Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verffabrikant AkzoNobel aan kop in AEX na koopadvies

Verffabrikant AkzoNobel aan kop in AEX na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel was maandag de grootste stijger in de AEX-index op het Damrak. De verffabrikant werd door de Amerikaanse zakenbank JPMorgan op de kooplijst gezet en steeg ruim 3 procent. Ook ging de aandacht uit naar de chipbedrijven. Persbureau Reuters meldde dat de Verenigde Staten maandag de nieuwe exportbeperkingen bekend zullen maken voor de Chinese chipsector.

Volgens ingewijden wordt onder meer ASMI (min 1,6 procent) getroffen door de nieuwe Amerikaanse beperkingen. ASML ging mee omlaag en zakte 1,5 procent. Besi hield het verlies beperkt tot 0,4 procent. Vorige week gingen de chipbedrijven nog flink omhoog nadat persbureau Bloomberg had gemeld dat de nieuwe maatregelen mogelijk minder streng uitvallen dan gevreesd.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 880,86 punten. De hoofdindex boekte over november een kleine winst van 0,9 procent en koerst aan het begin van de laatste beursmaand van het jaar af op een winst van zo'n 12 procent in 2024. De MidKap won 0,1 procent tot 870,79 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 1 procent. Londen bleef vrijwel onveranderd.

WDP in de plus

Prosus klom 0,4 procent na publicatie van de definitieve halfjaarcijfers. De techinvesteerder zag de nettowinst in de zes maanden tot en met september sterk stijgen dankzij de verkoop van aandelen van bedrijven waarin het belangen heeft. IMCD daalde een fractie. De chemicaliëndistributeur werd door Deutsche Bank van de verkooplijst gehaald.

WDP won 0,5 procent. Het vastgoedbedrijf heeft zijn portefeuille in Frankrijk verdubbeld met de overname van twee logistieke centra voor ongeveer 315 miljoen euro.

Stellantis

In Europa stond de autosector in de belangstelling. Stellantis zakte 7 procent in Parijs, na het vertrek van topman Carlos Tavares bij het moederbedrijf van Opel, Fiat, Peugeot, Citroën en Jeep. Tavares lag onder vuur na een winstwaarschuwing en liet eerder al weten begin 2026 met pensioen te gaan. In Frankfurt verloor Volkswagen 2 procent. Bij negen van de tien Duitse fabrieken van het autoconcern wordt kort gestaakt. De waarschuwingsstakingen zijn het gevolg van het conflict over de beloning van de ongeveer 120.000 werknemers in de Volkswagen-fabrieken.

De euro was 1,0506 dollar waard, tegenover 1,0548 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 68,52 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 72,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vakbond roept cabinepersoneel Lufthansa op vrijdag te staken

FRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.

1 uur geleden
Duurder voedsel door Iranoorlog raakt armsten, waarschuwt IMF

WASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.

1 uur geleden
Aandeelhouders Ahold Delhaize keuren beloningsbeleid top goed

ZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.

3 uur geleden
Forse winst voor beurs in Amsterdam dankzij gevechtspauze Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.

4 uur geleden
Activistische aandeelhouders kritisch op AH-moeder in vergadering

ZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.

4 uur geleden
EU voorziet geen olietekort in april

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.

4 uur geleden
Iran wil dollar per vat olie vragen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Iran wil olietankers een dollar per vat olie vragen om door de Straat van Hormuz te mogen varen, zegt de Iraanse brancheorganisatie van olie-exporteurs (OPEX). De tol moet worden afgerekend in cryptomunten, liet een woordvoerder van de organisatie aan de Financial Times weten.

5 uur geleden