Verhoogde concentraties lood bij 11 Utrechtse scholen
UTRECHT (ANP) - Onderzoek in opdracht van de gemeente Utrecht heeft bij elf scholen in de stad verhoogde concentraties lood in leidingwater aangetoond. In een school lag zeker een loden leiding. Die is opgespoord en inmiddels vervangen. Ook waterbedrijf Vitens heeft een loden leiding moeten vervangen. Bij de andere schoolgebouwen volgt nog nader onderzoek, omdat daar niet direct verkeerde leidingen werden gevonden. Dat heeft wethouder Eelco Eerenberg dinsdag de gemeenteraad in een brief laten weten.
De betreffende scholen zijn overgegaan op water uit flessen. Lood is namelijk ongezond, vooral voor kinderen.
Daarom laat de gemeente ook 1500 kinderspeelplaatsen onderzoeken of daar misschien lood in de bodem zit. Ook heeft ze alle kinderopvangorganisaties aangeschreven om hun leidingen te controleren. Er heeft zich nog geen organisatie gemeld, aldus de wethouder Volksgezondheid.
Hij laat bovendien nog eens 175 gemeentelijke panden onderzoeken op de aanwezigheid van oude pijpen. "Wij willen geen loden drinkwaterleidingen. In Utrecht willen we een gezonde leefomgeving voor iedereen."
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
42 minuten geledenDE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) heeft Defensie gevraagd om te helpen Nederlanders terug te halen die in het Midden-Oosten zijn gestrand. Dat zei hij in Café Kockelmann.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de gevangenissen ontstaat dit jaar een tekort van 265 cellen als er niet wordt ingegrepen, verwacht staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie). Door allerlei noodmaatregelen is er op dit moment geen cellentekort, hoewel de gevangenissen overvol zijn. In een Kamerbrief kondigt de D66'er aan dat ze dit najaar "aanvullende maatregelen" wil nemen om dit te voorkomen. Ze schrijft nog niet welke.
13 uur geleden