Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vergelijkingssite: piek overstappen zorgverzekering komt later

Vergelijkingssite: piek overstappen zorgverzekering komt later

EINDHOVEN (ANP) - Nederlanders beslissen steeds later in het jaar of ze overstappen naar een andere zorgverzekering. De echte overstapdrukte begint nu pas, hoewel overstappen al kan sinds half november, meldt Geld.nl. "Sinds kerst neemt het verkeer in onze zorgverzekeringvergelijker fors toe", meldt expert zorgverzekeringen Paul Huibers van de vergelijkingssite. "Al verschuift de echte overstappiek steeds verder naar de allerlaatste dagen van het jaar."

Consumenten vergelijken de zorgverzekering steeds vaker niet alleen op prijs, maar ook op de voorwaarden, ziet Geld.nl. "Zo vinden mensen het belangrijk om te weten of hun nieuwe zorgverzekeraar contracten heeft met zorgverleners in de buurt. Mogelijk nemen ze hierdoor meer tijd voor het maken van een goede afweging", denkt Huibers. Vorig jaar zijn ruim 1,3 miljoen Nederlanders overgestapt naar een andere zorgverzekeraar, volgens Geld.nl.

Minder mensen die tot nu toe overgestapt zijn kiezen ervoor het eigen risico te verhogen, ziet de vergelijkingssite. Dit jaar kiest 25 procent voor een verhoogd eigen risico, waar dat een jaar eerder nog 28 procent was. "De premiekorting die verzekeraars geven voor het verhogen van het eigen risico, loopt terug. Dit kan een reden zijn waarom steeds minder consumenten hiervoor kiezen."

Ook kiezen overstappers tot nu toe minder vaak voor een aanvullende verzekering. Zo beslissen minder mensen om een aanvullende tandartsverzekering te nemen en ook het aantal aanvullende fysiotherapieverzekeringen is volgens Geld.nl gedaald. "We zien al een aantal jaren dat mensen zich minder aanvullend verzekeren. Mogelijk kiezen mensen steeds bewuster welke zorg ze wel of niet verzekeren."

Meer uit Financieel

Lukoil krijgt van VS langer de tijd om koper te vinden

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.

36 minuten geleden
Winsten op Wall Street na derde renteverlaging door Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.

55 minuten geleden
Europese Commissie doet inval bij hoofdkantoor Temu

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.

1 uur geleden
Verdeelde Fed verlaagt opnieuw de rente

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.

3 uur geleden
Oostenrijkse zakenman Benko opnieuw veroordeeld voor fraude

INNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.

3 uur geleden
Ondernemers blij met stikstofvrijstelling die Brussel voorstelt

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.

4 uur geleden
Beurs in Amsterdam verliest in aanloop naar rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.

5 uur geleden