Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vergeer genoot van hecht TeamNL op bewogen Paralympics

Vergeer genoot van hecht TeamNL op bewogen Paralympics

BEIJING (ANP) - De oorlog in Oekraïne heeft een schaduw over de Paralympische Spelen in Beijing geworpen, maar de Nederlandse equipe heeft de knop kunnen omzetten en zich kunnen richten op de wedstrijden. Dat zei chef de mission Esther Vergeer in een terugblik. "Ik heb ervan genoten genoten om chef de mission te zijn van dit TeamNL; een hecht en ambitieus team wintersporters en begeleiders dat onder uitdagende omstandigheden hier in China gestreden heeft voor het hoogst haalbare."

De oogst van drie zilveren en een bronzen medaille noemde ze wel mager. "Natuurlijk draait het in topsport allereerst om de prestaties en die gouden, zilveren en bronzen medailles. Met die prestaties zat het niet altijd mee deze Spelen. De kansen die er waren hebben niet altijd het gedroomde resultaat opgeleverd", zei Vergeer. "We hadden liever meer gewonnen. Maar uiteraard zijn er ook sporters die deze Spelen wel hebben gepiekt. Dat heeft echter niet altijd geresulteerd in een medaille."

Vergeer herhaalde dat ze blij was dat sporters uit Rusland en Belarus uiteindelijk toch werden geweerd van de Paralympics. "Daar waren we blij mee, want Oekraïne en zijn inwoners verdienen alle steun. Ook van de internationale sportwereld."

Bewogen weken

Het waren bewogen weken, zei Vergeer. De vijf skiërs en drie snowboarders toonden wat haar betreft de juiste instelling. "Ik heb openhartige gesprekken gevoerd met de sporters en coaches over de situatie en het team toonde volwassenheid en een topsportmentaliteit. Uiteraard hadden we oog voor de situatie in Oekraïne. En toch was zo snel mogelijk racen wat telde zodra de sporters aan de start verschenen."

TeamNL eindigde als zestiende in de medaillespiegel dankzij het zilver en brons van zitskiër Niels de Langen (slalom en supercombinatie), het zilver van zitskiër Jeroen Kampschreur (supercombinatie) en het zilver van para-snowboarder Chris Vos (banked slalom).

Vergeer vindt de verhalen achter de medailles van grote waarde. "Van Jeroen Kampschreur die een topsportdoel met een persoonlijk doel combineert door lopend op zijn protheses zijn medaille op te halen. Tot Chris Vos die zilver wint op een prothese die door een van zijn grootste concurrenten gemaakt is. En Barbara van Bergen die hier haar debuut maakte en nu uitgekomen is voor TeamNL op zowel de Paralympische Zomer- als Winterspelen. Het zijn stuk voor stuk prachtige sportverhalen."

Meer uit Sport

Evenepoel haalde veel motivatie uit kans op vierde tijdritgoud

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.

7 uur geleden
Evenepoel eerste renner met vier wereldtitels tijdrijden op rij

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.

8 uur geleden
Bondscoach Ten Dam overweegt andere WK-voorbereiding wielrensters

MONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.

10 uur geleden
Bijrol voor Vollering en Nooijen in WK-tijdrit, Reusser wint weer

MONTREAL (ANP) - Wielrensters Demi Vollering en Lieke Nooijen zijn niet in de buurt gekomen van een medaille op het wereldkampioenschap tijdrijden in Montreal. De Zwitserse Marlen Reusser maakte haar favorietenrol waar en prolongeerde haar titel overtuigend, Vollering werd achtste en Nooijen twaalfde. Met name Vollering gold als kandidate voor het podium na haar eerdere WK-zilver (2024) en -brons (2025).

12 uur geleden
Van der Poel wint slotrit Ronde van Luxemburg na lange solo

LUXEMBURG (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de vijfde en laatste etappe in de Ronde van Luxemburg gewonnen. De 31-jarige Nederlandse wielrenner deed dat na een lange solo in een rit over 175 kilometer van Mersch naar Luxembourg-Limpertsberg.

13 uur geleden
Motorcoureur Acosta wint in Oostenrijk eerste race in MotoGP

SPIELBERG (ANP/AFP) - Motorcoureur Pedro Acosta heeft bij de Grote Prijs van Oostenrijk zijn eerste zege in de MotoGP geboekt. De 22-jarige Spanjaard van KTM liet op de Red Bull Ring in Spielberg zijn landgenoot Jorge Martín en de Italiaan Marco Bezzecchi achter zich.

14 uur geleden
Nederlander Tesfu dertigste op halve marathon WK wegatletiek

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse atleet Filmon Tesfu is bij de tweede editie van de wereldkampioenschappen wegatletiek op de dertigste plaats geëindigd op de halve marathon. De Zweed Andreas Almgren veroverde in Kopenhagen de wereldtitel.

17 uur geleden