Verfproducent AkzoNobel iets voorzichtiger over winst in 2024
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Verfproducent AkzoNobel is wat voorzichtiger geworden over de winstgevendheid in heel 2024. Het bedrijf, met verfmerken als Sikkens, Dulux en Flexa, verwacht nu voor heel dit jaar een winst aangepast voor onder meer belastingen en afschrijvingen (ebitda) van circa 1,5 miljard euro. Bij de cijfers over het tweede kwartaal in juli zei AkzoNobel nog te rekenen op een aangepast bedrijfsresultaat aan de onderkant van een bandbreedte van 1,5 miljard tot 1,65 miljard euro.
AkzoNobel kampt met een zwakkere vraag naar verf, met name in China, en met hoge kosten. In het derde kwartaal van dit jaar kwam het aangepaste resultaat uit op 394 miljoen euro, een daling van 5 procent vergeleken met een jaar eerder. De totale omzet ging op jaarbasis met 3 procent omlaag tot iets minder dan 2,7 miljard euro. Dat had te maken met negatieve wisselkoerseffecten.
Topman Greg Poux-Guillaume spreekt in een toelichting van "solide resultaten in een volatiele markt". Volgens hem is de winstverwachting voor dit jaar nu wat preciezer geworden, maar is er verder weinig veranderd sinds het tweede kwartaal. Wel zag AkzoNobel de kosten dalen in vergelijking met het voorgaande kwartaal. De kosten liggen echter nog wel hoger dan een jaar eerder. Dat komt vooral door hogere loonkosten.
Significante depressie
AkzoNobel heeft in China te maken met een flink lagere vraag naar verf door consumenten onder druk van de zwakke Chinese economie en de slechte vastgoedmarkt in het land. Volgens Poux-Guillaume is er sprake van een "significante depressie" bij de Chinese consumentenvraag en zal die vraag niet aantrekken in het vierde kwartaal, ondanks de grote steunmaatregelen voor de economie die de Chinese overheid heeft aangekondigd.
AkzoNobel is verder bezig met een kostenbesparingsprogramma waarbij wereldwijd ongeveer 2000 banen geschrapt gaan worden. Het gaat dan om ondersteunende functies zoals bij administratie, financiën en marketing. Het is nog niet duidelijk hoeveel banen in Nederland komen te vervallen, maar volgens Poux-Guillaume zal hier wel een impact te voelen zijn. Bij AkzoNobel werken in totaal meer dan 35.000 mensen, waarvan zo'n 2400 in Nederland.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) opent volgend jaar een kantoor in Venezuela. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van de organisatie voor financiële stabiliteit in de wereld gezegd. Hiermee bevestigt zij de plannen voor een permanente aanwezigheid in Venezuela.
47 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel doet onderzoek naar de oorzaak van de brand die maandag op het terrein bij IJmuiden woedde, laat een woordvoerder weten. De brand brak maandag aan het einde van de middag uit bij een transportband.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU en de Filipijnen willen de handelstarieven voor 94 procent van de producten die ze van elkaar invoeren opheffen. Dat staat in een voorlopig handelsakkoord op hoofdlijnen dat Eurocommissaris Maroš Šefčovič en Filipijnse handelsminister Maria Cristina Aldeguer-Roque dinsdag hebben aangekondigd.
55 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM wil vanaf 25 oktober weer naar Dubai, Riyad en Dammam vliegen. Op dit moment vliegt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij niet naar die bestemmingen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Medeoprichter van bestandendeeldienst WeTransfer Nalden gaat aan de slag bij techinvesteerder Prosus. Hij wordt bij de eigenaar van maaltijdbezorger Thuisbezorgd de hoogste leidinggevende voor productontwikkeling.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan de flink hogere slotstanden op Wall Street, waar de techgraadmeter Nasdaq een nieuw record bereikte dankzij een herstelrally in de AI-sector. Vorige week stonden de AI-aandelen nog onder druk na waarschuwingen van topbestuurders over de gevaren van de technologie en oproepen om de ontwikkeling te vertragen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse bank UBS heeft van het Nederlandse Openbaar Ministerie (OM) een boete van 5 miljoen euro gekregen. Volgens het OM maakte Credit Suisse, dat in 2023 is overgenomen door UBS, zich jarenlang schuldig aan hulp aan zwartspaarders.
2 uur geleden