Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vergeer niet, Visser wel in bestuur paralympisch comité IPC

Vergeer niet, Visser wel in bestuur paralympisch comité IPC

BONN (ANP) - Esther Vergeer heeft geen plek gekregen in het bestuur van het internationaal paralympisch comité (IPC). De 40-jarige Vergeer, die zeven keer goud pakte op de Paralympische Spelen en chef de mission is van de paralympische ploeg van TeamNL, was vorige maand door sportkoepel NOC*NSF voorgedragen. De voormalig rolstoeltennisster kreeg echter niet genoeg stemmen.

Rolstoelbasketbalster Jitske Visser treedt wél toe tot het bestuur van het IPC. De 29-jarige Visser doet dat als voorzitter van de paralympische atletencommissie. De rolstoelbasketbalster, die in Tokio met Oranje goud pakte en onlangs ook weer de Europese titel, werd afgelopen weekeinde gekozen tot voorzitter van de commissie waar ze sinds september in zit. Daarmee neemt ze automatisch plaats in het hoofdbestuur.

"Ik ben ontzettend vereerd dat ik zo snel na mijn aantreden ben gekozen tot voorzitter van de atletencommissie", zegt Visser. "Ik heb erg veel zin om me in te zetten om de paralympische sport nog mooier en professioneler te maken."

Inclusieve samenleving

Hinkelien Schreuder, voorzitter van de Nederlandse atletencommissie, noemt het "ontzettend knap" hoe Visser zich ontwikkelt in het internationale speelveld. "Bij haar verkiezing tot de IPC-atletencommissie wist ik dat ze met haar doorzettingsvermogen, enthousiasme en hart voor de sport een verschil kan maken voor de paralympische sport. Dat ze nu is verkozen is tot voorzitter van de atletencommissie bevestigt dit gevoel wat mij betreft. Ik kijk daarom uit naar de komende jaren waarin ik zeker weet dat Jitske zich hard gaat maken voor een professionele paralympische beweging die inspireert en bijdraagt aan een inclusieve samenleving."

Op de digitale ledenvergadering van het IPC werd Andrew Parsons herkozen als voorzitter. De 44-jarige Braziliaan begint aan zijn tweede termijn van vier jaar.

Meer uit Sport

Snowboardster Dekker tweede bij wereldbeker Bad Gastein

BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.

6 uur geleden
Doohan definitief weg bij Formule 1-team Alpine

SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.

13 uur geleden
Vijf spelers uit de top-10 bij ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.

14 uur geleden
Trucker Van den Brink wint opnieuw in Dakar Rally

WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.

1 dag geleden
Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

1 dag geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

2 dagen geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

2 dagen geleden