Vergeer niet, Visser wel in bestuur paralympisch comité IPC
BONN (ANP) - Esther Vergeer heeft geen plek gekregen in het bestuur van het internationaal paralympisch comité (IPC). De 40-jarige Vergeer, die zeven keer goud pakte op de Paralympische Spelen en chef de mission is van de paralympische ploeg van TeamNL, was vorige maand door sportkoepel NOC*NSF voorgedragen. De voormalig rolstoeltennisster kreeg echter niet genoeg stemmen.
Rolstoelbasketbalster Jitske Visser treedt wél toe tot het bestuur van het IPC. De 29-jarige Visser doet dat als voorzitter van de paralympische atletencommissie. De rolstoelbasketbalster, die in Tokio met Oranje goud pakte en onlangs ook weer de Europese titel, werd afgelopen weekeinde gekozen tot voorzitter van de commissie waar ze sinds september in zit. Daarmee neemt ze automatisch plaats in het hoofdbestuur.
"Ik ben ontzettend vereerd dat ik zo snel na mijn aantreden ben gekozen tot voorzitter van de atletencommissie", zegt Visser. "Ik heb erg veel zin om me in te zetten om de paralympische sport nog mooier en professioneler te maken."
Inclusieve samenleving
Hinkelien Schreuder, voorzitter van de Nederlandse atletencommissie, noemt het "ontzettend knap" hoe Visser zich ontwikkelt in het internationale speelveld. "Bij haar verkiezing tot de IPC-atletencommissie wist ik dat ze met haar doorzettingsvermogen, enthousiasme en hart voor de sport een verschil kan maken voor de paralympische sport. Dat ze nu is verkozen is tot voorzitter van de atletencommissie bevestigt dit gevoel wat mij betreft. Ik kijk daarom uit naar de komende jaren waarin ik zeker weet dat Jitske zich hard gaat maken voor een professionele paralympische beweging die inspireert en bijdraagt aan een inclusieve samenleving."
Op de digitale ledenvergadering van het IPC werd Andrew Parsons herkozen als voorzitter. De 44-jarige Braziliaan begint aan zijn tweede termijn van vier jaar.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
13 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
17 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
1 dag geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
1 dag geleden