Vergeefse zoektocht naar vermiste vrienden definitief afgerond
LIESSEL (ANP) - De al bijna twee weken durende zoektocht in een waterplas bij Liessel naar twee sinds 46 jaar vermiste vrienden heeft niets opgeleverd. Donderdag vonden de politie en een gespecialiseerd bedrijf alleen een zware metalen balk. Dat was niet wat ze hoopten te vinden: de auto waarin Piet Hölskens (22) en Hans Martens (21) in 1974 voor het laatst gezien zijn.
De zoektocht naar de twee jongemannen begon vorige week dinsdag. Op twee plekken hoopte de politie de rode Fiat 850 coupé te vinden. Maar op de eerste zoekplek in de bodem onder de waterplas vinden duikers slechts een staalkabel. En donderdag bleek op de tweede en laatste zoekplek slechts een metalen balk te liggen. Geen auto.
Daarmee is het zoeken naar beide vrienden wat de politie betreft definitief voorbij, zei een woordvoerder van de politie donderdag.
De vrienden verdwenen in maart 1974 na een bezoek aan een kroeg in Deurne. Het onderzoek naar de vermissing lag lang stil, tot de familie van de vermiste mannen in 2017 een recherchebureau in de arm nam. Dat kwam tot de conclusie dat beide vrienden vermoord waren en met hun auto in de waterplas bij Liessel gedumpt waren. De politie pakte vervolgens het onderzoek weer op en doorzocht de waterplas in 2018 met een sonarboot. Die vond twee plekken waar metaal onder de bodem van de diepe plas lag. Dit jaar besloot de politie tot een onderzoek van de bodem onder de waterplas. Maar een zoektocht die inmiddels bijna twee weken duurde, leverde niets op. Voor wat de politie betreft is het boek nu gesloten.
"De zoektocht op de Brink van de afgelopen twee weken had één doel: antwoorden geven op de vragen van de familie", aldus de woordvoerder. "Helaas moeten we constateren dat dat ondanks alle inspanningen niet gelukt is. Samen met hen vinden we dat een pijnlijke conclusie. Wij wensen hun dan ook veel sterkte."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de Tweede Kamer steunt het besluit van het kabinet om het marineschip Zr. Ms. Evertsen naar het oosten van de Middellandse Zee te sturen voor een defensieve missie om Cyprus en NAVO-bondgenoten te beschermen. Dat bleek woensdag tijdens een debat in de Tweede Kamer.
11 uur geledenASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse huurmarkt zitten mensen met een middeninkomen in de knel. De huren in de vrije sector zijn tussen 2023 en 2025 alleen maar gestegen en het aanbod van huurwoningen neemt af doordat private verhuurders hun panden in de verkoop hebben gedaan. De groei in het aanbod aan private huur is daardoor tot stilstand gekomen. Dat meldt de gemeente op basis van het tweejaarlijkse onderzoek Wonen in Amsterdam.
12 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Nu de temperaturen stijgen, lopen minder mensen griep op. Het aantal gevonden infecties daalt, melden het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en onderzoeksinstituut Nivel. Ze concludeerden vorige week dat de jaarlijkse griepepidemie over zijn hoogtepunt heen lijkt, maar trekken nog niet de conclusie dat de epidemie voorbij is.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen hebben vroeg in het jaar last van hooikoorts. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van de nieuwste cijfers. In de afgelopen week gingen 174 op de 100.000 mensen naar een huisarts voor hooikoortsklachten. Dat zijn er meer dan een week eerder. Na de eerste warme dagen van 2026 meldden nog 138 per 100.000 mensen zich bij de huisarts. In de week daarvoor waren dat er 61.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 deelt de zorgen van veel oppositiepartijen over de gevolgen van de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid voor met name gehandicapten en chronisch zieken. De partij werd daar hard op aangevallen in een Kamerdebat over de begroting van het ministerie van Sociale Zaken.
16 uur geleden