Verhagen: onbegrijpelijk dat ik Huizinge niet bezocht na beving
DEN HAAG (ANP) - Oud-minister Maxime Verhagen (CDA) vindt het "onbegrijpelijk" en "echt slecht" dat hij niet naar het aardbevingsgebied in Groningen is gegaan na de beving bij Huizinge in 2012. Hij legde in de maand van de beving nog wel twee andere bezoeken af in Groningen. "Ik begrijp totaal niet dat ik niet naar Huizinge, naar Loppersum ben gegaan", aldus de voormalige bewindsman in het verhoor van de parlementaire enquêtecommissie. "Dat neem ik mezelf ook kwalijk."
Het laat volgens Verhagen zien dat in politiek Den Haag "men onvoldoende beseft heeft wat voor enorme impact die aardbeving heeft gehad op de inwoners in Groningen".
Verhagen was tussen 2010 en 2012 minister van Economische Zaken, en verantwoordelijk voor het gasdossier. Hij was ook minister op 16 augustus 2012, de dag van de beving in Huizinge. Vanuit die rol wordt Verhagen donderdag gehoord door de enquêtecommissie die het Groningse gasdossier onderzoekt.
De oud-bewindsman moest in zijn verhoor ook toegeven dat zijn uitspraak dat er "niets aan te merken" was op het schadeproces "te ferm" was. Hij deed die uitspraak vlak na de beving in Huizinge, toen er veel kritiek kwam op het proces.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens het debat over de economische gevolgen van de oorlog in Iran toonden D66 en het CDA interesse in een plafond voor de prijzen aan de pomp. Partijleider Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) kwam met dat idee en wil grote olie- en gasbedrijven ervoor laten betalen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De minimale leeftijd waarop mensen vuurwerk mogen afsteken, moet naar 18 jaar, vindt het kabinet. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA) sprak in een debat steun uit voor een voorstel van CDA en de Partij voor de Dieren om dat te regelen. "Ik denk dat het verstandig is om dat te doen."
11 uur geleden