Verfconcern AkzoNobel schrapt een zesde van de banen in Frankrijk
AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel schrapt bijna een zesde van de banen in Frankrijk. De reorganisatie is onderdeel van een plan om de werkzaamheden in het land te "moderniseren en optimaliseren". Daarbij wordt een deel van de Sikkens Solutions-verfwinkels gesloten en overgeheveld naar onafhankelijke uitbaters. Zo'n 200 van de in totaal 1300 banen in Frankrijk verdwijnen.
AkzoNobel, de fabrikant van verfmerken als Sikkens en Flexa, legt het plan voor aan de vakbonden. Onderdeel is ook een investering van 22 miljoen euro in de productielocatie in Montataire. De wijzigingen moeten voor eind volgend jaar zijn doorgevoerd.
Vorig jaar maakte het in Amsterdam gevestigde verfconcern al bekend wereldwijd ongeveer 2000 kantoorbanen te schrappen. Op dat moment werkten er zo'n 35.000 mensen, van wie zo'n 2400 in Nederland.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bezitters van een koopwoning vanaf volgend jaar verbieden om een sociale huurwoning te huren. Het stadsbestuur wil daarmee duidelijk maken dat het onwenselijk is dat huizenbezitters sociale huurwoningen bezet houden.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) stelt een onderzoek in naar garanties en reparaties van huishoudelijke producten, zoals televisies, wasmachines en computers. Een nieuw speerpunt van de waakhond is duurzamer en circulair produceren makkelijker te maken en daar vloeit het onderzoek uit voort.
17 minuten geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het Duitse handelsoverschot met de Verenigde Staten is in het eerste kwartaal van dit jaar afgenomen door de hogere handelstarieven die de Amerikaanse president Donald Trump heeft opgelegd. Van een handelsoverschot is sprake wanneer een land meer goederen en diensten verkoopt aan het buitenland dan dat het koopt.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel is een stuk somberder geworden over de economie van de Europese Unie dan in het najaar van 2025. Door de hoge brandstofprijzen als gevolg van de Iranoorlog vertraagt de economische groei aanzienlijk. Tegelijkertijd wordt het leven voor EU-inwoners een stuk duurder, raamt de Europese Commissie in haar voorjaarsprognose.
1 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De inkomsten van Saudi-Arabiƫ uit olie-export zijn in de eerste maand van de oorlog in het Midden-Oosten gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar. De totale waarde hiervan bedroeg in maart 24,7 miljard dollar, 37 procent meer dan in dezelfde maand vorig jaar.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse Gasunie en de Duitse netbeheerders Open Grid Europe en Thyssengas gaan samen een waterstofverbinding tussen Nederland en Duitsland ontwikkelen. De waterstofnetwerken van beide landen worden met elkaar verbonden. Dat willen ze rond 2031 realiseren, staat in een overeenkomst die ze hebben getekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De economische activiteit in de eurozone is in mei verder gekrompen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens marktonderzoeker S&P Global wordt vooral de dienstensector, de belangrijkste motor van de economie van het eurogebied, hard getroffen door de stijging van de kosten van het levensonderhoud door de oorlog.
2 uur geleden