Verfproducent AkzoNobel straalt op Damrak door prijsverhogingen
AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel was donderdag de grote winnaar in de AEX-index. Beleggers konden de kwartaalupdate van het bedrijf, dat de gestegen kosten het hoofd bood met eigen prijsverhogingen, wel waarderen. Ook de nodige andere bedrijven openden de boeken, zoals ASMI, RELX, Sligro en Basic-Fit.
AkzoNobel (plus 6,2 procent) vergrootte de omzet ondanks dat het bedrijf minder verf verkocht. Het bedrijf verhoogde de prijzen met 17 procent om de "ongekende kosteninflatie" het hoofd te bieden. Zo werden olie en chemicaliën fors duurder door de oorlog in Oekraïne. Ook andere grondstoffen worden al langer duurder.
ASMI werd 2,7 procent hoger gezet. De maker van machines die nodig zijn voor de productie van chips heeft het eerste kwartaal van dit jaar afgesloten met een recordomzet en zag dankzij de wereldwijde tekorten aan halfgeleiders ook het orderboek volstromen tot recordniveau. Dataleverancier RELX daalde 0,1 procent. Die onderneming rekent op een snellere groei van de omzet en de winst dan de trend van de laatste jaren.
Prosus
Techinvesteerder Prosus was de hekkensluiter en verloor 3,8 procent. Dat had te maken met de tik die het Chinese techbedrijf Tencent kreeg in Hongkong. Prosus heeft een groot belang in Tencent.
De AEX steeg 0,5 procent tot 729,19 punten. De MidKap dikte 1 procent aan en stond op 1096,60 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 1,4 procent, die in Londen bleef vrijwel vlak.
Sligro
Bij de middelgrote bedrijven werd Basic-Fit iets hoger gezet. De sportschoolketen zag veel klanten terugkomen in het eerste kwartaal en breidde het aantal fitnesscentra met name in Frankrijk uit. PostNL noteerde ex dividend en verloor bijna 7 procent.
Groothandel Sligro gaf aan dat de resultaten weer bijna op de niveaus zijn van voor corona en dikte 4,1 procent aan. Ajax daalde op de lokale markt 1,2 procent na de bevestiging van het vertrek van trainer Erik ten Hag naar Manchester United.
Nestlé
In Zürich werd de Zwitserse levensmiddelenproducent Nestlé 1,4 procent hoger gezet. De maker van onder meer KitKat-repen en Maggi-bouillonblokjes denkt de prijzen sterk te moeten blijven verhogen. Door eerdere prijsstijgingen ging ook de omzet omhoog.
Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder en kostte 102,75 dollar per vat. Brentolie steeg 0,8 procent in prijs tot 107,74 dollar per vat. De euro was 1,0916 dollar waard. Een dag eerder was dat nog 1,0852 dollar.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/RTR) - Italië heeft woensdag de accijns op brandstoffen verlaagd om huishoudens en bedrijven tegemoet te komen, nu de energiekosten flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. "We verlagen de brandstofprijs met 25 cent per liter, voor iedereen", heeft premier Giorgia Meloni aangekondigd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag met stevige verliezen gesloten, nadat de Federal Reserve de Amerikaanse rentetarieven onveranderd liet en slechts één renteverlaging voor dit jaar voorspelde. Volgens kenners was het rentebesluit evenwel in lijn met de verwachtingen. De oorlog in het Midden-Oosten bleef de gemoederen echter bezighouden. De olieprijzen zijn flink verder opgelopen, mede door een Iraanse aanval op een belangrijke gasinstallatie in Qatar.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De bewindvoerders van het bedrijf achter onlinewoonwinkel Fonq willen de websites van Fonq en Naduvi toegankelijk houden voor consumenten. Op dit moment kunnen echter geen bestellingen worden geplaatst en geen betalingen worden gedaan. Ondertussen zoeken de bewindvoerders naar mogelijkheden om het bedrijf of delen ervan voort te zetten.
3 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Branden veroorzaakt door Iraanse aanvallen hebben "uitgebreide schade" aangericht aan de belangrijkste gasinstallatie van het staatsenergiebedrijf van Qatar. Dat heeft QatarEnergy woensdagavond laten weten. Dit gebeurde nadat de Iraanse regering had aangekondigd een aanval op hun eigen energie-infrastructuur te zullen vergelden met een soortgelijke tegenaanval.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve houdt vast aan zijn verwachting om dit jaar nog een keer de rente te verlagen in de Verenigde Staten ondanks de toegenomen inflatiezorgen door de Iranoorlog. De beleidsbepalers rekenen nu wel op een sterkere stijging van het prijspeil in de VS dit jaar, maar stellen bij hun rentebesluit ook dat de gevolgen van de ontwikkelingen in het Midden-Oosten voor de Amerikaanse economie "onzeker" zijn.
5 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo verkoopt weer vlees voor stuntprijzen. Twee jaar geleden stopte de supermarktketen met tijdelijke aanbiedingen voor vers rund-, varkens- en kippenvlees om de verkoop van plantaardige eiwitten aan te jagen. Maar dat kostte het bedrijf geld, terwijl het resultaat van de maatregel "onvoldoende" was, stelt Jumbo na berichtgeving van NRC.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de aandelenbeurzen in Europa waren woensdag overwegend verliezen te zien door de aanhoudende Iranoorlog. De olieprijzen lijken almaar verder te stijgen en beleggers vrezen dat een escalatie van de strijd in het Midden-Oosten tot meer verstoringen op energiemarkten en een hogere inflatie zou kunnen leiden.
6 uur geleden