Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vergunning azc Budel verlengd tot uiterlijk 8 februari 2039

Vergunning azc Budel verlengd tot uiterlijk 8 februari 2039

BUDEL (ANP) - De gemeente Cranendonck heeft de vergunning voor het azc in Budel verlengd. Dat maakte de gemeente donderdag bekend.

De vergunning gaat vrijdag in en is geldig tot uiterlijk 8 februari 2039. Eigenlijk had de gemeente de tijd willen nemen met het verlengen van de vergunning door eerst een inspraakprocedure op te starten en de gemeenteraad erbij te betrekken. Maar de Raad van State bepaalde onlangs dat de gemeente vóór het aflopen van de huidige vergunning op 1 juli een besluit moet nemen.

De gemeente wilde de tijd hebben tot ergens in december, maar het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) spande bij de rechtbank in Den Bosch een procedure aan om de gemeente te dwingen sneller te beslissen. Het COA won die procedure, maar de gemeente stapte naar de Raad van State, die uiteindelijk een deadline eind juni stelde.

Inwoners tegen

Volgens de gemeente zijn er juridisch geen gronden om de vergunning te weigeren, ook al wil een groot deel van de inwoners van Cranendonck eigenlijk liever van het azc af. De dorpen Budel en Maarheeze klagen al jaren over ernstige overlast door met name veiligelanders, mensen uit voornamelijk Noord-Afrika die nagenoeg kansloos een asielprocedure doorlopen.

Los van deze procedure rond het verlengen van de vergunning hebben het COA en de gemeente onlangs een principeakkoord gesloten. Daarin gaat het maximale aantal opvangplekken in Budel met een derde omlaag van 1500 nu naar 960 eind 2027. Een kleiner azc betekent minder overlast, is de achterliggende gedachte.

Aantallen en samenstelling

In de nieuwe vergunning zijn ook de aantallen toegestane asielzoekers opgenomen en de samenstelling van de groep asielzoekers. Dit laatste om het risico op overlast te verkleinen. Het COA moet een plan opstellen om de veiligheid rond en in het azc te borgen.

Inwoners kunnen binnen zes weken bezwaar maken tegen deze beslissing. Maar de gemeente waarschuwt dat volgens de wet een omgevingsvergunning alleen verleend of geweigerd mag worden om ruimtelijke redenen, zoals verkeer, natuur en luchtkwaliteit. "Overlast speelt wel een rol, maar is niet bepalend", aldus wethouder Karel Boonen.

Reden vergunning

Een omgevingsvergunning is nodig omdat het terrein van de voormalige Nassau-Dietzkazerne een militaire bestemming heeft. Afwijkend gebruik vraagt om zo'n vergunning.

Meer uit Binnenland

Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

3 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

7 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

9 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

10 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

12 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

13 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

15 uur geleden