Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Vergeten handtekening kost België tijdelijk 2,5 miljoen vaccins'

'Vergeten handtekening kost België tijdelijk 2,5 miljoen vaccins'

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een vergeten handtekening dreigde België 2,5 miljoen doses van het Pfizer/BioNTech-vaccin te kosten. De fout kon volgens nieuwsblad Knack worden rechtgezet, maar zorgde wel voor veel ophef.

Het ging volgens het magazine mis toen de Europese Commissie vorige maand een optie nam op de aankoop van 100 miljoen coronavaccins. Die middelen kunnen dan later worden verdeeld over de lidstaten. België wilde ook meedoen, maar de topman van toezichthouder FAGG zou zijn vergeten op tijd een deelnamedocument te ondertekenen.

De gevolgen van die fout zouden pas duidelijk zijn geworden toen het al te laat was. De aankoopprocedure liep rond de jaarwisseling af en daarna kon België zich niet meer inschrijven. Daardoor dreigde het land naast 2,5 miljoen vaccins te grijpen.

Geluk

Premier Alexander De Croo zou zich genoodzaakt hebben gezien zich met de zaak te bemoeien. Hij polste naar verluidt of vaccins konden worden overgenomen van Duitsland, maar daar werd de boot afgehouden.

België had echter geluk. De blunder kon worden rechtgezet toen de Europese Commissie begin januari weer ging onderhandelen met Pfizer en BioNTech. "We hebben het probleem opgelost en België zit terug op de Europese trein. Er is geen impact voor ons land op het aantal vaccins, evenmin op de timing van de levering", laat minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke weten aan Knack.

Meer uit Buitenland

Erdogan beschuldigt Israël van sabotage besprekingen

ISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat de Israëlische aanvallen op Iran vlak voor een nieuwe nucleaire gespreksronde met de VS bedoeld waren om de onderhandelingen te saboteren. Het laat volgens hem zien dat de regering Netanyahu niet van plan is kwesties op te lossen door diplomatie.

1 uur geleden
Pakistan nomineert Donald Trump voor Nobelprijs voor Vrede 2026

ISLAMABAD (ANP/DPA) - De Pakistaanse regering draagt president Donald Trump voor als kandidaat voor de Nobelprijs voor de Vrede 2026. Pakistan zegt dit doen uit erkentelijkheid voor Trumps snelle "diplomatieke ingrijpen" tijdens de recente escalerende spanningen met het buurland India. Trump toonde volgens Islamabad toen strategisch inzicht en leiderschap en kwam met "een robuuste diplomatie".

2 uur geleden
Poetin zegt Israël dat Iran geen kernwapen maakt

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft naar eigen zeggen herhaaldelijk aan Israël laten weten dat Iran helemaal geen nucleaire wapens wil maken. Er is volgens Poetin geen enkel bewijs dat Iran dat van plan zou zijn. Ook het Internationaal Atoomenergieagentschap van de Verenigde Naties heeft daar geen bewijzen voor gezien.

3 uur geleden
Nieuwe golf luchtaanvallen tussen Israël en Iran

TEHERAN/TEL AVIV (ANP/RTR) - Iran en Israël hebben elkaar in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw bestookt met raketten. Kort na 02.30 uur lokale tijd waarschuwde de Israëlische krijgsmacht voor nieuwe luchtaanvallen uit Iran. In onder meer Tel Aviv en de bezette Westelijke Jordaanoever gingen luchtalarmen af.

6 uur geleden
Pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil vrijgelaten in de VS

JENA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Na meer dan drie maanden detentie is vrijdag de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil in de Verenigde Staten vrijgelaten. Een Amerikaanse rechter had eerder op de dag zijn vrijlating bevolen.

6 uur geleden
Trump weerspreekt inlichtingenbaas over bewijs kernwapen Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag opnieuw de directeur van de Nationale Inlichtingendiensten Tulsi Gabbard tegengesproken over inlichtingen rond het nucleaire programma van Iran. In maart stelde Gabbard tegenover het Congres dat er geen bewijs is dat Iran een kernwapen ontwikkelt.

6 uur geleden
Trump: Spanje moet net zoveel uitgeven aan defensie als de rest

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept Spanje op zijn verzet tegen de nieuwe NAVO-norm te staken. "Ik vind dat Spanje moet betalen wat de rest betaalt", zei Trump tegen journalisten. "Spanje is berucht omdat het zo weinig betaalt."

15 uur geleden