
Vergoeding cruisefirma voor Australische vrouw die corona opliep
SYDNEY (ANP/RTR) - Een cruisemaatschappij moet een schadevergoeding betalen aan een Australische vrouw die corona opliep aan boord van een van de cruiseschepen. Volgens de rechter heeft het bedrijf de passagiers misleid over de veiligheidsmaatregelen die waren genomen.
De Australische tak van Carnival Corp moet de medische kosten van Susan Karpik betalen, die 4423,48 Australische dollars bedragen (zo'n 2660 euro). Zij was in maart 2020 samen met haar man aan boord van een cruise en ze liepen daar samen corona op. Het bedrijf verdedigt zich door aan te geven dat het voor die reis nog niet wist dat de kans om besmet te raken aan boord van schepen groter was dan aan land. Volgens de rechter had de terugreis van de cruise sowieso niet moeten doorgaan.
De uitbraak aan boord van het cruiseschip betekende een grote brandhaard voor Australië aan het begin van de pandemie. Er zijn zeker 900 besmettingen en 28 doden te linken aan de uitbraak. Een openbaar onderzoek concludeerde in 2020 al dat de autoriteiten van de staat New South Wales grote fouten hadden gemaakt toen de passagiers werd toegestaan om van boord te gaan.
De advocaten hebben nog ongeveer duizend soortgelijke claims tegen de cruisemaatschappij uitstaan, waaronder die van de man van Karpik. Mogelijk volgen er nog veel meer claims, als de Australische rechter besluit dat ook buitenlandse passagiers zich bij de zaak mogen aansluiten.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Israël en Iran opgeroepen om het conflict te de-escaleren en de spanningen niet verder te laten oplopen. Hij noemt de berichten over de Israëlische aanvallen op Iran "zorgwekkend" en hoopt dat beide landen een stap terug doen. "Niemand in de regio heeft belang bij escalatie."
9 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël schaadt met zijn aanval op Iran de onderhandelingen met dat land, vinden buurlanden. Volgens Oman en Qatar ondermijnt Israël pogingen tot de-escalatie en diplomatie. Iran en de Verenigde Staten zouden zondag in Oman hun onderhandelingen over een nieuw nucleair akkoord voortzetten.
10 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Israël zegt Iraanse drones te onderscheppen buiten het eigen luchtruim. Israëlische media melden dat boven Syrië toestellen uit de lucht worden geschoten. Buurland Jordanië zegt zelf drones en raketten te hebben onderschept.
40 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Bondgenoten van Iran in het Midden-Oosten waarschuwen Israël en ook de Verenigde Staten dat de aanval op Iran niet zonder gevolgen zal blijven. Het Midden-Oosten dreigt volgens de Houthi-rebellen en Hamas nu vlam te vatten. Zelf kondigen ze nog geen vergelding aan.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Een vliegtuig van Air India heeft een noodlanding moeten maken in Thailand na een bommelding. Dat komt een dag nadat een toestel van dezelfde luchtvaartmaatschappij was neergestort in India.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische aanvallen op Iran van afgelopen nacht zijn minstens vijftig gewonden gevallen, bericht de Iraanse staatstelevisie. Zeker 35 van hen zouden vrouwen en kinderen zijn.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse generaal Mohammed Bagheri, stafchef van het leger, is gedood bij de Israëlische aanvallen van afgelopen nacht, bericht de Iraanse staatstelevisie. Eerder werd al gemeld dat Hussein Salami, de leider van de Revolutionaire Garde, was omgekomen.
2 uur geleden