Verhaeren stopt als hoofdcoach Australische zwemmers
MELBOURNE (ANP) - De Australische zwemploeg zal het volgend jaar bij de uitgestelde Olympische Spelen van Tokio moeten doen zonder hoofdcoach Jacco Verhaeren. De Nederlander maakte woensdag bekend na bijna zeven jaar te stoppen in die functie. Zijn contract liep af. Verhaeren (51) wil terugkeren naar Nederland.
"Ik heb naar manieren gezocht om langer door te gaan, maar in een topsportomgeving kun je geen compromissen sluiten en dat wil ik in mijn gezin ook niet", verklaarde Verhaeren, die eerder voor Nederland grote successen boekte met onder anderen Pieter van den Hoogenband, Inge de Bruijn en Ranomi Kromowidjojo. Ruim een jaar na de voor Australië mislukte Spelen van Londen 2012 werd hij door de zwembond van dat land binnengehaald als hoofdcoach.
Het contract van Verhaeren zou in november aflopen, maar hij neemt al drie maanden eerder afscheid. Rohan Taylor, nu nog hoofdcoach in de staten Victoria en Tasmanië, volgt hem op. "Ik ben ervan overtuigd dat er hier genoeg bekwame mensen rondlopen om de successen voort te zetten en dat het team die uitdaging aankan", zei Verhaeren, die zijn afscheid had gepland na de Spelen van komende zomer. Die werden vanwege het nieuwe coronavirus echter met een jaar uitgesteld.
Grootmacht
Verhaeren begon in januari 2014 in Australië en bracht het zwemmen 'down under' terug op niveau nadat in Londen 2012 de verwachte successen waren uitgebleven. Met tal van favorieten had dat team teleurgesteld met slechts één olympische titel. Onder Verhaeren werd Australië weer een grootmacht in het zwemmen wat in Kazan in 2015 gedemonstreerd werd met zeven wereldtitels. Met drie gouden olympische medailles op de Spelen van Rio 2016 werden de verwachtingen niet helemaal ingelost.
Taylor, voormalig coach van drievoudig olympisch kampioen Leisel Jones, zal volgend jaar in Tokio moeten oogsten. "Jacco heeft het grondwerk verricht voor onze olympische campagne en ik heb al nauw met hem samengewerkt", zei Taylor. "Ik denk dat ik de juiste man ben om dit werk voort te zetten en ons team naar successen te leiden, volgend jaar in Tokio."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus rekende in twee sets in New York af met de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-4 6-3.
48 minuten geledenMONZA (ANP) - Kimi Antonelli kon het kort na zijn zege nog niet geloven dat hij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 op zijn naam had geschreven. De 20-jarige Italiaan was in Monza met zijn Mercedes sneller dan teamgenoot George Russell uit Groot-Brittannië en Max Verstappen in de Red Bull. "Ik had nooit kunnen bedenken dat ik hier zou staan", zei Antonelli, die aanvankelijk van de negentiende positie was gestart.
2 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Monza. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kon zijn zege van afgelopen jaar geen vervolg geven, omdat de Mercedessen van Kim Antonelli en George Russell te snel waren. "Ik ben blij met de derde plaats en dat ik het podium gehaald heb", zei de coureur die als vijfde was gestart. Antonelli pakte de zege.
2 uur geledenCÓRDOBA (ANP) - Wout van Aert heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Vuelta. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 110,2 kilometer tussen Palma del Río en Córdoba de beste van een kopgroep van vijf renners.
2 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 als derde geëindigd. De Red Bull-coureur moest beide Mercedescoureurs voor zich dulden. De zege ging naar de Italiaan Kimi Antonelli voor de Brit George Russell.
2 uur geledenMONZA (ANP) - De Grote Prijs van Italië is stilgelegd na een crash van Charles Leclerc in de Ferrari. De Monegask raakte in de derde ronde de controle over de wagen kwijt en vloog van de baan. Met een rode vlag is de wedstrijd gestopt.
4 uur geledenAFYONKARAHISAR (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings (31) heeft zondag voor de derde keer in zijn carrière de wereldtitel in de MXGP veroverd. In Turkije had hij na de eerste manche al genoeg punten verzameld om dit seizoen niet meer achterhaald te kunnen worden door de Fransman Romain Febvre. De Nederlander won de eerste manche, voor de Sloveen Tim Gajser en Febvre.
5 uur geleden