Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verhoeven blijft de kickbokswereld met veel overtuiging regeren

Verhoeven blijft de kickbokswereld met veel overtuiging regeren

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Rico Verhoeven had een toernooi voor zwaargewichten nog maar net op zijn naam geschreven of zijn mobiele telefoon ging af. Zijn dochtertje wilde graag weten of hij het niet jammer vond dat de finale al na een ronde was afgelopen. "Nee hoor, papa wint het liefst zo snel mogelijk", lachte de wereldkampioen.

Verhoeven blijft de kickbokswereld met rake klappen en snoeiharde trappen regeren. De 31-jarige Brabander mag zich al sinds 2014 wereldkampioen noemen. Het was de bedoeling dat hij zijn gordel tegen Jamal Ben Saddik voor de tiende keer zou verdedigen. Maar de Belgische Marokkaan haakte vorige week af met een rugblessure. Kickboksorganisatie Glory zette snel een viermanstoerbooi in elkaar, met Verhoeven. Hesdy Gerges, Levi Rigters en Tarik Khbabez in een leeg Ahoy.

Verhoeven hoefde zijn wereldtitel niet op het spel te zetten. Zijn reputatie kon wel een deuk oplopen. Hij moest het in de halve finale opnemen tegen Gerges, de Amsterdammer die hem het afgelopen jaar voor van alles heeft uitgemaakt. De Brabander kwam geen moment in de problemen. "Ik had hem misschien wel neer kunnen krijgen", zei hij. "Maar ik wilde geen risico nemen. Ik stond ver voor en moest nog een finale vechten. Dan wil je niet geblesseerd raken."

Stoer

Verhoeven en Gerges zijn bepaald geen vrienden, maar ze vielen elkaar na drie eenzijdige ronden in de armen. "Hij zei dat ik echt de beste was", vertelde de wereldkampioen. "En ik vond het stoer van hem dat hij zo'n partij tegen mij 10 dagen van tevoren nog aanneemt. Dan heb je wel ballen."

Khbabez was in zijn halve eindstrijd tegen Rigters zo diep gegaan dat hij Verhoeven nauwelijks partij kon bieden. De Hagenaar, uitkomend voor Marokko, werd tweemaal neer getrapt in de eerste ronde en gaf vervolgens op met een handblessure. "Dat was zonde voor hem", zei Verhoeven. "Maar anders had hij het op zijn benen verloren. Het is niet alleen maar vechten. Ik wil het kickboksen een andere dimensie geven. Het is ook als schaken. Ik doe dit, dan doet hij dat en dan sla ik toe."

Acteren

Hoelang wil Verhoeven nog doorgaan? "Totdat ik stop", lachte hij. "Het is geen geheim dat ik later wil acteren. Maar het is nu nog niet klaar. " Iedereen wil hem uitdagen, Gökhan Saki sloot zich zaterdagavond aan bij het rijtje potentiële kandidaten "Waarom niet", reageerde Verhoeven. Benjamin Adegbuyi won onlangs van Badr Hari en heeft ook wel interesse. "Logisch", zei Verhoeven. "Maar laat Glory maar bepalen wie het wordt. Ben Saddik heeft zijn kans gehad. Weer een keer tegen Badr Hari? Prima, maar misschien moet hij eerst nog een andere wedstrijd vechten."

Khbabez wil ook wel een herkansing. "Maar ik moet maandag eerst weer naar school", zei de 28-jarige kickbokser. "Ik wil brandweerman worden. Dinsdag heb ik een examen over reanimeren. Ik heb die baan niet nodig voor geld of zo. Ik wil de maatschappij wat geven."

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

3 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

5 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

5 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

7 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

1 dag geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

1 dag geleden