Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verfproducent AkzoNobel straalt op Damrak door prijsverhogingen

Verfproducent AkzoNobel straalt op Damrak door prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel was donderdag de grote winnaar in de AEX-index. Beleggers konden de kwartaalupdate van het bedrijf, dat de gestegen kosten het hoofd bood met eigen prijsverhogingen, wel waarderen. Ook de nodige andere bedrijven openden de boeken, zoals ASMI, RELX, Sligro en Basic-Fit.

AkzoNobel (plus 6,2 procent) vergrootte de omzet ondanks dat het bedrijf minder verf verkocht. Het bedrijf verhoogde de prijzen met 17 procent om de "ongekende kosteninflatie" het hoofd te bieden. Zo werden olie en chemicaliën fors duurder door de oorlog in Oekraïne. Ook andere grondstoffen worden al langer duurder.

ASMI werd 2,7 procent hoger gezet. De maker van machines die nodig zijn voor de productie van chips heeft het eerste kwartaal van dit jaar afgesloten met een recordomzet en zag dankzij de wereldwijde tekorten aan halfgeleiders ook het orderboek volstromen tot recordniveau. Dataleverancier RELX daalde 0,1 procent. Die onderneming rekent op een snellere groei van de omzet en de winst dan de trend van de laatste jaren.

Prosus

Techinvesteerder Prosus was de hekkensluiter en verloor 3,8 procent. Dat had te maken met de tik die het Chinese techbedrijf Tencent kreeg in Hongkong. Prosus heeft een groot belang in Tencent.

De AEX steeg 0,5 procent tot 729,19 punten. De MidKap dikte 1 procent aan en stond op 1096,60 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 1,4 procent, die in Londen bleef vrijwel vlak.

Sligro

Bij de middelgrote bedrijven werd Basic-Fit iets hoger gezet. De sportschoolketen zag veel klanten terugkomen in het eerste kwartaal en breidde het aantal fitnesscentra met name in Frankrijk uit. PostNL noteerde ex dividend en verloor bijna 7 procent.

Groothandel Sligro gaf aan dat de resultaten weer bijna op de niveaus zijn van voor corona en dikte 4,1 procent aan. Ajax daalde op de lokale markt 1,2 procent na de bevestiging van het vertrek van trainer Erik ten Hag naar Manchester United.

Nestlé

In Zürich werd de Zwitserse levensmiddelenproducent Nestlé 1,4 procent hoger gezet. De maker van onder meer KitKat-repen en Maggi-bouillonblokjes denkt de prijzen sterk te moeten blijven verhogen. Door eerdere prijsstijgingen ging ook de omzet omhoog.

Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder en kostte 102,75 dollar per vat. Brentolie steeg 0,8 procent in prijs tot 107,74 dollar per vat. De euro was 1,0916 dollar waard. Een dag eerder was dat nog 1,0852 dollar.

Meer uit Financieel

Topmannen failliet Carpetright beginnen webshop met dezelfde naam

UTRECHT (ANP) - De topmannen van het failliete Carpetright, Gideon Tienkamp en Maikel Hofman, hebben de merkrechten van het oude bedrijf overgekocht. Daarmee zijn ze onder de naam Carpetright IP een nieuwe webshop gestart, zo bevestigt Tienkamp na berichtgeving van vakmedium Wonen360.

36 minuten geleden
Eigenaar Douwe Egberts overgenomen door Keurig Dr Pepper

AMSTERDAM (ANP) - Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's is vrijwel volledig in handen gekomen van Keurig Dr Pepper. Dat Amerikaanse drankenconcern kondigde de overname vorig jaar al aan. Nu de koper meer dan 96 procent van de aandelen in bezit heeft, is zeker dat de beursnotering van JDE Peet's in Amsterdam wordt beëindigd. Dit gebeurt later deze maand. De resterende aandeelhouders hebben nog even de tijd om hun stukken aan te bieden.

37 minuten geleden
Twaalf hybrides van autoconcern Stellantis vatten vlam

HOOFDDORP (ANP/AFP) - Van de teruggeroepen hybrideauto's van Stellantis vanwege brandgevaar is tot nu toe bij twaalf voertuigen daadwerkelijk brand uitgebroken, heeft het concern bekendgemaakt. Het moederbedrijf van merken als Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Lancia, Jeep, Fiat en Opel riep eerder deze week wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een kans op brand in de motorruimte.

44 minuten geleden
Topman Ryanair vreest verstoringen brandstof bij lange oorlog

LONDEN (ANP/RTR) - Ryanair-topman Michael O'Leary vreest voor verstoringen bij de leveringen van vliegtuigbrandstof aan Europa vanaf mei als de oorlog in het Midden-Oosten langer gaat duren. Dat heeft hij gezegd in een interview met nieuwszender Sky News. Hij verwacht ook dat de ticketprijzen flink kunnen gaan stijgen door de fors hogere kosten voor kerosine.

1 uur geleden
Horecavrouw Marijke Vuik nieuwe voorzitter MKB-Nederland

DEN HAAG (ANP) - Marijke Vuik, de huidige voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland, wordt per 1 juli de nieuwe voorzitter van MKB-Nederland. Vuik volgt Jacco Vonhof op, die in juni na bijna acht jaar voorzitterschap afscheid neemt van de ondernemersorganisatie.

1 uur geleden
Stichting klaagt Meta in Denemarken aan om socialmediaverslaving

ROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse stichting voor privacyrechtszaken spant in Denemarken een collectieve rechtszaak aan tegen Meta om de vermeende verslavende werking van sociale media. Volgens de Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) heeft het bedrijf achter Instagram en Facebook kinderen opzettelijk blootgesteld aan verslavende functies en hen onvoldoende beschermd.

2 uur geleden
IEA-topman: schade aan ruim 40 belangrijke energiefaciliteiten

OSLO (ANP/RTR) - Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn ruim veertig belangrijke energiefaciliteiten in de regio beschadigd geraakt. Dat zei topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Iran heeft aanvallen uitgevoerd op energie-installaties in omringende landen, zoals olieraffinaderijen, productiefaciliteiten voor gas en exportterminals voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Ook zijn er Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten uitgevoerd.

2 uur geleden