Verguisde aanvoerder Lam helpt PEC aan punt bij Fortuna
SITTARD (ANP) - Thomas Lam heeft zich hersteld van zijn slechte optreden van vorige week tegen FC Twente (5-1). De aanvoerder van PEC Zwolle maakte vrijdag in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de 54e minuut uit een mooie vrije trap gelijk: 2-2. Bij die stand bleef het ook in Limburg.
Lam maakte tegen FC Twente twee grote verdedigende fouten op rij. Queensy Menig en Danilo profiteerden en brachten de Enschedeërs op een voorsprong van 2-0. Trainer John Stegeman haalde de Fin nog voor rust, in de 37e minuut, naar de kant. Toen stond het al 3-0.
Stegeman liet Lam tegen Fortuna gewoon weer beginnen. De thuisploeg kwam al in de 6e minuut op voorsprong. De Zweed Emil Hansson schoot uit een vrij moeilijke hoek raak. Jaroslaw Jach kopte de bal in de 33e minuut achter zijn eigen doelman: 1-1. Kort voor rust kwam Fortuna weer op voorsprong. George Cox schoot van afstand raak.
Na rust scoorde alleen Lam nog. Fortuna wacht nog altijd op de eerste zege. Het elftal van trainer Kevin Hofland heeft na acht wedstrijden 3 punten en is laatste. PEC Zwolle is elfde met 7 punten uit acht duels.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
5 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
9 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
11 uur geleden