Verhoeven blijft de kickbokswereld met veel overtuiging regeren
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Rico Verhoeven had een toernooi voor zwaargewichten nog maar net op zijn naam geschreven of zijn mobiele telefoon ging af. Zijn dochtertje wilde graag weten of hij het niet jammer vond dat de finale al na een ronde was afgelopen. "Nee hoor, papa wint het liefst zo snel mogelijk", lachte de wereldkampioen.
Verhoeven blijft de kickbokswereld met rake klappen en snoeiharde trappen regeren. De 31-jarige Brabander mag zich al sinds 2014 wereldkampioen noemen. Het was de bedoeling dat hij zijn gordel tegen Jamal Ben Saddik voor de tiende keer zou verdedigen. Maar de Belgische Marokkaan haakte vorige week af met een rugblessure. Kickboksorganisatie Glory zette snel een viermanstoerbooi in elkaar, met Verhoeven. Hesdy Gerges, Levi Rigters en Tarik Khbabez in een leeg Ahoy.
Verhoeven hoefde zijn wereldtitel niet op het spel te zetten. Zijn reputatie kon wel een deuk oplopen. Hij moest het in de halve finale opnemen tegen Gerges, de Amsterdammer die hem het afgelopen jaar voor van alles heeft uitgemaakt. De Brabander kwam geen moment in de problemen. "Ik had hem misschien wel neer kunnen krijgen", zei hij. "Maar ik wilde geen risico nemen. Ik stond ver voor en moest nog een finale vechten. Dan wil je niet geblesseerd raken."
Stoer
Verhoeven en Gerges zijn bepaald geen vrienden, maar ze vielen elkaar na drie eenzijdige ronden in de armen. "Hij zei dat ik echt de beste was", vertelde de wereldkampioen. "En ik vond het stoer van hem dat hij zo'n partij tegen mij 10 dagen van tevoren nog aanneemt. Dan heb je wel ballen."
Khbabez was in zijn halve eindstrijd tegen Rigters zo diep gegaan dat hij Verhoeven nauwelijks partij kon bieden. De Hagenaar, uitkomend voor Marokko, werd tweemaal neer getrapt in de eerste ronde en gaf vervolgens op met een handblessure. "Dat was zonde voor hem", zei Verhoeven. "Maar anders had hij het op zijn benen verloren. Het is niet alleen maar vechten. Ik wil het kickboksen een andere dimensie geven. Het is ook als schaken. Ik doe dit, dan doet hij dat en dan sla ik toe."
Acteren
Hoelang wil Verhoeven nog doorgaan? "Totdat ik stop", lachte hij. "Het is geen geheim dat ik later wil acteren. Maar het is nu nog niet klaar. " Iedereen wil hem uitdagen, Gökhan Saki sloot zich zaterdagavond aan bij het rijtje potentiële kandidaten "Waarom niet", reageerde Verhoeven. Benjamin Adegbuyi won onlangs van Badr Hari en heeft ook wel interesse. "Logisch", zei Verhoeven. "Maar laat Glory maar bepalen wie het wordt. Ben Saddik heeft zijn kans gehad. Weer een keer tegen Badr Hari? Prima, maar misschien moet hij eerst nog een andere wedstrijd vechten."
Khbabez wil ook wel een herkansing. "Maar ik moet maandag eerst weer naar school", zei de 28-jarige kickbokser. "Ik wil brandweerman worden. Dinsdag heb ik een examen over reanimeren. Ik heb die baan niet nodig voor geld of zo. Ik wil de maatschappij wat geven."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
39 minuten geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
48 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
9 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
22 uur geleden