Verfmaker AkzoNobel verder omlaag in rode AEX
AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel behoorde woensdag opnieuw tot de grootste dalers in de Amsterdamse AEX-index, die de 800-puntengrens verder uit het zicht zag verdwijnen. De verfmaker bleef last houden van de waarschuwing van zijn Amerikaanse concurrent PPG, die met leveringsproblemen kampt. De stemming op de Europese aandelenmarkten was negatief door de zorgen over de vertraging van het economisch herstel door de Delta-variant van het coronavirus.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1 procent in de min op 787,02 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 1105,90 punten. Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1,2 procent.
AkzoNobel zakte 1,7 procent. De Nederlandse producent van verfmerken als Sikkens en Flexa verloor een dag eerder al 2,5 procent. Naast leveringsproblemen kampt het Amerikaanse PPG, producent van verfmerken als Histor en Sigma, met oplopende grondstofprijzen. Om de extra kosten te compenseren verhoogt PPG dit kwartaal zijn prijzen met 5 procent. Zorgtechnologieconcern Philips daalde 0,7 procent ondanks een koopadvies van Jefferies.
ASMI
Chipbedrijf ASMI was de enige stijger in de AEX met een plus van 0,2 procent. Sectorgenoten Besi en ASML verloren tot 0,7 procent. Beleggers reageerden op het nieuws dat de Amerikaanse chipmaker Intel de komende tien jaar tientallen miljarden euro's wil steken in het verbeteren van de chipcapaciteit in Europa. Volgens Intel-baas Pat Gelsinger is met het plan een bedrag van zo'n 80 miljard euro gemoeid. Daarmee wil Intel helpen de tekorten in onder meer de autosector aan te pakken.
In de MidKap daalde InPost 0,3 procent. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes zag de omzet in het tweede kwartaal met 30 procent groeien en handhaafde zijn verwachtingen voor het gehele jaar. Topman Rafal Brzoska waarschuwde wel voor de aanhoudende onzekerheid rond de coronapandemie.
CTP
Vastgoedontwikkelaar CTP, die twee overnames heeft gedaan in Bulgarije, verloor 0,8 procent. SnowWorld bleef ongewijzigd. De uitbater van skihallen breidt uit naar Frankrijk. De onderneming heeft al zes indoorwintersportlocaties in Nederland en Duitsland. In Parijs zakte Sanofi 1,5 procent. De Franse farmaceut neemt de Amerikaanse biotechnoloog Kadmon over voor 9,50 dollar per aandeel. De deal waardeert Kadmon op 1,9 miljard dollar, omgerekend zo'n 1,6 miljard euro.
De euro bleef ongewijzigd op 1,1840 dollar. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 68,65 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 71,88 dollar per vat.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple komt op 13 oktober met zijn langverwachte nieuwe smart-home-apparatuur. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het is de eerste test voor topman John Ternus.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese consumententoezichthouders willen gaan optreden tegen de gamebedrijven achter onder meer Candy Crush Saga, Minecraft en Clash of Clans. De gezamenlijke actie, waarbij ook de Autoriteit Consument & Markt betrokken is, richt zich op de manier waarop de bedrijven gebruikers verleiden om extra aankopen te doen in het spel, zogeheten in-game-aankopen. Gesprekken met de ondernemingen hebben niet het gewenste resultaat opgeleverd en daarom starten de toezichthouders negen formele onderzoeken om de aanpassingen af te dwingen of een boete op te leggen.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens hebben in de afgelopen zomerperiode meer passagiers over de vloer gehad dan een jaar eerder. Volgens de brancheorganisatie voor luchthavens ACI Europe nam het passagiersverkeer binnen het Europese netwerk in juli met 3,9 procent toe vergeleken met een jaar eerder en in augustus ging het om een stijging van 3,1 procent.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft het staatsenergiebedrijf SEFE opdracht gegeven de gasvoorraden aan te vullen vanwege de aanhoudende geopolitieke risico's. Het besluit werd genomen door minister Katherina Reiche van Economische Zaken en bondskanselier Friedrich Merz.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt ook de komende jaren verreweg de meeste post namens de overheid. De nieuwe overeenkomst, die op 1 januari ingaat, is kleiner dan eerder. Dat komt doordat een beperkt deel van de aanbesteding naar andere partijen is gegaan. Ook daalt de hoeveelheid overheidspost al langer. PostNL hield met deze afname al rekening in de financiële cijfers.
3 uur geledenMOORDRECHT (ANP) - 12GO Biking, een van de grootste fietsenwinkels van Nederland, neemt de fietsenvoorraad over van het failliet verklaarde Accell Nederland. Volgens Pieter van den Berg, directeur van 12GO Biking, gaat het om "enkele tienduizenden stuks" van de merken Batavus, Sparta en KOGA. "Het gaat om de hele voorraad in Nederland, maar over exacte aantallen doen we geen uitspraken."
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Frankrijk is in september fors gestegen door de hoge brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens het Franse statistiekbureau Insee steeg de inflatie in de op een na grootste economie van de eurozone naar 3,4 procent op jaarbasis. Dat is het hoogste niveau in meer dan twee jaar.
3 uur geleden