Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vergeet kinderen en hun toekomst niet, waarschuwen organisaties

Vergeet kinderen en hun toekomst niet, waarschuwen organisaties

DEN HAAG (ANP) - De regering en politieke partijen moeten meer aandacht hebben voor kinderen en kinderrechten, bepleiten VN-kinderrechtenorganisatie UNICEF en hulporganisatie Terre des Hommes dinsdag na de troonrede. "De voorgestelde plannen van het kabinet hebben directe invloed op de ruim 3,3 miljoen kinderen in Nederland", zegt directeur Suzanne Laszlo van UNICEF. "En dus verdienen hun zorgen en wensen meer weerklank in de belangrijkste speech van het jaar."

Laszlo benadrukt dat kinderen minder goed gehoord worden. UNICEF roept daarom zowel de regering als politieke partijen op om tijdens de verkiezingstijd duidelijk een integrale visie te vormen op de jeugd en hoe zij opgroeien in Nederland.

Terre des Hommes wijst erop dat kinderrechten wereldwijd beter beschermd moeten worden. Het onderwerp moet daarom hoger op de politieke agenda, vindt de organisatie. "Van kinderarbeid tot onlineveiligheid, van geen geld voor een warme maaltijd tot oorlogsslachtoffer, heel veel kinderen hebben met flink wat uitdagingen te maken waardoor belangrijke zaken, zoals naar school gaan, niet vanzelfsprekend is", zegt directeur Julie Verhaar van Terre des Hommes.

Meer uit Binnenland

Onderzoek naar mogelijke vogelgriep in Wildlands Emmen

EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

48 minuten geleden
Berendsen vindt deelname Rusland aan Paralympics 'onbegrijpelijk'

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.

5 uur geleden
KLM-repatriëringsvlucht vanuit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.

6 uur geleden
Iraniërs op de Dam willen actie van Nederlandse regering

AMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Verdachte moord Haagse garagehouder vrijgelaten voor uitspraak

DEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.

7 uur geleden
Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

9 uur geleden
Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

13 uur geleden