Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verfproducent AkzoNobel straalt op Damrak door prijsverhogingen

Verfproducent AkzoNobel straalt op Damrak door prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel was donderdag de grote winnaar in de AEX-index. Beleggers konden de kwartaalupdate van het bedrijf, dat de gestegen kosten het hoofd bood met eigen prijsverhogingen, wel waarderen. Ook de nodige andere bedrijven openden de boeken, zoals ASMI, RELX, Sligro en Basic-Fit.

AkzoNobel (plus 6,2 procent) vergrootte de omzet ondanks dat het bedrijf minder verf verkocht. Het bedrijf verhoogde de prijzen met 17 procent om de "ongekende kosteninflatie" het hoofd te bieden. Zo werden olie en chemicaliën fors duurder door de oorlog in Oekraïne. Ook andere grondstoffen worden al langer duurder.

ASMI werd 2,7 procent hoger gezet. De maker van machines die nodig zijn voor de productie van chips heeft het eerste kwartaal van dit jaar afgesloten met een recordomzet en zag dankzij de wereldwijde tekorten aan halfgeleiders ook het orderboek volstromen tot recordniveau. Dataleverancier RELX daalde 0,1 procent. Die onderneming rekent op een snellere groei van de omzet en de winst dan de trend van de laatste jaren.

Prosus

Techinvesteerder Prosus was de hekkensluiter en verloor 3,8 procent. Dat had te maken met de tik die het Chinese techbedrijf Tencent kreeg in Hongkong. Prosus heeft een groot belang in Tencent.

De AEX steeg 0,5 procent tot 729,19 punten. De MidKap dikte 1 procent aan en stond op 1096,60 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 1,4 procent, die in Londen bleef vrijwel vlak.

Sligro

Bij de middelgrote bedrijven werd Basic-Fit iets hoger gezet. De sportschoolketen zag veel klanten terugkomen in het eerste kwartaal en breidde het aantal fitnesscentra met name in Frankrijk uit. PostNL noteerde ex dividend en verloor bijna 7 procent.

Groothandel Sligro gaf aan dat de resultaten weer bijna op de niveaus zijn van voor corona en dikte 4,1 procent aan. Ajax daalde op de lokale markt 1,2 procent na de bevestiging van het vertrek van trainer Erik ten Hag naar Manchester United.

Nestlé

In Zürich werd de Zwitserse levensmiddelenproducent Nestlé 1,4 procent hoger gezet. De maker van onder meer KitKat-repen en Maggi-bouillonblokjes denkt de prijzen sterk te moeten blijven verhogen. Door eerdere prijsstijgingen ging ook de omzet omhoog.

Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder en kostte 102,75 dollar per vat. Brentolie steeg 0,8 procent in prijs tot 107,74 dollar per vat. De euro was 1,0916 dollar waard. Een dag eerder was dat nog 1,0852 dollar.

Meer uit Financieel

Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

7 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

8 uur geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

10 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

13 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

1 dag geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

1 dag geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

1 dag geleden