Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Vergadering OPEC en bondgenoten uitgesteld'

'Vergadering OPEC en bondgenoten uitgesteld'

DUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Landen van het oliekartel OPEC en bondgenoten stellen hun vergadering per videoverbinding uit. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De digitale vergadering over productieverlagingen zou maandag plaatsvinden, maar wordt waarschijnlijk verschoven naar 8 of 9 april om partijen meer tijd te geven voor onderhandelingen.

De reden voor het overleg is de gigantische neergang van de olieprijzen in de afgelopen maanden. Door de pandemie met het nieuwe coronavirus is de vraag naar olie sterk afgenomen. OPEC-lid Saudi-Arabië en Rusland, dat voorheen samen met het kartel optrok, verergerden die crash door hun openlijke ruzie over productiebeperkingen. Als wraakactie overspoelden ze de markt met goedkope olie.

Tussen Rusland en Saudi-Arabië klonken dit weekend weer harde woorden over wie verantwoordelijk was voor het starten van de ruzie. Volgens een vertegenwoordiger van het kartel was dat een extra reden om de vergadering uit te stellen. Rusland verweet Saudi-Arabië de beslissing om meer olie op te pompen, terwijl het Arabische land beweerde dat Rusland als eerste van de onderhandelingstafel wegliep.

De Russische president Vladimir Poetin gaf vrijdag toe dat een nieuwe deal op de oliemarkt nodig is. Rusland is volgens ingewijden bereid om 1 miljoen vaten per dag minder te produceren. Dat is wel onder de voorwaarde dat de Verenigde Staten ook hun productie verlagen. De VS deed tot nu toe niet mee aan de productieafspraken van OPEC en zijn bondgenoten.

Meer uit Financieel

Trump stelt bezoek aan Xi in Beijing uit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.

1 uur geleden
Nederland vindt omvang nieuwe EU-begroting veel te hoog

BRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

1 uur geleden
Energieprijzen worden heet hangijzer op de EU-top van donderdag

BRUSSEL (ANP) - De energieprijzen worden een van de topthema's van de vergadering van EU-regeringsleiders aankomende donderdag, laat een hooggeplaatste EU-bron weten. EU-landen willen snel een beslissing nemen om de energieprijzen omlaag te brengen, maar ze zijn het nog niet eens over wat de beste aanpak daarvoor is.

1 uur geleden
Beurs in Amsterdam sluit hoger na bescheiden prijsstijging olie

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag voor de tweede dag op rij met een winst de handel uitgegaan. Ook op andere Europese beurzen stegen de hoofdgraadmeters. De blik van beleggers blijft gericht op de ontwikkelingen rondom de Iranoorlog en de gevolgen voor wereldwijde energieprijzen. De olieprijzen stegen, maar het ging om minder hevige toenames dan voorheen.

1 uur geleden
SAS schrapt tijdelijk aantal vluchten om hoge kerosineprijs

STOCKHOLM (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - SAS, de grootste luchtvaartmaatschappij van Scandinavië, heeft meer dan honderd vluchten deze week geannuleerd vanwege de snel stijgende brandstofprijs. Het gaat voornamelijk om binnenlandse vluchten in Noorwegen. Enkele verbindingen in Denemarken en Zweden zijn ook getroffen.

3 uur geleden
Reders steunen terughoudendheid over militaire missie Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging Nederlandse Reders (KVNR) vindt een Nederlandse bijdrage aan een militaire missie met als doel de Straat van Hormuz te heropenen niet verstandig. Een bijdrage kan ervoor zorgen dat Nederlandse schepen die vastzitten in de Perzische Golf mogelijk een doelwit worden, meldt een woordvoerder. "En die kunnen geen kant op."

3 uur geleden
Commissie EU-parlement gaat donderdag stemmen over handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat donderdag alsnog stemmen over een onderdeel van de handelsdeal met de VS. Dat heeft de commissie dinsdag besloten, meldt commissielid Jörgen Warborn (EVP) op X. De stemming was eerder uitgesteld vanwege nieuwe Amerikaanse importheffingen.

3 uur geleden