'Vergoeding kost ook GroenLinks zetel'
DEN HAAG (ANP) - De omstreden vergoeding van Tweede Kamerlid Isabelle Diks kost volgens de wekelijkse peiling van Maurice de Hond GroenLinks een zetel. De partij zakt van 13 naar 12 zetels. Ook de VVD moest in de peiling zetels inleveren vanwege het wachtgeld van Klaas Dijkhoff.
Diks kreeg bijna een halve ton omdat ze in Leeuwarden zou wonen, maar volgens HP/De Tijd verbleef ze het leeuwendeel van haar tijd in haar appartement in Den Haag. GroenLinks besloot de kwestie voor te leggen aan de nieuwe integriteitsadviseur van de Tweede Kamer.
Niet alleen daalt de partij in de peiling, maar volgens De Hond is ook de vertrouwensscore van Jesse Klaver gedaald. Klaver stelde zich maandag officieel kandidaat voor het lijsttrekkerschap van GroenLinks, maar hij scoort van alle fractievoorzitters het laagst onder de eigen aanhang.
Lodewijk Asscher krijgt het meeste vertrouwen. De leider van de PvdA staat nu op de eerste plaats, voor Gert-Jan Segers van de ChristenUnie, die sinds april de eerste plek bezette. Dijkhoff is sinds de peiling van twee weken geleden negen plaatsen gedaald. In april stond de VVD'er nog op de tweede plaats.
Meer uit Politiek
AMSTERDAM (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal heeft in de HJ Schoo-lezing gezinspeeld op uitbreidingen van de erfbelasting. "Wij willen een samenleving waarin je kansen meer afhangen van wat je zelf doet, dan van wat je erft", betoogde hij in de Rode Hoed in Amsterdam. "Daarom moeten we ons afvragen of de balans in ons belastingstelsel nog de juiste is."
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitie doet "een aantal forse handreikingen" aan de oppositie, zei premier Rob Jetten nadat de begroting is goedgekeurd door het kabinet. Hij denkt zo steun van rechts tot links te kunnen vergaren in de Tweede Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA zijn het na dagen onderhandelen eens geworden over de begroting, bevestigen ingewijden na berichtgeving van NU.nl en de NOS. Het akkoord moet nog worden goedgekeurd door het kabinet. Dat gebeurt om 18.00 uur.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet begint maandagavond aan de begrotingsraad, het overleg over de financiële stukken die later op de dag naar de Raad van State moeten. De eerste bewindspersonen zijn voor het overleg aangekomen op het ministerie van Algemene Zaken, ziet een ANP-verslaggever. Op het ministerie van Financiën zijn de coalitieleiders vooralsnog niet gezien.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De maandag overleden CDA'er Elco Brinkman nam als partijleider, minister en volksvertegenwoordiger "verantwoordelijkheid wanneer daar een beroep op hem werd gedaan", aldus CDA-leider Henri Bontenbal over zijn voorganger op X. "Vol toewijding, loyaal en veerkrachtig zette hij zich in voor Nederland."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland wil samen met gelijkgestemde landen de strategische positie op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) versterken. Samen met hen zou ons land volgens staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie) voorop kunnen lopen in betrouwbare en veilige AI en toegang tot de nieuwste AI-modellen. Dat zei ze maandag bij de opening van het academisch jaar van de Universiteit Leiden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Elco Brinkman was "een man van duidelijke standpunten die moeilijke en principiële keuzes niet uit de weg ging". Dat schrijft minister-president Rob Jetten in een reactie op het overlijden van de voormalig CDA-leider. "Nederland is hem dank verschuldigd."
7 uur geleden