Vergoeding cruisefirma voor Australische vrouw die corona opliep
SYDNEY (ANP/RTR) - Een cruisemaatschappij moet een schadevergoeding betalen aan een Australische vrouw die corona opliep aan boord van een van de cruiseschepen. Volgens de rechter heeft het bedrijf de passagiers misleid over de veiligheidsmaatregelen die waren genomen.
De Australische tak van Carnival Corp moet de medische kosten van Susan Karpik betalen, die 4423,48 Australische dollars bedragen (zo'n 2660 euro). Zij was in maart 2020 samen met haar man aan boord van een cruise en ze liepen daar samen corona op. Het bedrijf verdedigt zich door aan te geven dat het voor die reis nog niet wist dat de kans om besmet te raken aan boord van schepen groter was dan aan land. Volgens de rechter had de terugreis van de cruise sowieso niet moeten doorgaan.
De uitbraak aan boord van het cruiseschip betekende een grote brandhaard voor Australiƫ aan het begin van de pandemie. Er zijn zeker 900 besmettingen en 28 doden te linken aan de uitbraak. Een openbaar onderzoek concludeerde in 2020 al dat de autoriteiten van de staat New South Wales grote fouten hadden gemaakt toen de passagiers werd toegestaan om van boord te gaan.
De advocaten hebben nog ongeveer duizend soortgelijke claims tegen de cruisemaatschappij uitstaan, waaronder die van de man van Karpik. Mogelijk volgen er nog veel meer claims, als de Australische rechter besluit dat ook buitenlandse passagiers zich bij de zaak mogen aansluiten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De directe communicatie tussen de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is tot nader order stilgelegd. Dat zegt een hooggeplaatste Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters.
25 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechtspraak in Iran zegt dat mensen die worden gearresteerd bij de protesten in het land met extra spoed worden berecht. De Iraanse autoriteiten hebben de protesten omschreven als rellen en terrorisme. Internationaal is er veel kritiek op het harde optreden van het regime tegen de protesten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het geverifieerde dodental bij de Iraanse protesten tegen de regering is opgelopen tot 2571. Dat zegt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde mensenrechtenorganisatie die zich bezighoudt met Iran.
3 uur geledenDEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
13 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
14 uur geleden