Verheijen neemt taken als chef de mission over van Hendriks
BEIJING (ANP) - Carl Verheijen heeft bij de Olympische Spelen zijn taak als chef de mission weer opgepakt. De oud-schaatser arriveerde zaterdag pas in China, nadat hij twee weken geleden positief testte op het coronavirus.
Bij afwezigheid van Verheijen verving Maurits Hendriks, technisch directeur van sportkoepel NOC*NSF, hem tijdelijk. Het grootste deel van Team NL arriveerde namelijk donderdag al in China. Hendriks kende twee vrij hectische dagen na de rel in de schaatswereld tussen Team Zaanlander van coach Jillert Anema enerzijds en bondscoach Jan Coopmans en schaatsster Ireen Wüst anderzijds. Hendriks voerde gesprekken met alle betrokkenen om ze weer op één lijn te krijgen.
Verheijen bracht zaterdag, na in Beijing te zijn gearriveerd, een bezoek aan de schaatsbaan. De Nederlandse formatie was daar in de middag aan het trainen. De Olympische Spelen beginnen vrijdag.
Meer uit Sport
MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
7 minuten geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
3 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
9 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
14 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
18 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
20 uur geleden