Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verfmaker AkzoNobel verder omlaag in rode AEX

Verfmaker AkzoNobel verder omlaag in rode AEX

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel behoorde woensdag opnieuw tot de grootste dalers in de Amsterdamse AEX-index, die de 800-puntengrens verder uit het zicht zag verdwijnen. De verfmaker bleef last houden van de waarschuwing van zijn Amerikaanse concurrent PPG, die met leveringsproblemen kampt. De stemming op de Europese aandelenmarkten was negatief door de zorgen over de vertraging van het economisch herstel door de Delta-variant van het coronavirus.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1 procent in de min op 787,02 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 1105,90 punten. Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1,2 procent.

AkzoNobel zakte 1,7 procent. De Nederlandse producent van verfmerken als Sikkens en Flexa verloor een dag eerder al 2,5 procent. Naast leveringsproblemen kampt het Amerikaanse PPG, producent van verfmerken als Histor en Sigma, met oplopende grondstofprijzen. Om de extra kosten te compenseren verhoogt PPG dit kwartaal zijn prijzen met 5 procent. Zorgtechnologieconcern Philips daalde 0,7 procent ondanks een koopadvies van Jefferies.

ASMI

Chipbedrijf ASMI was de enige stijger in de AEX met een plus van 0,2 procent. Sectorgenoten Besi en ASML verloren tot 0,7 procent. Beleggers reageerden op het nieuws dat de Amerikaanse chipmaker Intel de komende tien jaar tientallen miljarden euro's wil steken in het verbeteren van de chipcapaciteit in Europa. Volgens Intel-baas Pat Gelsinger is met het plan een bedrag van zo'n 80 miljard euro gemoeid. Daarmee wil Intel helpen de tekorten in onder meer de autosector aan te pakken.

In de MidKap daalde InPost 0,3 procent. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes zag de omzet in het tweede kwartaal met 30 procent groeien en handhaafde zijn verwachtingen voor het gehele jaar. Topman Rafal Brzoska waarschuwde wel voor de aanhoudende onzekerheid rond de coronapandemie.

CTP

Vastgoedontwikkelaar CTP, die twee overnames heeft gedaan in Bulgarije, verloor 0,8 procent. SnowWorld bleef ongewijzigd. De uitbater van skihallen breidt uit naar Frankrijk. De onderneming heeft al zes indoorwintersportlocaties in Nederland en Duitsland. In Parijs zakte Sanofi 1,5 procent. De Franse farmaceut neemt de Amerikaanse biotechnoloog Kadmon over voor 9,50 dollar per aandeel. De deal waardeert Kadmon op 1,9 miljard dollar, omgerekend zo'n 1,6 miljard euro.

De euro bleef ongewijzigd op 1,1840 dollar. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 68,65 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 71,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Apple haalt Nvidia in als meest waardevolle bedrijf ter wereld

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.

10 uur geleden
Chipfabrikant Intel keldert op Wall Street na zwakke verwachting

NEW YORK (ANP) - Intel is vrijdag gekelderd op Wall Street nadat het donderdag kwartaalcijfers heeft gepubliceerd. De Amerikaanse chipfabrikant heeft een zwakke verwachting afgegeven voor het huidige kwartaal en wijst daarvoor naar een vertraging in de markt voor pc's. De chipproducent verloor 28,6 procent.

11 uur geleden
Medeoprichter Binance vraagt Musk niet te trollen na cryptohack

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Changpen Zhao, medeoprichter van cryptobeurs Binance, heeft Elon Musk gevraagd om te stoppen met het spotten over de aanval die het bedrijf heeft getroffen. Bij die aanval op de cryptobeurs is voor 6,3 miljard dollar aan cryptovaluta gestolen.

12 uur geleden
Onderzoek in VK naar Meta om nieuwe voorwaarden voor media

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse mededingingsautoriteit CMA onderzoekt nieuwe voorwaarden van Meta. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram zou met de voorwaarden mediacontent mogen gebruiken voor zijn eigen producten, zonder dat bedrijven daar voldoende keuzevrijheid over krijgen.

12 uur geleden
Volkswagen pauzeert ontwikkeling elektrische Golf om besparingen

BERLIJN (ANP/DPA) - Volkswagen schort de ontwikkeling van een volledig elektrische Golf op. Het Duitse autoconcern voert grote kostenbesparingen door en pauzeert daarom ook dit project, meldde het bedrijf.

14 uur geleden
Universal Music Group wint in lagere AEX-index na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.

15 uur geleden
Vakbonden verwachten nieuwe stakingen na eindbod ov-werkgevers

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.

16 uur geleden