Vergeer niet, Visser wel in bestuur paralympisch comité IPC
BONN (ANP) - Esther Vergeer heeft geen plek gekregen in het bestuur van het internationaal paralympisch comité (IPC). De 40-jarige Vergeer, die zeven keer goud pakte op de Paralympische Spelen en chef de mission is van de paralympische ploeg van TeamNL, was vorige maand door sportkoepel NOC*NSF voorgedragen. De voormalig rolstoeltennisster kreeg echter niet genoeg stemmen.
Rolstoelbasketbalster Jitske Visser treedt wél toe tot het bestuur van het IPC. De 29-jarige Visser doet dat als voorzitter van de paralympische atletencommissie. De rolstoelbasketbalster, die in Tokio met Oranje goud pakte en onlangs ook weer de Europese titel, werd afgelopen weekeinde gekozen tot voorzitter van de commissie waar ze sinds september in zit. Daarmee neemt ze automatisch plaats in het hoofdbestuur.
"Ik ben ontzettend vereerd dat ik zo snel na mijn aantreden ben gekozen tot voorzitter van de atletencommissie", zegt Visser. "Ik heb erg veel zin om me in te zetten om de paralympische sport nog mooier en professioneler te maken."
Inclusieve samenleving
Hinkelien Schreuder, voorzitter van de Nederlandse atletencommissie, noemt het "ontzettend knap" hoe Visser zich ontwikkelt in het internationale speelveld. "Bij haar verkiezing tot de IPC-atletencommissie wist ik dat ze met haar doorzettingsvermogen, enthousiasme en hart voor de sport een verschil kan maken voor de paralympische sport. Dat ze nu is verkozen is tot voorzitter van de atletencommissie bevestigt dit gevoel wat mij betreft. Ik kijk daarom uit naar de komende jaren waarin ik zeker weet dat Jitske zich hard gaat maken voor een professionele paralympische beweging die inspireert en bijdraagt aan een inclusieve samenleving."
Op de digitale ledenvergadering van het IPC werd Andrew Parsons herkozen als voorzitter. De 44-jarige Braziliaan begint aan zijn tweede termijn van vier jaar.
Meer uit Sport
SAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.
10 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
4 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
9 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geleden