Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vergunning opvang 250 asielzoekers in hotel Den Bosch geschorst

Vergunning opvang 250 asielzoekers in hotel Den Bosch geschorst

DEN BOSCH (ANP) - Een voormalig hotel in Den Bosch mag voorlopig niet worden gebruikt als tijdelijk asielzoekerscentrum. De vergunning, die maandag was verstrekt door de gemeente, is dinsdag geschorst door de rechtbank. In het gebouw zouden maximaal 250 asielzoekers vijf jaar lang moeten worden opgevangen.

Volgens de gemeente Den Bosch was "een derde partij" naar de rechter gestapt om de vergunning aan te vechten. In afwachting van een inhoudelijke behandeling is de vergunning geschorst. De rechtbank laat weten de klacht volgende week maandagochtend om 10.00 uur te behandelen. De gemeente hoopt dat de eerste asielzoekers volgende week dinsdag naar de nieuwe opvang kunnen verhuizen.

Het asielzoekerscentrum zou aan het Pettelaarpark moeten komen, niet ver van de A2 en het provinciehuis van Noord-Brabant. Den Bosch werkt nog aan een tweede asielzoekerscentrum. Dat zou tien jaar open moeten blijven en 350 asielzoekers moeten opvangen. De beoogde locatie daarvoor is een klein eindje verderop, aan de Kruithoorn. De gemeente zegt van 387 mensen al een zogeheten zienswijze te hebben gehad, waarin burgers hun mening over het azc kenbaar hebben gemaakt. Die gaan onder meer over de gevolgen van de opvang van in totaal zeshonderd asielzoekers voor de woonwijk ernaast, de Gestelse Buurt.

Kort geding

De zaak bij de bestuurrechter is aangespannen door de Gestelse buurt en bedrijven op het Pettelaarpark. Hun advocaat dreigde met een kort geding dat dinsdag zou dienen, omdat er nog steeds geen besluit van de gemeente was om aan te vechten. Maandag verleende de gemeente de vergunning voor een tijdelijk azc in het hotel alsnog, waarop het kort geding bij de rechtbank is ingetrokken. Wel vroeg de raadsman van de belanghebbenden direct om een schorsing en werd een nieuw kort geding aangevraagd om de vergunning te toetsen. De bestuursrechter heeft daarmee ingestemd en zonder zitting besloten dat de vergunning zolang wordt geschorst, zegt een woordvoerder van de rechtbank.

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) wil niet reageren op het schorsen van de vergunning. Het COA is volgens een woordvoerder geen partij in deze zaak en wacht daarom de uitspraak van de rechter af. Het COA wil in het hotel in Den Bosch asielzoekers opvangen die op dit moment verblijven in tenten in een noodopvang in Rosmalen.

Meer uit Binnenland

Rijkswaterstaat: mijd wegen in regio Utrecht om winterse weer

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om in de regio Utrecht niet de weg op te gaan in verband met het winterse weer. "We zien de snelwegen rondom Utrecht vastlopen", aldus de dienst. "Er trekken nu sneeuwbuien over en daardoor zijn de wegen slecht begaanbaar en zullen de files verder toenemen."

28 minuten geleden
Code oranje in westen om gladheid, code geel in rest van het land

DEN HAAG (ANP) - In de provincies Noord- en Zuid-Holland geldt maandagochtend tot 10.00 uur code oranje, meldt het KNMI. Tijdens de ochtendspits kan hier plaatselijk 3 tot 5 centimeter of meer sneeuw vallen. Mogelijk kan code oranje later in de ochtend ook voor andere provincies gaan gelden.

2 uur geleden
Gewonde door steekincident in woning Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan de Botersloot in Rotterdam. Dat meldt de Politie Eenheid Rotterdam op X. Het incident vond rond 00.55 uur plaats.

5 uur geleden
Stiefdochter Otto Frank, Eva Schloss-Geiringer (96), overleden

AMSTERDAM (ANP) - Eva Schloss-Geiringer is zaterdag op 96-jarige leeftijd overleden in Londen, meldt de Anne Frank Stichting zondag. Ze was de stiefdochter van Otto Frank, de vader van Anne Frank en Holocaustoverlevende.

10 uur geleden
Praktijkexamens brommer en motor maandag uitgesteld om winterweer

RIJSWIJK (ANP) - Alle geplande praktijkexamens voor de motor en bromfiets gaan maandag niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het gaat in totaal om 616 examens die uit voorzorg worden uitgesteld, volgens het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR).

11 uur geleden
Geen bussen meer in Utrecht om gladheid

UTRECHT (ANP) - Zowel in de stad als de provincie Utrecht blijven alle bussen de rest van de zondagavond stilstaan. "Door gladheid rijden er geen bussen meer. Trams blijven rijden", meldt U-OV, dat het bus-en tramvervoer in de provincie verzorgt. De vervoersbedrijven Transdev en Keolis zijn daar de uitvoerders van.

12 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt: maandagochtend druk en glad op wegen

DEN HAAG (ANP) - Door het aanhoudende winterweer en het einde van de kerstvakantie voorziet Rijkswaterstaat voor maandagochtend een drukke ochtendspits. "Daarnaast moeten weggebruikers rekening houden met gevaarlijke rijomstandigheden vanwege sneeuwval en gladheid door bevriezing van natte weggedeelten", waarschuwt de wegbeheerder.

16 uur geleden