Verhagen: onbegrijpelijk dat ik Huizinge niet bezocht na beving
DEN HAAG (ANP) - Oud-minister Maxime Verhagen (CDA) vindt het "onbegrijpelijk" en "echt slecht" dat hij niet naar het aardbevingsgebied in Groningen is gegaan na de beving bij Huizinge in 2012. Hij legde in de maand van de beving nog wel twee andere bezoeken af in Groningen. "Ik begrijp totaal niet dat ik niet naar Huizinge, naar Loppersum ben gegaan", aldus de voormalige bewindsman in het verhoor van de parlementaire enquêtecommissie. "Dat neem ik mezelf ook kwalijk."
Het laat volgens Verhagen zien dat in politiek Den Haag "men onvoldoende beseft heeft wat voor enorme impact die aardbeving heeft gehad op de inwoners in Groningen".
Verhagen was tussen 2010 en 2012 minister van Economische Zaken, en verantwoordelijk voor het gasdossier. Hij was ook minister op 16 augustus 2012, de dag van de beving in Huizinge. Vanuit die rol wordt Verhagen donderdag gehoord door de enquêtecommissie die het Groningse gasdossier onderzoekt.
De oud-bewindsman moest in zijn verhoor ook toegeven dat zijn uitspraak dat er "niets aan te merken" was op het schadeproces "te ferm" was. Hij deed die uitspraak vlak na de beving in Huizinge, toen er veel kritiek kwam op het proces.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Raad van State oordeelt mild over het wetsvoorstel waardoor het verheerlijken van terrorisme verboden wordt. De belangrijke kabinetsadviseur heeft een aantal opmerkingen bij het plan, maar wijst het niet af. Zo vraagt de raad aan justitieminister David van Weel om de toelichting te verbeteren, zodat officieren van justitie en rechters beter begrijpen hoe ze de wet moeten toepassen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een promotieonderzoek gericht op de praktijk moeten ook hbo'ers een doctorstitel kunnen halen. Dat wil onderwijsminister Rianne Letschert (D66) regelen met een nieuwe wet. Er komen twee nieuwe titels: Professional Doctor (PD) en Engineering Doctor (EngD). Die laatste is voor technologische ontwerptrajecten aan universiteiten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) heeft in de eerste twee dagen na de lancering 1500 aanmeldingen ontvangen. Dat meldt een woordvoerder van de nog op te richten partij aan het ANP. Donderdag maakte partijleider Jesse Klaver de naam bekend van de partij waarin GroenLinks en PvdA in juni opgaan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.
1 dag geledenBARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.
2 dagen geledenBARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.
2 dagen geledenBARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.
2 dagen geleden