Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vergeer loopt niet weg voor plek tussen paralympische wereldtop

Vergeer loopt niet weg voor plek tussen paralympische wereldtop

PARIJS (ANP) - Esther Vergeer, de chef de mission van TeamNL op de Paralympische Spelen, loopt niet weg voor de hoge verwachtingen in Parijs. Ze mikt op een plek tussen de vijfde en tiende positie in het medailleklassement.

"We lopen voorop en kunnen mee met de wereldtop. Als je ziet wat voor programma's wij hebben en in wat voor omgeving onze sporters kunnen werken, dan is het bij ons gewoon heel goed geregeld. We hebben veel kennis en expertise in huis", zei Vergeer telefonisch vanuit Parijs.

"Het moet de komende anderhalve week alleen samenvallen op de juiste plek. Ik kan zo weinig zeggen over de verwachtingen, want alles is afhankelijk van lotingen, de vorm van de dag, noem maar op. Het lijntje tussen goud en zilver is zo dun, net zozeer als het lijntje tussen brons en een vierde plek."

Medailles

Drie jaar geleden pakte TeamNL in Tokio 59 medailles, waarvan 25 gouden. Alleen grootmachten China, Groot-Brittannië, de Verenigde Staten en Rusland presteerden beter.

Vergeer zegt dat de Nederlandse sporters "niet kunnen wachten" om in actie te komen. "Ik heb nog niet echt de energie in de stad kunnen voelen, maar de organisatie heeft er alles aan gedaan de Olympische Spelen en de Paralympische Spelen als één evenement aan te vliegen. De komende dagen gaan we het beleven", aldus Vergeer.

Aanloop

"Ik kijk erg uit naar de prestaties van de rolstoelbasketbalsters en (wielrenner) Tristan Bangma, die voor drie medailles gaat. En Jetze Plat gaat er (op meerdere disciplines) zelfs voor vier. Er kunnen bijzondere prestaties worden neergezet."

Vergeer is tevreden over de aanloop naar de Paralympische Spelen. "Het is een heel fijn en compact olympisch dorp. De olympische sporters hebben al het een en ander voor ons uitgevogeld, maar het is af en kwalitatief in orde. Het ontbreekt ons aan niets. Als atleet heb ik het ook weleens heel anders meegemaakt."

Woensdagavond is de openingsceremonie, in het centrum van de stad. "Dat het niet in een stadion gehouden wordt, gaat een heel bijzondere ervaring worden. Als atleet ben ik altijd meegegaan en ik kijk er nu ook naar uit. Het is allemaal weer strak geregeld en net als bij de Olympische Spelen hebben ze alles goed voor elkaar."

Meer uit Sport

Eenhoorn: heel bijzonder dat Murphy met Brewers World Series wint

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.

6 minuten geleden
Rybakina wint in Tokio en blijft dit jaar tennisranglijst leiden

TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.

2 uur geleden
Oud-bondscoach Murphy wint World Series met honkballers Brewers

MILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.

9 uur geleden
Sarabia nieuwe hoofdtrainer van Espanyol

BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.

18 uur geleden
Olfers leidt onderzoek cultuur wielerploeg Picnic PostNL

DEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.

18 uur geleden
Verstappens voormalige teamgenoot Pérez tot 2029 bij Cadillac

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.

20 uur geleden
Tennisser Griekspoor zet opmars in Wenen voort

WENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.

21 uur geleden