Vergeer niet, Visser wel in bestuur paralympisch comité IPC
BONN (ANP) - Esther Vergeer heeft geen plek gekregen in het bestuur van het internationaal paralympisch comité (IPC). De 40-jarige Vergeer, die zeven keer goud pakte op de Paralympische Spelen en chef de mission is van de paralympische ploeg van TeamNL, was vorige maand door sportkoepel NOC*NSF voorgedragen. De voormalig rolstoeltennisster kreeg echter niet genoeg stemmen.
Rolstoelbasketbalster Jitske Visser treedt wél toe tot het bestuur van het IPC. De 29-jarige Visser doet dat als voorzitter van de paralympische atletencommissie. De rolstoelbasketbalster, die in Tokio met Oranje goud pakte en onlangs ook weer de Europese titel, werd afgelopen weekeinde gekozen tot voorzitter van de commissie waar ze sinds september in zit. Daarmee neemt ze automatisch plaats in het hoofdbestuur.
"Ik ben ontzettend vereerd dat ik zo snel na mijn aantreden ben gekozen tot voorzitter van de atletencommissie", zegt Visser. "Ik heb erg veel zin om me in te zetten om de paralympische sport nog mooier en professioneler te maken."
Inclusieve samenleving
Hinkelien Schreuder, voorzitter van de Nederlandse atletencommissie, noemt het "ontzettend knap" hoe Visser zich ontwikkelt in het internationale speelveld. "Bij haar verkiezing tot de IPC-atletencommissie wist ik dat ze met haar doorzettingsvermogen, enthousiasme en hart voor de sport een verschil kan maken voor de paralympische sport. Dat ze nu is verkozen is tot voorzitter van de atletencommissie bevestigt dit gevoel wat mij betreft. Ik kijk daarom uit naar de komende jaren waarin ik zeker weet dat Jitske zich hard gaat maken voor een professionele paralympische beweging die inspireert en bijdraagt aan een inclusieve samenleving."
Op de digitale ledenvergadering van het IPC werd Andrew Parsons herkozen als voorzitter. De 44-jarige Braziliaan begint aan zijn tweede termijn van vier jaar.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
5 minuten geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
3 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
4 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
5 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
5 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
6 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
8 uur geleden