Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Vergoeding kost ook GroenLinks zetel'

'Vergoeding kost ook GroenLinks zetel'

DEN HAAG (ANP) - De omstreden vergoeding van Tweede Kamerlid Isabelle Diks kost volgens de wekelijkse peiling van Maurice de Hond GroenLinks een zetel. De partij zakt van 13 naar 12 zetels. Ook de VVD moest in de peiling zetels inleveren vanwege het wachtgeld van Klaas Dijkhoff.

Diks kreeg bijna een halve ton omdat ze in Leeuwarden zou wonen, maar volgens HP/De Tijd verbleef ze het leeuwendeel van haar tijd in haar appartement in Den Haag. GroenLinks besloot de kwestie voor te leggen aan de nieuwe integriteitsadviseur van de Tweede Kamer.

Niet alleen daalt de partij in de peiling, maar volgens De Hond is ook de vertrouwensscore van Jesse Klaver gedaald. Klaver stelde zich maandag officieel kandidaat voor het lijsttrekkerschap van GroenLinks, maar hij scoort van alle fractievoorzitters het laagst onder de eigen aanhang.

Lodewijk Asscher krijgt het meeste vertrouwen. De leider van de PvdA staat nu op de eerste plaats, voor Gert-Jan Segers van de ChristenUnie, die sinds april de eerste plek bezette. Dijkhoff is sinds de peiling van twee weken geleden negen plaatsen gedaald. In april stond de VVD'er nog op de tweede plaats.

Meer uit Politiek

Letschert wil lerarentekort in vier jaar flink terugdringen

LEIDEN (ANP) - Onderwijsminister Rianne Letschert wil ervoor zorgen dat er binnen vier jaar geen groot lerarentekort meer is. "In een land met een structureel lerarentekort wordt het fundament waar we voor staan, de jeugd opleiden, wel kwetsbaar."

1 dag geleden
Van Veldhoven: EU kijkt naar voor- en nadelen prijsplafond

BRUSSEL (ANP) - De EU is nog altijd aan het kijken naar de voor- en nadelen van een prijsplafond, zei minister Stientje van Veldhoven (Klimaat) na overleg met de EU-ministers voor energie. "Een prijsplafond klinkt aantrekkelijk, want dan blijft de prijs laag", zei ze. "Maar het zou ook kunnen betekenen dat we misschien geen gas meer naar Europa krijgen als de prijs in de rest van de wereld wel hoger is."

1 dag geleden
Jetten heeft geen concreet voorstel voor missie Hormuz gezien

BERLIJN (ANP) - Er is nog geen plan voor een missie in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten op bezoek bij de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in Berlijn. "Zoals altijd staat Nederland open voor suggesties, maar op dit moment ligt er geen concreet voorstel op tafel", aldus Jetten op een gezamenlijke persconferentie.

1 dag geleden
Berendsen: geen militaire missie in Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) ziet een militaire missie in de Straat van Hormuz "op dit moment absoluut niet gebeuren. Daar is ook geen draagvlak voor", zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

1 dag geleden
Letschert spreekt met studentenrabbijn over veiligheidszorgen

LEIDEN (ANP) - Minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap spreekt maandagavond met de studentenrabbijn Yanki Jacobs en met een aantal joodse studenten. Het gesprek gaat onder meer over de zorgen over de veiligheid die leven bij joodse studenten, maar ook over de recente aanslag bij een joodse school in Amsterdam.

1 dag geleden
Zorgen bij Heerma over toenemende intimidatie in lokale politiek

LEIDEN (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken (CDA) zegt zich zorgen te maken over de toenemende intimidatie van lokale politici. Volgens de minister is het nu onderdeel van het politieke debat. "Het is goed dat gemeenten er extra aandacht voor hebben."

1 dag geleden
Kabinet 'prioriteert' infrastructuur, schrapt mogelijk projecten

DEN HAAG (ANP) - Miljardentekorten dwingen het kabinet tot nieuwe keuzes in de aanleg en het onderhoud van infrastructuur. Minister Vincent Karremans (VVD) en staatssecretaris Annet Bertram (CDA) van Infrastructuur willen voor de zomer duidelijk maken welke "prioritering" ze maken. Dat kan betekenen dat geplande projecten niet meer doorgaan, waarschuwen ze in een brief aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden