Verhoogde concentraties lood bij 11 Utrechtse scholen
UTRECHT (ANP) - Onderzoek in opdracht van de gemeente Utrecht heeft bij elf scholen in de stad verhoogde concentraties lood in leidingwater aangetoond. In een school lag zeker een loden leiding. Die is opgespoord en inmiddels vervangen. Ook waterbedrijf Vitens heeft een loden leiding moeten vervangen. Bij de andere schoolgebouwen volgt nog nader onderzoek, omdat daar niet direct verkeerde leidingen werden gevonden. Dat heeft wethouder Eelco Eerenberg dinsdag de gemeenteraad in een brief laten weten.
De betreffende scholen zijn overgegaan op water uit flessen. Lood is namelijk ongezond, vooral voor kinderen.
Daarom laat de gemeente ook 1500 kinderspeelplaatsen onderzoeken of daar misschien lood in de bodem zit. Ook heeft ze alle kinderopvangorganisaties aangeschreven om hun leidingen te controleren. Er heeft zich nog geen organisatie gemeld, aldus de wethouder Volksgezondheid.
Hij laat bovendien nog eens 175 gemeentelijke panden onderzoeken op de aanwezigheid van oude pijpen. "Wij willen geen loden drinkwaterleidingen. In Utrecht willen we een gezonde leefomgeving voor iedereen."
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
42 minuten geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
43 minuten geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
44 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
57 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wil een spoedoverleg met het kabinet over de rellen en ongeregeldheden die plaatsvonden tijdens demonstraties tegen de opvang van asielzoekers. De VNG heeft het zelfs over "vormen van terreur en intimidatie". Overleg is volgens de gemeenten nodig om te kijken "welke aanvullende maatregelen noodzakelijk zijn om verdere escalatie te voorkomen, de uitvoerbaarheid van de opvangopgave overeind te houden en gemeenten te ondersteunen".
3 uur geleden