Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vergunning Tata Steel moet scherper op uitstoot zwaveldioxide

Vergunning Tata Steel moet scherper op uitstoot zwaveldioxide

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland gaat de vergunning van Tata Steel aanscherpen. Een extern onderzoeksbureau dat de situatie op een deel van het staalbedrijf in IJmuiden heeft doorgelicht, heeft diverse tekortkomingen ontdekt. Zo is bij de beoordeling van de vergunningaanvraag in 2007 verzuimd een wettelijk verplichte toets uit te voeren die vooral draait om de uitstoot van het schadelijke gas zwaveldioxide (SO2).

Met de toets, die volgens een Europese richtlijn moet worden uitgevoerd, wordt bepaald of een bedrijf gebruikmaakt van de "best beschikbare technieken". Als blijkt dat Tata meer zou kunnen doen om de uitstoot van SO2 tegen te gaan, dan is het bedrijf verplicht maatregelen te nemen.

Gedeputeerde Jeroen Olthof zegt dat het onderzoek "duidelijk aangeeft op welke punten de vergunning aangepast moet worden". De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied, die milieuregels handhaaft in opdracht van de provincie, heeft Tata onlangs verzocht alsnog gegevens aan te leveren voor de toets.

Meer uit Binnenland

Opnieuw te veel asielzoekers in aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel hebben in de nacht van maandag op dinsdag 2007 asielzoekers overnacht, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Daarmee komt het aantal voor het eerst in twee weken weer boven de 2000 uit.

58 minuten geleden
Bossen en bodems in zwaar weer, klimaatraad maakt zich zorgen

DEN HAAG (ANP) - De Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) maakt zich zorgen over de bossen en bodems in Nederland. Ze zitten "in zwaar weer" terwijl ze onmisbaar zijn voor "klimaatbeleid, ons dagelijks leven en onze economie", stelt de raad. De klimaatverandering versnelt en de biodiversiteit gaat hard achteruit, terwijl er volgens de WKR steeds meer van de bossen en bodems wordt gevraagd.

2 uur geleden
PBL: Ook nieuw plan voor circulaire economie is niet genoeg

DEN HAAG (ANP) - Het dinsdag gepubliceerde plan om van de Nederlandse economie een kringloop te maken, is nog steeds niet genoeg om dat daadwerkelijk te bereiken. In de nieuwe versie van het zogeheten Nationaal Programma Circulaire Economie staan "vooral veel intenties en plannen", schrijft het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). De politiek moet die plannen uitwerken en vastleggen om bedrijven zekerheid te geven.

3 uur geleden
Meer mensen zijn automatisch donor doordat ze geen keuze maken

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen staan automatisch geregistreerd als orgaandonor omdat ze geen keuze hebben gemaakt, en niet omdat ze daar expliciet toestemming voor hebben gegeven. Ze tellen daardoor als "geen bezwaar". Volgens statistiekbureau CBS en het Donorregister zijn vooral jongeren orgaandonor doordat ze geen keuze hebben doorgegeven.

4 uur geleden
DPG komt met gratis digitaal krantenabonnement voor studenten

AMSTERDAM (ANP) - DPG Media geeft studenten op de universiteit, hogeschool en het mbo een gratis digitaal krantenabonnement op een van de kranten van het concern. Studenten tussen de 16 en 25 jaar komen in aanmerking voor de actie, waarmee DPG zegt betrouwbaar nieuws toegankelijk te willen houden voor deze groep. De studenten kunnen zich vanaf dinsdag abonneren op een DPG-krant naar keuze. Daarmee krijgen ze ook onlinetoegang tot de andere titels van het mediabedrijf.

11 uur geleden
Sonja Barend Award voor derde keer naar Coen Verbraak

HILVERSUM (ANP) - Coen Verbraak is opnieuw de winnaar geworden van de Sonja Barend Award voor het beste televisie-interview van het afgelopen seizoen. Hij is de eerste die voor de derde keer op de erelijst staat. Het winnende gesprek komt uit het HUMAN-programma Over Leven, waarin Verbraak sprak met voormalig strafrechtadvocaat Bram Moszkowicz.

11 uur geleden
Poelifinario voor Jochem Myjer, Soundos El Ahmadi en Jan Beuving

DEN HAAG (ANP) - Jochem Myjer heeft voor de tweede keer een Poelifinario gewonnen, de belangrijkste Nederlandse cabaretprijs. Myjer ontving de prijs in de categorie Entertainment tijdens het Cabaretgala in het Haagse theater Diligentia, voor zijn voorstelling Net Alsof. In 2018 won de cabaretier al eens met zijn show Adem in, Adem uit.

12 uur geleden