Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vergeet kinderen en hun toekomst niet, waarschuwen organisaties

Vergeet kinderen en hun toekomst niet, waarschuwen organisaties

DEN HAAG (ANP) - De regering en politieke partijen moeten meer aandacht hebben voor kinderen en kinderrechten, bepleiten VN-kinderrechtenorganisatie UNICEF en hulporganisatie Terre des Hommes dinsdag na de troonrede. "De voorgestelde plannen van het kabinet hebben directe invloed op de ruim 3,3 miljoen kinderen in Nederland", zegt directeur Suzanne Laszlo van UNICEF. "En dus verdienen hun zorgen en wensen meer weerklank in de belangrijkste speech van het jaar."

Laszlo benadrukt dat kinderen minder goed gehoord worden. UNICEF roept daarom zowel de regering als politieke partijen op om tijdens de verkiezingstijd duidelijk een integrale visie te vormen op de jeugd en hoe zij opgroeien in Nederland.

Terre des Hommes wijst erop dat kinderrechten wereldwijd beter beschermd moeten worden. Het onderwerp moet daarom hoger op de politieke agenda, vindt de organisatie. "Van kinderarbeid tot onlineveiligheid, van geen geld voor een warme maaltijd tot oorlogsslachtoffer, heel veel kinderen hebben met flink wat uitdagingen te maken waardoor belangrijke zaken, zoals naar school gaan, niet vanzelfsprekend is", zegt directeur Julie Verhaar van Terre des Hommes.

Meer uit Binnenland

Brand woedt in bedrijfspand in Zuid-Hollandse Alblasserdam

ALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.

9 uur geleden
Politie houdt verdachte van steekpartij aan en lost schot

SPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.

14 uur geleden
Zo'n 2000 demonstranten op Malieveld tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.

16 uur geleden
ProRail plaatst dit jaar ruim 280 slimme camera's langs het spoor

UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.

23 uur geleden
Nederland verantwoordt zich volgende week over VN-vrouwenverdrag

GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.

1 dag geleden
Oud hoofdkantoor Aegon wordt hoofdkwartier cyberveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.

1 dag geleden
Gemeenten Noord-Veluwe vrezen impact Lelystad Airport op natuur

HATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.

1 dag geleden