Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verfproducent AkzoNobel straalt op Damrak door prijsverhogingen

Verfproducent AkzoNobel straalt op Damrak door prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel was donderdag de grote winnaar in de AEX-index. Beleggers konden de kwartaalupdate van het bedrijf, dat de gestegen kosten het hoofd bood met eigen prijsverhogingen, wel waarderen. Ook de nodige andere bedrijven openden de boeken, zoals ASMI, RELX, Sligro en Basic-Fit.

AkzoNobel (plus 6,2 procent) vergrootte de omzet ondanks dat het bedrijf minder verf verkocht. Het bedrijf verhoogde de prijzen met 17 procent om de "ongekende kosteninflatie" het hoofd te bieden. Zo werden olie en chemicaliën fors duurder door de oorlog in Oekraïne. Ook andere grondstoffen worden al langer duurder.

ASMI werd 2,7 procent hoger gezet. De maker van machines die nodig zijn voor de productie van chips heeft het eerste kwartaal van dit jaar afgesloten met een recordomzet en zag dankzij de wereldwijde tekorten aan halfgeleiders ook het orderboek volstromen tot recordniveau. Dataleverancier RELX daalde 0,1 procent. Die onderneming rekent op een snellere groei van de omzet en de winst dan de trend van de laatste jaren.

Prosus

Techinvesteerder Prosus was de hekkensluiter en verloor 3,8 procent. Dat had te maken met de tik die het Chinese techbedrijf Tencent kreeg in Hongkong. Prosus heeft een groot belang in Tencent.

De AEX steeg 0,5 procent tot 729,19 punten. De MidKap dikte 1 procent aan en stond op 1096,60 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 1,4 procent, die in Londen bleef vrijwel vlak.

Sligro

Bij de middelgrote bedrijven werd Basic-Fit iets hoger gezet. De sportschoolketen zag veel klanten terugkomen in het eerste kwartaal en breidde het aantal fitnesscentra met name in Frankrijk uit. PostNL noteerde ex dividend en verloor bijna 7 procent.

Groothandel Sligro gaf aan dat de resultaten weer bijna op de niveaus zijn van voor corona en dikte 4,1 procent aan. Ajax daalde op de lokale markt 1,2 procent na de bevestiging van het vertrek van trainer Erik ten Hag naar Manchester United.

Nestlé

In Zürich werd de Zwitserse levensmiddelenproducent Nestlé 1,4 procent hoger gezet. De maker van onder meer KitKat-repen en Maggi-bouillonblokjes denkt de prijzen sterk te moeten blijven verhogen. Door eerdere prijsstijgingen ging ook de omzet omhoog.

Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder en kostte 102,75 dollar per vat. Brentolie steeg 0,8 procent in prijs tot 107,74 dollar per vat. De euro was 1,0916 dollar waard. Een dag eerder was dat nog 1,0852 dollar.

Meer uit Financieel

SpaceX wint voor derde dag op rij op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - SpaceX steeg dinsdag voor de derde dag op rij op de aandelenbeurzen in New York. Het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk eindigde de handelsdag 4,8 procent hoger. Dat is een kleinere plus dan de afgelopen dagen. SpaceX werd vrijdag tijdens de grootste beursgang van een bedrijf ooit meer dan 19 procent meer waard en kreeg er maandag weer ruim 19 procent bij.

5 uur geleden
EU en VS bespreken toegangsregeling tot geavanceerde AI, meldt FT

ÉVIAN (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben gesproken over het opzetten van een regeling voor "betrouwbare partners" voor geavanceerde AI-modellen. Dat melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times.

6 uur geleden
WSJ: Iran mag van VS direct olie verkopen na ondertekening deal

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran mag van de Verenigde Staten direct beginnen met de verkoop van olie en brandstof na het ondertekenen van de vredesdeal. Dat hebben de landen afgesproken, melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

8 uur geleden
Chipbedrijven dalen op lagere Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven hoorden dinsdag bij de verliezers op de Amsterdamse aandelenbeurs. Besi, ASMI en ASML zakten tot 4,9 procent. De AEX-index op het Damrak sloot lager, na een kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers waren vooral in afwachting van details van de deal die de Verenigde Staten met Iran hebben gesloten.

10 uur geleden
FNV dreigt met staking bij Etos en Kruidvat voor betere cao

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drogisterijketens als Etos en Kruidvat dreigen te gaan staken, meldt vakbond FNV Handel. De vakbond is niet tevreden met het loonbod van de werkgevers voor een nieuwe cao en wil dat het plan van de bedrijven om de zondagstoeslag te halveren wordt geschrapt.

10 uur geleden
SpaceX in nek-aan-nekrace met andere waardevolle bedrijven

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De marktwaarde van SpaceX is kort gestegen boven die van techconcern Microsoft. Daarmee bevindt het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk zich in een nek-aan-nekrace met andere waardevolle bedrijven, nadat het eerder op de dag boven de marktwaarde van Amazon steeg.

11 uur geleden
SpaceX haalt Amazon in en is op vier na meest waardevolle bedrijf

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX heeft Amazon ingehaald als het op vier na meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Een aandeel in het ruimtevaartbedrijf ging vlak na de opening van Wall Street ruim 10 procent omhoog, waardoor de marktwaarde van het bedrijf van Elon Musk steeg tot 2,8 biljoen dollar. Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern heeft een marktwaarde van bijna 2,7 biljoen dollar.

12 uur geleden