Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vergelijkingssite: piek overstappen zorgverzekering komt later

Vergelijkingssite: piek overstappen zorgverzekering komt later

EINDHOVEN (ANP) - Nederlanders beslissen steeds later in het jaar of ze overstappen naar een andere zorgverzekering. De echte overstapdrukte begint nu pas, hoewel overstappen al kan sinds half november, meldt Geld.nl. "Sinds kerst neemt het verkeer in onze zorgverzekeringvergelijker fors toe", meldt expert zorgverzekeringen Paul Huibers van de vergelijkingssite. "Al verschuift de echte overstappiek steeds verder naar de allerlaatste dagen van het jaar."

Consumenten vergelijken de zorgverzekering steeds vaker niet alleen op prijs, maar ook op de voorwaarden, ziet Geld.nl. "Zo vinden mensen het belangrijk om te weten of hun nieuwe zorgverzekeraar contracten heeft met zorgverleners in de buurt. Mogelijk nemen ze hierdoor meer tijd voor het maken van een goede afweging", denkt Huibers. Vorig jaar zijn ruim 1,3 miljoen Nederlanders overgestapt naar een andere zorgverzekeraar, volgens Geld.nl.

Minder mensen die tot nu toe overgestapt zijn kiezen ervoor het eigen risico te verhogen, ziet de vergelijkingssite. Dit jaar kiest 25 procent voor een verhoogd eigen risico, waar dat een jaar eerder nog 28 procent was. "De premiekorting die verzekeraars geven voor het verhogen van het eigen risico, loopt terug. Dit kan een reden zijn waarom steeds minder consumenten hiervoor kiezen."

Ook kiezen overstappers tot nu toe minder vaak voor een aanvullende verzekering. Zo beslissen minder mensen om een aanvullende tandartsverzekering te nemen en ook het aantal aanvullende fysiotherapieverzekeringen is volgens Geld.nl gedaald. "We zien al een aantal jaren dat mensen zich minder aanvullend verzekeren. Mogelijk kiezen mensen steeds bewuster welke zorg ze wel of niet verzekeren."

Meer uit Financieel

Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

3 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

5 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

6 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

6 uur geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

8 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

10 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

11 uur geleden