Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verfmaker AkzoNobel verder omlaag in rode AEX

Verfmaker AkzoNobel verder omlaag in rode AEX

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel behoorde woensdag opnieuw tot de grootste dalers in de Amsterdamse AEX-index, die de 800-puntengrens verder uit het zicht zag verdwijnen. De verfmaker bleef last houden van de waarschuwing van zijn Amerikaanse concurrent PPG, die met leveringsproblemen kampt. De stemming op de Europese aandelenmarkten was negatief door de zorgen over de vertraging van het economisch herstel door de Delta-variant van het coronavirus.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1 procent in de min op 787,02 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 1105,90 punten. Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1,2 procent.

AkzoNobel zakte 1,7 procent. De Nederlandse producent van verfmerken als Sikkens en Flexa verloor een dag eerder al 2,5 procent. Naast leveringsproblemen kampt het Amerikaanse PPG, producent van verfmerken als Histor en Sigma, met oplopende grondstofprijzen. Om de extra kosten te compenseren verhoogt PPG dit kwartaal zijn prijzen met 5 procent. Zorgtechnologieconcern Philips daalde 0,7 procent ondanks een koopadvies van Jefferies.

ASMI

Chipbedrijf ASMI was de enige stijger in de AEX met een plus van 0,2 procent. Sectorgenoten Besi en ASML verloren tot 0,7 procent. Beleggers reageerden op het nieuws dat de Amerikaanse chipmaker Intel de komende tien jaar tientallen miljarden euro's wil steken in het verbeteren van de chipcapaciteit in Europa. Volgens Intel-baas Pat Gelsinger is met het plan een bedrag van zo'n 80 miljard euro gemoeid. Daarmee wil Intel helpen de tekorten in onder meer de autosector aan te pakken.

In de MidKap daalde InPost 0,3 procent. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes zag de omzet in het tweede kwartaal met 30 procent groeien en handhaafde zijn verwachtingen voor het gehele jaar. Topman Rafal Brzoska waarschuwde wel voor de aanhoudende onzekerheid rond de coronapandemie.

CTP

Vastgoedontwikkelaar CTP, die twee overnames heeft gedaan in Bulgarije, verloor 0,8 procent. SnowWorld bleef ongewijzigd. De uitbater van skihallen breidt uit naar Frankrijk. De onderneming heeft al zes indoorwintersportlocaties in Nederland en Duitsland. In Parijs zakte Sanofi 1,5 procent. De Franse farmaceut neemt de Amerikaanse biotechnoloog Kadmon over voor 9,50 dollar per aandeel. De deal waardeert Kadmon op 1,9 miljard dollar, omgerekend zo'n 1,6 miljard euro.

De euro bleef ongewijzigd op 1,1840 dollar. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 68,65 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 71,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Detailhandel zet bijna 3 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in juni meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 2,9 procent, na een stijging van 3,4 procent in mei. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,5 procent hoger dan een jaar geleden.

20 minuten geleden
Bloomberg: oliekartel OPEC+ eens over verhoging productiequota

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieproducerende landen van OPEC+ hebben ingestemd met een nieuwe verhoging van de productiequota vanaf september. Dat zeggen bronnen bij het oliekartel tegen persbureau Bloomberg.

19 uur geleden
Staking cabinepersoneel bij Canadese vliegmaatschappij WestJet

CALGARY (ANP/BLOOMBERG) - Het cabinepersoneel van de Canadese luchtvaartmaatschappij WestJet is zondag begonnen met een staking in een geschil over lonen. WestJet is de op een na grootste vliegmaatschappij van Canada. Door de staking zijn honderden vluchten geschrapt.

19 uur geleden
Chinees BYD verkoopt meer auto's, verkoopdoel 2026 een uitdaging

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.

1 dag geleden
China veroordeelt uitbreiding zwarte lijst van bedrijven door VS

Beijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.

1 dag geleden
NYT: Fed-voorzitter wil aantal rentebesluiten verminderen

NEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.

1 dag geleden
Meer volledig elektrische auto's verkocht, totale verkoop gedaald

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.

1 dag geleden