'Vergoeding kost ook GroenLinks zetel'
DEN HAAG (ANP) - De omstreden vergoeding van Tweede Kamerlid Isabelle Diks kost volgens de wekelijkse peiling van Maurice de Hond GroenLinks een zetel. De partij zakt van 13 naar 12 zetels. Ook de VVD moest in de peiling zetels inleveren vanwege het wachtgeld van Klaas Dijkhoff.
Diks kreeg bijna een halve ton omdat ze in Leeuwarden zou wonen, maar volgens HP/De Tijd verbleef ze het leeuwendeel van haar tijd in haar appartement in Den Haag. GroenLinks besloot de kwestie voor te leggen aan de nieuwe integriteitsadviseur van de Tweede Kamer.
Niet alleen daalt de partij in de peiling, maar volgens De Hond is ook de vertrouwensscore van Jesse Klaver gedaald. Klaver stelde zich maandag officieel kandidaat voor het lijsttrekkerschap van GroenLinks, maar hij scoort van alle fractievoorzitters het laagst onder de eigen aanhang.
Lodewijk Asscher krijgt het meeste vertrouwen. De leider van de PvdA staat nu op de eerste plaats, voor Gert-Jan Segers van de ChristenUnie, die sinds april de eerste plek bezette. Dijkhoff is sinds de peiling van twee weken geleden negen plaatsen gedaald. In april stond de VVD'er nog op de tweede plaats.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De controles op de export van gevoelige technologie zijn "ontzettend robuust", zei handelsminister Sjoerd Sjoerdsma voor aanvang van de wekelijkse ministerraad. Vanuit de Verenigde Staten klinken beschuldigingen dat een geavanceerde chipmachine van ASML in strijd met eerder opgelegde beperkingen in China zou zijn beland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) vindt het "jammer" dat de Verenigde Staten en Iran nog niet verder praten over een definitief vredesakkoord. De CDA-bewindsman vindt het "op zich positief" dat er een voorlopig akkoord ligt. "Maar er is wel een verdere onderhandeling nodig." Nu blijft de situatie volgens Berendsen onduidelijk, en dat "gaat ten koste van de stabiliteit in de regio".
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Premier Rob Jetten herhaalt dat hij een moderne EU-meerjarenbegroting (2028-2034) wil, die focust op concurrentiekracht en veiligheid. Dat zei hij vrijdag voorafgaand aan een EU-top waar de leiders het over de begroting gaan hebben. "Als we een economie willen opbouwen voor het komende decennium, dan kunnen we dat niet doen met de begroting uit de jaren negentig", aldus de premier.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven die dieren mishandelen, kunnen volgend jaar een fors hogere boete verwachten dan voorheen. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) verhoogt de boetes die de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) kan opleggen met 40 procent, schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer. Op overtredingen rond het doden van dieren in slachthuizen gaat de boete bijvoorbeeld van 2500 naar 3500 euro.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Dat de Verenigde Staten minder versterkingen reserveren voor de verdediging van Europa, maakt Europa volgens defensieminister Dilan Yeşilgöz nog niet onveiliger. "Ik denk niet dat het zo'n vaart zal lopen", zei ze na overleg met NAVO-collega's.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een uitzondering die de drempel verlaagt voor boskap in Natura 2000-gebieden, verdwijnt. Wie in deze beschermde gebieden bos weghaalt, moet ook weer ergens bomen terugplanten, staat in een voorstel dat landbouw- en natuurminister Jaimi van Essen (D66) heeft gepubliceerd voor reacties.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie, VVD) gaat extra nadruk leggen op taalonderwijs. Dat meldt de bewindsvrouw in een Kamerbrief. Sinds 2022 wordt ingezet op taal en rekenen, omdat het niveau van leerlingen op basisvaardigheden daalt. "Maar na vier jaar hadden de resultaten echt beter moeten zijn", aldus Tielen, die benadrukt dat in onderzoeken naar voren komt dat het vooral met het taalniveau van leerlingen slecht gesteld is.
1 dag geleden