Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vergeten Engels liedje Toon Hermans teruggevonden

Vergeten Engels liedje Toon Hermans teruggevonden

SITTARD/HILVERSUM (ANP) - Op een tape in het Nederlands Jazz Archief is een totaal vergeten Engelstalig liedje van de hand van Toon Hermans (1916-2000) teruggevonden, The sun is out. Het liedje is in 1970 één keer gezongen door Jerry Rix in een televisieshow van regisseur en producer Rob Touber en daarna nooit meer. Dat gaat binnenkort veranderen mede dankzij zanger Remko Vrijdag.

Het liedje werd gevonden door muziek- en kleinkunstonderzoeker Frank Jochemsen, tijdens het samenstellen van een concert voor een nieuwe tournee van het Metropole Orkest onder de titel Toon!. "Dit nummer is totaal vergeten en is dus een ware ontdekking. Niemand kent het, zelfs de grootste Toon Hermans-kenners niet", zegt Jochemsen.

Hermans-kenner bij uitstek Jacques Klöters, schrijver van Toon de biografie, bevestigt dat. Hij noemt het "een vondst" en zegt dat er "een strikje omheen" mag.

Jochemsen trof ook het originele arrangement van componist Rogier van Otterloo op papier aan. Volgens de onderzoeker is het een "onwijs gaaf" stuk voor een bigband, dus erg geschikt voor het Metropole Orkest. Remko Vrijdag gaat het binnenkort met het orkest vertolken, voor het eerst na meer dan een halve eeuw.

Dat doet hij tijdens de tournee van het Metropole, die zaterdag begint in Hermans' geboorteplaats Sittard.

Meer uit Binnenland

Boekholt-O'Sullivan komt met verplicht register voor makelaars

DEN HAAG (ANP) - Makelaars worden verplicht zich in te schrijven in een beroepsregister. Doen ze dat niet of worden ze eruit gegooid, dan mogen ze hun werk niet uitoefenen. Aan dat voorstel werkt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting), kondigt ze aan in een brief aan de Tweede Kamer.

45 minuten geleden
Signal-baas Meredith Whittaker krijgt eredoctoraat van VU

AMSTERDAM (ANP) - De baas van berichtenapp Signal, Meredith Whittaker, krijgt een eredoctoraat van de Vrije Universiteit Amsterdam (VU). De universiteit noemt haar een voorvechter voor privacy en digitale rechten en bestempelt haar werk op dat gebied als baanbrekend. "Whittaker is een voorvechter van individuele rechten en een waar boegbeeld in het kritische debat rond de macht van big tech."

46 minuten geleden
Zeer grote brand in loods op Johan Huizingalaan in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Johan Huizingalaan in het westen van Amsterdam is een zeer grote brand uitgebroken. Volgens de veiligheidsregio staat er een loods in brand. De brandweer is opgeschaald naar zeer grote brand omdat niet duidelijk is wat er precies in de loods aanwezig is.

48 minuten geleden
België staat op tijdig alternatief voor te late Damen-fregatten

BRUSSEL (ANP) - België móet op tijd vervanging hebben voor zijn twee op hun laatste benen lopende fregatten, zegt de Belgische defensiechef. Om de gezamenlijke bouw van zes nieuwe fregatten met Nederland door te zetten, moet daarvoor een oplossing gevonden worden. "Het is voor België primordiaal om die operationele capaciteit te handhaven", stelt generaal Frederik Vansina in een interview met het ANP. "Dat is de drijvende factor."

5 uur geleden
Schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse (50) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse is overleden. Ze stierf woensdag op 50-jarige leeftijd in het Antoni van Leeuwenhoek-ziekenhuis in Amsterdam aan de gevolgen van kanker, hebben haar management en uitgeverij bekendgemaakt.

9 uur geleden
EOD vindt geen explosief in tas na bommelding bij vliegbasis

LEEUWARDEN (ANP) - De tas van de man die woensdag bij de vliegbasis in Leeuwarden werd aangehouden na een bommelding, blijkt geen explosief te bevatten. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft de tas na onderzoek veilig verklaard. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.

9 uur geleden
Twee nieuwe verdachten Overasselt worden donderdag voorgeleid

OVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september worden donderdag voorgeleid. Beide verdachten zijn "terug te herleiden naar een plaats delict in Overasselt", zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Oost-Nederland.

10 uur geleden