Vergeten Engels liedje Toon Hermans teruggevonden
SITTARD/HILVERSUM (ANP) - Op een tape in het Nederlands Jazz Archief is een totaal vergeten Engelstalig liedje van de hand van Toon Hermans (1916-2000) teruggevonden, The sun is out. Het liedje is in 1970 één keer gezongen door Jerry Rix in een televisieshow van regisseur en producer Rob Touber en daarna nooit meer. Dat gaat binnenkort veranderen mede dankzij zanger Remko Vrijdag.
Het liedje werd gevonden door muziek- en kleinkunstonderzoeker Frank Jochemsen, tijdens het samenstellen van een concert voor een nieuwe tournee van het Metropole Orkest onder de titel Toon!. "Dit nummer is totaal vergeten en is dus een ware ontdekking. Niemand kent het, zelfs de grootste Toon Hermans-kenners niet", zegt Jochemsen.
Hermans-kenner bij uitstek Jacques Klöters, schrijver van Toon de biografie, bevestigt dat. Hij noemt het "een vondst" en zegt dat er "een strikje omheen" mag.
Jochemsen trof ook het originele arrangement van componist Rogier van Otterloo op papier aan. Volgens de onderzoeker is het een "onwijs gaaf" stuk voor een bigband, dus erg geschikt voor het Metropole Orkest. Remko Vrijdag gaat het binnenkort met het orkest vertolken, voor het eerst na meer dan een halve eeuw.
Dat doet hij tijdens de tournee van het Metropole, die zaterdag begint in Hermans' geboorteplaats Sittard.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er is geen afspraak tussen de drie coalitiepartijen om te bezuinigen op onderwijs, zegt minister Rianne Letschert (D66). Ze maakt zich dan ook geen zorgen dat er toch miljoenen gehaald moeten worden op haar begroting, zegt de minister van Onderwijs tegen het ANP.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De 37-jarige man die ervan verdacht wordt afgelopen vrijdag in Amsterdam-Noord een 61-jarige man te hebben doodgeschoten, deed dat nadat hij het slachtoffer op een agressieve manier aansprak op een gebeurtenis uit het verleden. Dat meldt het OM woensdag. De verdachte kende het slachtoffer uit de gevangenis in Zaanstad.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij misdrijven tegen hulpverleners gaat het Openbaar Ministerie in principe de dubbele straf eisen vergeleken met misdrijven tegen andere mensen. Dat staat in een richtlijn die het College van procureurs-generaal vanaf donderdag wil laten gelden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Bovendien moet een gevangenisstraf het uitgangspunt worden, dus geen boete of taakstraf.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij het steekincident in Arnhem zijn dinsdagavond drie gewonden gevallen. Een van hen, een minderjarig slachtoffer, raakte zwaargewond. De twee andere slachtoffers zijn als verdachte aangemerkt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66'er Henk-Jan Oosterhuis suste tijdens de Algemene Financiële Beschouwingen de onrust over de eventuele bezuinigingen op onderwijs. De tabel waarin het kabinet schetst hoe een alternatief voor de bezuinigingen op sociale zekerheid moet worden verdeeld, heeft voor hem "niet zoveel waarde". Uit die tabel blijkt dat een groot deel van de compensatie voor bezuinigingen op sociale zekerheid gehaald wordt op onderwijs.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Europese landen met onder meer Nederland heeft nog geen afspraken gemaakt met een land over een uitzetcentrum, zei asielminister Bart van den Brink tijdens een debat. Het AD meldde dinsdag op basis van Griekse informatie dat de Europese landen een deal hebben gesloten met het Centraal-Afrikaanse Rwanda.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil tot wel 49 procent van het benodigde geld voor sociale zekerheid halen door te bezuinigen op onderwijs. Het kabinet heeft de miljardenbezuiniging op sociale zekerheid geparkeerd, totdat er een deal is met de vakbonden en werkgevers. Als dat niet genoeg oplevert, wordt de rest gehaald bij andere ministeries. Het meeste komt dus bij onderwijs vandaan, blijkt uit een tabel die de minister van Financiën, Eelco Heinen woensdag naar de Tweede Kamer stuurde.
1 uur geleden