Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verhaeren stopt als hoofdcoach Australische zwemmers

Verhaeren stopt als hoofdcoach Australische zwemmers

MELBOURNE (ANP) - De Australische zwemploeg zal het volgend jaar bij de uitgestelde Olympische Spelen van Tokio moeten doen zonder hoofdcoach Jacco Verhaeren. De Nederlander maakte woensdag bekend na bijna zeven jaar te stoppen in die functie. Zijn contract liep af. Verhaeren (51) wil terugkeren naar Nederland.

"Ik heb naar manieren gezocht om langer door te gaan, maar in een topsportomgeving kun je geen compromissen sluiten en dat wil ik in mijn gezin ook niet", verklaarde Verhaeren, die eerder voor Nederland grote successen boekte met onder anderen Pieter van den Hoogenband, Inge de Bruijn en Ranomi Kromowidjojo. Ruim een jaar na de voor Australië mislukte Spelen van Londen 2012 werd hij door de zwembond van dat land binnengehaald als hoofdcoach.

Het contract van Verhaeren zou in november aflopen, maar hij neemt al drie maanden eerder afscheid. Rohan Taylor, nu nog hoofdcoach in de staten Victoria en Tasmanië, volgt hem op. "Ik ben ervan overtuigd dat er hier genoeg bekwame mensen rondlopen om de successen voort te zetten en dat het team die uitdaging aankan", zei Verhaeren, die zijn afscheid had gepland na de Spelen van komende zomer. Die werden vanwege het nieuwe coronavirus echter met een jaar uitgesteld.

Grootmacht

Verhaeren begon in januari 2014 in Australië en bracht het zwemmen 'down under' terug op niveau nadat in Londen 2012 de verwachte successen waren uitgebleven. Met tal van favorieten had dat team teleurgesteld met slechts één olympische titel. Onder Verhaeren werd Australië weer een grootmacht in het zwemmen wat in Kazan in 2015 gedemonstreerd werd met zeven wereldtitels. Met drie gouden olympische medailles op de Spelen van Rio 2016 werden de verwachtingen niet helemaal ingelost.

Taylor, voormalig coach van drievoudig olympisch kampioen Leisel Jones, zal volgend jaar in Tokio moeten oogsten. "Jacco heeft het grondwerk verricht voor onze olympische campagne en ik heb al nauw met hem samengewerkt", zei Taylor. "Ik denk dat ik de juiste man ben om dit werk voort te zetten en ons team naar successen te leiden, volgend jaar in Tokio."

Meer uit Sport

Verstappen slechts achtste in kwalificatie GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft genoegen moeten nemen met de achtste plek in de kwalificatie van de Grote Prijs van Singapore. De regerend wereldkampioen was bezig aan een snelle laatste ronde, maar werd door zijn team Red Bull ineens naar binnen gehaald. Poleposition gaat naar Ferrari-coureur Charles Leclerc.

29 minuten geleden
Sherif en Sakkari tennissen om titel in Parma

PARMA (ANP) - Het graveltoernooi van Parma krijgt een finale tussen de tennissters Mayar Sherif en Maria Sakkari. De Egyptische Sherif, de nummer 74 van de wereld, was in haar halve finale te sterk voor de Roemeense Ana Bogdan, die als zesde was geplaatst op het toernooi in Italië. De driesetter (6-4 3-6 6-4) duurde bijna 3 uur.

33 minuten geleden
Handbalsters verliezen ruim van wereldkampioen Noorwegen

AARHUS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben hun tweede wedstrijd in het oefentoernooi uit de Golden League met ruim verschil verloren van Noorwegen. De regerend wereldkampioen won in Aarhus met 27-19. Laura van der Heijden was topschutter aan Nederlandse zijde. In haar 250e interland maakte ze zes doelpunten.

1 uur geleden
Brand heeft eerste zege in het veld te pakken

MEULEBEKE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar eerste zege in het veldritseizoen te pakken. De Nederlandse van Baloise Trek Lions, vorig seizoen goed voor liefst twintig overwinningen, was de beste in de Berencross in het Vlaamse Meulebeke.

1 uur geleden
Schaatsster Leerdam met schrik vrij na koprol op fiets

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is ongeschonden gebleven na een frontale botsing met een andere fietser tijdens een fietstraining. Dat meldt de wereldkampioene sprint op Instagram. "Ik heb net een 360 gemaakt en ik ben nog steeds in shock", schrijft Leerdam, die komende winter schaatst voor Jumbo-Visma.

2 uur geleden
Verstappen achter Leclerc in natte derde training Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Singapore de tweede tijd gereden in zijn Red Bull. Alleen Charles Leclerc van Ferrari was sneller. De Monegask klokte 1.57,782, de Nederlander was een dikke halve seconde langzamer. Carlos Sainz noteerde de derde tijd in zijn Ferrari. De Spanjaard was op zijn beurt ruim een halve seconde langzamer dan Verstappen.

3 uur geleden
Red Bull overweegt actie tegen Formule 1-rivalen wegens laster

SINGAPORE (ANP) - Teambaas Christian Horner van Red Bull is niet gediend van de in zijn ogen "lasterlijke" en "onaanvaardbare" opmerkingen van met name Mercedes en Ferrari over een vermeende overschrijding van het budgetplafond. Hij haalde uit naar de rivaliserende teams in een persconferentie bij de Grote Prijs van Singapore. "Als zij hun opmerkingen niet intrekken, zullen we zeker kijken of wij juridische stappen kunnen ondernemen. Het is absoluut onaanvaardbaar dergelijke opmerkingen te maken en het is lasterlijk voor ons team."

4 uur geleden