Vergroenen staalfabriek Duinkerke moet Franse uitstoot beperken
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Staalconcern ArcelorMittal en de Franse overheid steken 1,8 miljard euro in het verminderen van de uitstoot van schadelijke broeikasgassen bij de grote staalfabriek van het bedrijf in Duinkerke. Met behulp van de investering moet de CO2-uitstoot van de Franse industrie met zo'n 6 procent worden verlaagd.
Met het geld kunnen onder meer twee elektrische staalovens worden geplaatst, heeft de Franse minister van Financiën Bruno Le Maire zondag gezegd tegen journalisten. Volgens de bewindsman kan de staatsbijdrage voor de vergroening neerkomen op 850 miljoen euro. ArcelorMittal zal een intentieverklaring ondertekenen met Électricité de France (EDF) voor een langdurig leveringscontract van kernenergie, zei Le Maire ook.
Frankrijk en het aan de beurs in Amsterdam genoteerde ArcelorMittal hadden eerder al aangekondigd in Duinkerke, niet ver van de Belgische grens, aan verduurzamingsplannen te werken. Door de bekendmaking van zondag is helderder hoe ze dat aanpakken en hoeveel geld hiermee is gemoeid. Om de investering extra onder de aandacht te brengen reist Le Maire maandag zelf ook nog af naar de staalfabriek in Duinkerke en een niet ver daarvandaan gelegen kerncentrale van EDF.
Ook in Nederland is de staalindustrie een grote uitstoter van CO2. Tata Steel, het concern achter het hoogovencomplex bij IJmuiden, wil zijn hoogovens en kooksfabrieken die op steenkolen werken vervangen door onder meer een schonere installatie, die eerst draait op aardgas en later op groene waterstof.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten dinsdag aan het einde van de ochtendhandel dieprode cijfers zien. De Amsterdamse AEX-index dook daarbij weer ruim onder de 1000 puntengrens. Beleggers maken zich zorgen dat de sterk stijgende energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten de inflatie weer kan aanwakkeren en de economische groei zal schaden.
13 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in februari gemiddeld 1,9 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in januari. In de eerste maand van het jaar viel de inflatie nog terug tot 1,7 procent, van 2 procent in december.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de hack van Odido zijn toch geen inloggegevens en wachtwoorden gestolen. Maandag kwam de politie met een webpagina waarop Odido-klanten kunnen controleren of hun gegevens in handen van criminelen zijn gevallen. Op die pagina stond dat het mogelijk ook om wachtwoorden ging. Die informatie heeft de politie nu van de pagina verwijderd.
38 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Ook in Duitsland komen de eerste vluchten aan vanuit de Verenigde Arabische Emiraten. Een woordvoerster van de luchthaven van Frankfurt meldt aan persbureau dpa dat een vliegtuig van Emirates Airlines onderweg is van Dubai naar de Duitse stad.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het is nog te vroeg om een goede inschatting te geven van de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de economie van de regio en de gehele wereld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het conflict heeft volgens het fonds al wel geleid tot verstoringen bij de handel en economische activiteit. Ook zijn de energieprijzen hard gestegen en is er onrust op de financiële markten
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kijkt bij het vaststellen van de rente in het eurogebied niet uitsluitend naar de energieprijzen. Dat zei de Franse centralebankpresident en ECB-bestuurder François Villeroy de Galhau dinsdag tijdens een persbijeenkomst in Parijs.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - De koepelorganisatie voor reisorganisaties ANVR houdt dagelijks overleg met het ministerie van Buitenlandse Zaken over mogelijkheden om in het Midden-Oosten gestrande reizigers naar Nederland te halen. Als zich mogelijkheden voordoen om mensen te repatriëren, moeten ze razendsnel handelen, legt een woordvoerster uit.
1 uur geleden