Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vergeer niet, Visser wel in bestuur paralympisch comité IPC

Vergeer niet, Visser wel in bestuur paralympisch comité IPC

BONN (ANP) - Esther Vergeer heeft geen plek gekregen in het bestuur van het internationaal paralympisch comité (IPC). De 40-jarige Vergeer, die zeven keer goud pakte op de Paralympische Spelen en chef de mission is van de paralympische ploeg van TeamNL, was vorige maand door sportkoepel NOC*NSF voorgedragen. De voormalig rolstoeltennisster kreeg echter niet genoeg stemmen.

Rolstoelbasketbalster Jitske Visser treedt wél toe tot het bestuur van het IPC. De 29-jarige Visser doet dat als voorzitter van de paralympische atletencommissie. De rolstoelbasketbalster, die in Tokio met Oranje goud pakte en onlangs ook weer de Europese titel, werd afgelopen weekeinde gekozen tot voorzitter van de commissie waar ze sinds september in zit. Daarmee neemt ze automatisch plaats in het hoofdbestuur.

"Ik ben ontzettend vereerd dat ik zo snel na mijn aantreden ben gekozen tot voorzitter van de atletencommissie", zegt Visser. "Ik heb erg veel zin om me in te zetten om de paralympische sport nog mooier en professioneler te maken."

Inclusieve samenleving

Hinkelien Schreuder, voorzitter van de Nederlandse atletencommissie, noemt het "ontzettend knap" hoe Visser zich ontwikkelt in het internationale speelveld. "Bij haar verkiezing tot de IPC-atletencommissie wist ik dat ze met haar doorzettingsvermogen, enthousiasme en hart voor de sport een verschil kan maken voor de paralympische sport. Dat ze nu is verkozen is tot voorzitter van de atletencommissie bevestigt dit gevoel wat mij betreft. Ik kijk daarom uit naar de komende jaren waarin ik zeker weet dat Jitske zich hard gaat maken voor een professionele paralympische beweging die inspireert en bijdraagt aan een inclusieve samenleving."

Op de digitale ledenvergadering van het IPC werd Andrew Parsons herkozen als voorzitter. De 44-jarige Braziliaan begint aan zijn tweede termijn van vier jaar.

Meer uit Sport

Tennisser Ruud verslaat Darderi en is finalist in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.

31 minuten geleden
Voormalig Belgische wielerkampioene (19) overleden aan botkanker

DEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.

59 minuten geleden
Vingegaard maakt favorietenrol waar en wint in Giro op Blockhaus

BLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.

2 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint opnieuw openingsetappe in Baskenland

ZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).

4 uur geleden
Team Verstappen start 24 uur van Nürburgring vanaf vierde plek

NÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.

5 uur geleden
Verstappen zesde in tweede kwalificatie op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.

8 uur geleden
Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

1 dag geleden