Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vergeten Engels liedje Toon Hermans teruggevonden

Vergeten Engels liedje Toon Hermans teruggevonden

SITTARD/HILVERSUM (ANP) - Op een tape in het Nederlands Jazz Archief is een totaal vergeten Engelstalig liedje van de hand van Toon Hermans (1916-2000) teruggevonden, The sun is out. Het liedje is in 1970 één keer gezongen door Jerry Rix in een televisieshow van regisseur en producer Rob Touber en daarna nooit meer. Dat gaat binnenkort veranderen mede dankzij zanger Remko Vrijdag.

Het liedje werd gevonden door muziek- en kleinkunstonderzoeker Frank Jochemsen, tijdens het samenstellen van een concert voor een nieuwe tournee van het Metropole Orkest onder de titel Toon!. "Dit nummer is totaal vergeten en is dus een ware ontdekking. Niemand kent het, zelfs de grootste Toon Hermans-kenners niet", zegt Jochemsen.

Hermans-kenner bij uitstek Jacques Klöters, schrijver van Toon de biografie, bevestigt dat. Hij noemt het "een vondst" en zegt dat er "een strikje omheen" mag.

Jochemsen trof ook het originele arrangement van componist Rogier van Otterloo op papier aan. Volgens de onderzoeker is het een "onwijs gaaf" stuk voor een bigband, dus erg geschikt voor het Metropole Orkest. Remko Vrijdag gaat het binnenkort met het orkest vertolken, voor het eerst na meer dan een halve eeuw.

Dat doet hij tijdens de tournee van het Metropole, die zaterdag begint in Hermans' geboorteplaats Sittard.

Meer uit Binnenland

Zeven aanhoudingen na botsing en vechtpartij in Oisterwijk

OIRSCHOT (ANP) - De politie heeft zaterdagavond zeven mensen aangehouden in het Noord-Brabantse Oisterwijk. Dit gebeurde na een botsing waar vier auto's bij betrokken waren en een vechtpartij. De verdachten zijn opgepakt voor openlijke geweldpleging, bevestigt de politie na berichtgeving van Omroep Brabant.

44 minuten geleden
Politie maakt einde aan illegale duinrave met honderden bezoekers

HARGEN AAN ZEE (ANP) - De politie heeft op de vroege zondagochtend een illegale rave beëindigd in de Schoorlse Duinen in Noord-Holland. Het feest bij Hargen aan Zee was volgens een politiewoordvoerder groots opgezet. Er waren tussen de vijfhonderd en zeshonderd mensen op afgekomen. Rond 05.00 uur maakten politiemensen een einde aan de festiviteiten.

1 uur geleden
Merwedebrug na werkzaamheden vervroegd open

DEN HAAG (ANP) - De Merwedebrug in de A27 bij Gorinchem is sinds zaterdagavond laat weer open voor verkeer. De werkzaamheden verliepen volgens Rijkswaterstaat voorspoedig, waardoor de brug eerder dan gepland kon worden opengesteld. De afsluiting zou aanvankelijk tot maandagochtend duren.

10 uur geleden
Meerdere gewonden door steekvlam bij buurtbarbecue De Wilp

DE WILP (ANP) - Bij een buurtbarbecue in het Groningse De Wilp zijn zaterdagavond meerdere mensen gewond geraakt door een steekvlam. Volgens omstanders die met Dagblad van het Noorden spraken, liepen acht mensen brandwonden op. Twee van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.

11 uur geleden
Grote vechtpartij tussen voetbalsupporters in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - In Eindhoven is zaterdagmiddag een grote vechtpartij uitgebroken tussen supporters van VVV-Venlo en "vermoedelijk supporters van PSV". Dat bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van Omroep Brabant. Bij de gewelddadige confrontatie waren tientallen mensen betrokken, zegt hij. Niemand is aangehouden.

17 uur geleden
Pro-Palestijnse demonstratiemars door binnenstad van Leiden

LEIDEN (ANP) - In de binnenstad van Leiden lopen zaterdagmiddag honderden mensen mee met een pro-Palestijnse demonstratiemars. Het protest is georganiseerd door meer dan dertig organisaties, waaronder Global Sumud Netherlands, Erev Rav en Boycot, Desinvestering en Sancties (BDS).

18 uur geleden
Ambassadeur VS antwoordt Jetten: ICC moet handen afhouden van VS

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Den Haag, Joe Popolo, heeft gereageerd op de toespraak van premier Rob Jetten bij de Verenigde Naties deze week. Jetten stelde dat landen hun "handen af" moeten houden van het Internationaal Strafhof (ICC), waar de Verenigde Staten de afgelopen maanden steeds meer sancties tegen instellen. Volgens Popolo zou de oproep andersom moeten zijn.

22 uur geleden