIVM verder waren verscherpt.
Nu blijkt dat het consortium MEET Strukton - dat het kantoor bouwt - verwacht niet eerder dan 2025 klaar te zijn. Door de vertraging zullen naar verwachting ook de kosten toenemen. In de brief wordt niet vermeld hoeveel.
Het is de staat en MEET Strukton niet gelukt om afspraken te maken over onder meer de extra werkzaamheden, de nieuwe opleveringsdatum en de financiële onderbouwing. Tussen de staat en het bouwbedrijf lopen meerdere geschillenprocedures. Daaruit zullen volgens Kuipers in het eerste kwartaal van 2023 "bindende adviezen" komen over de tijd en de kosten.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De Pindakaasvloer in het Depot van Museum Boijmans Van Beuningen is na ruim acht weken opgeruimd. Het eerbetoon aan de overleden acteur, schrijver en kunstenaar Wim T. Schippers werd door 48.000 mensen bezocht, meldt het Rotterdamse museum.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders en ondernemers hebben aangifte gedaan tegen ambtenaren van het ministerie van Financiën, de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen vanwege het achterhouden of verduisteren van bewijsmateriaal. Aanleiding zijn de berichten over de 'datakluis' met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal, bevestigt advocaat Merijn van Leeuwen na berichtgeving door Trouw.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De politie is met veel eenheden naar een Nijmeegse woonwijk gegaan na een melding van schoten. De politie heeft geen aanwijzingen dat er daadwerkelijk is geschoten, maar is "deze dagen extra alert op dergelijke meldingen".
10 uur geledenNIJKERK (ANP) - Rijkswaterstaat kan de veiligheid van de constructie van de Hardenbergerbrug bij het Gelderse Nijkerk niet garanderen. Daarom blijft de brug waar de A28 overheen gaat gesloten voor herstelwerkzaamheden. Wanneer die afgerond zijn en de brug weer toegankelijk is voor verkeer, kan Rijkswaterstaat nog niet zeggen.
12 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Tijdens zoekacties heeft de politie maandag opnieuw meerdere vuurwapens aangetroffen in Overasselt. Vorige week in de nacht van maandag op dinsdag liep een groep van tientallen gewapende mannen door de Gelderse plaats. Een 51-jarige beveiliger uit Wijchen werd doodgeschoten en twee agenten raakten gewond.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een agent die begin dit jaar een vrouw schopte tijdens een conflict bij station Utrecht Centraal, wordt daar niet voor vervolgd. Volgens het Openbaar Ministerie was het geweld rechtmatig, omdat de vrouw niet luisterde naar de agent en zich verzette tegen haar aanhouding. Daarom komt er geen strafrechtelijk onderzoek.
15 uur geledenNIJKERK (ANP) - De plotselinge afsluiting van de Hardenbergerbrug bij Nijkerk kost de transportsector dagelijks ongeveer 1 miljoen euro, schat branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN). De brug is een essentiële verbinding voor het goederenvervoer van en naar Noord-Nederland, stelt TLN. De brug is uit voorzorg gesloten na een inspectie en blijft nog zeker 48 uur dicht, meldt de ANWB op basis van informatie van Rijkswaterstaat.
16 uur geleden