Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verfproducent AkzoNobel straalt op Damrak door prijsverhogingen

Verfproducent AkzoNobel straalt op Damrak door prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel was donderdag de grote winnaar in de AEX-index. Beleggers konden de kwartaalupdate van het bedrijf, dat de gestegen kosten het hoofd bood met eigen prijsverhogingen, wel waarderen. Ook de nodige andere bedrijven openden de boeken, zoals ASMI, RELX, Sligro en Basic-Fit.

AkzoNobel (plus 6,2 procent) vergrootte de omzet ondanks dat het bedrijf minder verf verkocht. Het bedrijf verhoogde de prijzen met 17 procent om de "ongekende kosteninflatie" het hoofd te bieden. Zo werden olie en chemicaliën fors duurder door de oorlog in Oekraïne. Ook andere grondstoffen worden al langer duurder.

ASMI werd 2,7 procent hoger gezet. De maker van machines die nodig zijn voor de productie van chips heeft het eerste kwartaal van dit jaar afgesloten met een recordomzet en zag dankzij de wereldwijde tekorten aan halfgeleiders ook het orderboek volstromen tot recordniveau. Dataleverancier RELX daalde 0,1 procent. Die onderneming rekent op een snellere groei van de omzet en de winst dan de trend van de laatste jaren.

Prosus

Techinvesteerder Prosus was de hekkensluiter en verloor 3,8 procent. Dat had te maken met de tik die het Chinese techbedrijf Tencent kreeg in Hongkong. Prosus heeft een groot belang in Tencent.

De AEX steeg 0,5 procent tot 729,19 punten. De MidKap dikte 1 procent aan en stond op 1096,60 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 1,4 procent, die in Londen bleef vrijwel vlak.

Sligro

Bij de middelgrote bedrijven werd Basic-Fit iets hoger gezet. De sportschoolketen zag veel klanten terugkomen in het eerste kwartaal en breidde het aantal fitnesscentra met name in Frankrijk uit. PostNL noteerde ex dividend en verloor bijna 7 procent.

Groothandel Sligro gaf aan dat de resultaten weer bijna op de niveaus zijn van voor corona en dikte 4,1 procent aan. Ajax daalde op de lokale markt 1,2 procent na de bevestiging van het vertrek van trainer Erik ten Hag naar Manchester United.

Nestlé

In Zürich werd de Zwitserse levensmiddelenproducent Nestlé 1,4 procent hoger gezet. De maker van onder meer KitKat-repen en Maggi-bouillonblokjes denkt de prijzen sterk te moeten blijven verhogen. Door eerdere prijsstijgingen ging ook de omzet omhoog.

Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder en kostte 102,75 dollar per vat. Brentolie steeg 0,8 procent in prijs tot 107,74 dollar per vat. De euro was 1,0916 dollar waard. Een dag eerder was dat nog 1,0852 dollar.

Meer uit Financieel

Amerikaanse aandelenrally door hoop op spoedig einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.

4 uur geleden
Brussel roept lidstaten op om te besparen op olieconsumptie

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.

6 uur geleden
Autoconcern Stellantis roept wereldwijd 700.000 auto's terug

HOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.

7 uur geleden
Unilever onderuit op lager Damrak na fusiedeal voedingstak

AMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).

8 uur geleden
Unilever zegt nog niets over banen na verkoop voedingsmiddelentak

ROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.

9 uur geleden
Havenmedewerkers dreigen met staking vanwege kabinetsplannen

ROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.

11 uur geleden
Wall Street stijgt door hoop op einde oorlog, olie wel duurder

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.

11 uur geleden