Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vergelijkingssite: piek overstappen zorgverzekering komt later

Vergelijkingssite: piek overstappen zorgverzekering komt later

EINDHOVEN (ANP) - Nederlanders beslissen steeds later in het jaar of ze overstappen naar een andere zorgverzekering. De echte overstapdrukte begint nu pas, hoewel overstappen al kan sinds half november, meldt Geld.nl. "Sinds kerst neemt het verkeer in onze zorgverzekeringvergelijker fors toe", meldt expert zorgverzekeringen Paul Huibers van de vergelijkingssite. "Al verschuift de echte overstappiek steeds verder naar de allerlaatste dagen van het jaar."

Consumenten vergelijken de zorgverzekering steeds vaker niet alleen op prijs, maar ook op de voorwaarden, ziet Geld.nl. "Zo vinden mensen het belangrijk om te weten of hun nieuwe zorgverzekeraar contracten heeft met zorgverleners in de buurt. Mogelijk nemen ze hierdoor meer tijd voor het maken van een goede afweging", denkt Huibers. Vorig jaar zijn ruim 1,3 miljoen Nederlanders overgestapt naar een andere zorgverzekeraar, volgens Geld.nl.

Minder mensen die tot nu toe overgestapt zijn kiezen ervoor het eigen risico te verhogen, ziet de vergelijkingssite. Dit jaar kiest 25 procent voor een verhoogd eigen risico, waar dat een jaar eerder nog 28 procent was. "De premiekorting die verzekeraars geven voor het verhogen van het eigen risico, loopt terug. Dit kan een reden zijn waarom steeds minder consumenten hiervoor kiezen."

Ook kiezen overstappers tot nu toe minder vaak voor een aanvullende verzekering. Zo beslissen minder mensen om een aanvullende tandartsverzekering te nemen en ook het aantal aanvullende fysiotherapieverzekeringen is volgens Geld.nl gedaald. "We zien al een aantal jaren dat mensen zich minder aanvullend verzekeren. Mogelijk kiezen mensen steeds bewuster welke zorg ze wel of niet verzekeren."

Meer uit Financieel

Wall Street begint hoger aan verkorte kerstweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met plussen begonnen. Beleggers op Wall Street hebben een verkorte handelsweek, want op woensdag sluit de Amerikaanse beurshandel eerder voor kerstavond en op eerste kerstdag blijven de deuren gesloten. Op tweede kerstdag wordt wel gehandeld in New York.

42 minuten geleden
Koperprijs naar nieuw record van bijna 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriële metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.

1 uur geleden
Europese Commissie vindt zuivelheffingen China onrechtvaardig

BRUSSEL (ANP/RTR) - De voorlopige importheffingen die China oplegt op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie zijn volgens een woordvoerder van de Europese Commissie "onrechtvaardig en onnodig". De heffingen tussen de 21,9 en 42,7 procent gaan dinsdag in.

3 uur geleden
China legt voorlopige heffingen op bepaalde zuivelproducten EU op

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China legt voorlopige importheffingen op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie op. De heffingen lopen uiteen van 21,9 tot 42,7 procent en gaan dinsdag in, aldus het Chinese ministerie van Handel. De voorlopige heffingen gaan ook gelden voor FrieslandCampina.

6 uur geleden
AEX-index begint licht hoger aan verkorte handelsweek voor kerst

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan een verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

7 uur geleden
Kweekvleesmaker Meatable houdt na geldproblemen op te bestaan

LEIDEN (ANP) - Kweekvleesmaker Meatable wordt opgeheven. Volgens de Britse investeerder Agronomics, die miljoenen stak in de onderneming, heeft Meatable dit jaar te maken gehad met verschillende voorziene en onvoorziene risico's en onzekerheden. Daarbij was Meatable niet in staat voldoende financiering te verkrijgen van bestaande aandeelhouders en nieuwe investeerders.

8 uur geleden
Koperprijs naar nieuw record van bijna 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriële metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.

8 uur geleden