Vergoeding cruisefirma voor Australische vrouw die corona opliep
SYDNEY (ANP/RTR) - Een cruisemaatschappij moet een schadevergoeding betalen aan een Australische vrouw die corona opliep aan boord van een van de cruiseschepen. Volgens de rechter heeft het bedrijf de passagiers misleid over de veiligheidsmaatregelen die waren genomen.
De Australische tak van Carnival Corp moet de medische kosten van Susan Karpik betalen, die 4423,48 Australische dollars bedragen (zo'n 2660 euro). Zij was in maart 2020 samen met haar man aan boord van een cruise en ze liepen daar samen corona op. Het bedrijf verdedigt zich door aan te geven dat het voor die reis nog niet wist dat de kans om besmet te raken aan boord van schepen groter was dan aan land. Volgens de rechter had de terugreis van de cruise sowieso niet moeten doorgaan.
De uitbraak aan boord van het cruiseschip betekende een grote brandhaard voor Australië aan het begin van de pandemie. Er zijn zeker 900 besmettingen en 28 doden te linken aan de uitbraak. Een openbaar onderzoek concludeerde in 2020 al dat de autoriteiten van de staat New South Wales grote fouten hadden gemaakt toen de passagiers werd toegestaan om van boord te gaan.
De advocaten hebben nog ongeveer duizend soortgelijke claims tegen de cruisemaatschappij uitstaan, waaronder die van de man van Karpik. Mogelijk volgen er nog veel meer claims, als de Australische rechter besluit dat ook buitenlandse passagiers zich bij de zaak mogen aansluiten.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
3 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).
1 uur geledenNIAMEY (ANP) - In de vroege ochtend van donderdag waren aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus een getuige van persbureau Reuters. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline lijkt te worden verlicht door geweervuur, al is niet duidelijk hoe actueel die beelden zijn.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.
6 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider heeft na een ontmoeting met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio uitgehaald naar de machtshebbers in Venezuela. "We hebben het over criminelen. Ze hebben opzettelijk mensen vermoord. Ze hebben ervoor gezorgd dat een derde van onze bevolking ons land heeft verlaten en is gevlucht", zei Nobelprijswinnares María Corina Machado in Washington tegen de pers.
7 uur geleden