Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verfconcern AkzoNobel omlaag op Damrak na winstwaarschuwing

Verfconcern AkzoNobel omlaag op Damrak na winstwaarschuwing

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met verlies gesloten. Verfbedrijf AkzoNobel stond bij de sterkste dalers in de leidende index. Het verfconcern waarschuwde voor lagere resultaten in het tweede kwartaal door de impact van de coronalockdowns in China en tegenvallende verkopen van decoratieve verven vanwege de tragere start van het klusseizoen in Europa.

AkzoNobel zakte 4,2 procent. Volgens het concern zorgt het einde van de lockdowns in China in juni wel voor een opleving, maar is de heropening nog niet voldoende om alle gemiste omzet goed te maken. Betalingsbedrijf Adyen en Just Eat Takeaway waren de sterkste dalers in de AEX met elk een verlies van 5,5 procent. Ook speciaalchemiebedrijf DSM (min 4,8 procent) en informatie- en dataleverancier RELX (min 4,3 procent) leverden flink in.

Techinvesteerder Prosus verloor 0,6 procent. De techinvesteerder zou met potentiƫle kopers voor zijn Russische bezittingen in gesprek zijn. Daarbij is het volgens ingewijden nog maar de vraag of de onderneming de daadwerkelijke waarde krijgt voor advertentiesite Avito.

Air France-KLM

De AEX verloor 1,3 procent tot 652,87 punten. De MidKap zakte 1,3 procent tot 927,77 punten. Bij de middelgrote fondsen kelderde Air France-KLM dik 13 procent. De luchtvaartcombinatie heeft bijna 2,3 miljard euro opgehaald met de eerder aangekondigde uitgifte van nieuwe aandelen. De Nederlandse overheid en de Franse staat kochten ook aandelen om hun belangen op peil te houden. Daarnaast heeft het Franse logistieke concern CMA CGM nu een belang van 9 procent in het concern.

Kunstmestproducent OCI won 6,5 procent en was daarmee de sterkste stijger in de MidKap. ABN AMRO won 0,9 procent. De bank past zijn negatieve rentebeleid aan. Daarmee volgt de bank het voorbeeld van Rabobank en ING (plus 3,1 procent).

Fastned

Fastned dikte 3,2 procent aan. Beleggers reageerden verheugd op de nieuwe doelstellingen die het snellaadbedrijf tijdens zijn investeerdersdag bekendmaakte.

In Londen, Parijs en Frankfurt stonden minnen tot 1,1 procent op de borden. In Parijs raakte Atos ruim een kwart aan beurswaarde kwijt. Beleggers schrokken van het nieuws dat de nieuwe topman Rodolphe Belmer na vijf maanden alweer vertrekt bij het Franse IT-bedrijf, vanwege onenigheid over de strategie binnen het bestuur.

De euro was 1,0416 dollar waard, tegen 1,0431 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent meer op 123,07 dollar. Brentolie werd 1,9 procent duurder, op 124,62 dollar per vat.

Meer uit Financieel

H&M-topman: Iranoorlog kan leiden tot licht hogere kosten

STOCKHOLM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige instabiliteit in het Midden-Oosten kan, indien aanhoudend, leiden tot licht hogere kosten voor Hennes & Mauritz (H&M). Dat zei topman Daniel Erver van het Zweedse kledingconcern donderdag bij de presentatie van de kwartaalcijfers. Op wereldwijde schaal heeft de oorlog in het Midden-Oosten volgens de topman op dit moment nog geen impact op het consumentengedrag.

25 minuten geleden
Damen levert voor het eerst sinds 2019 meer dan 150 schepen op

GORINCHEM (ANP) - Damen Shipyards heeft vorig jaar voor het eerst sinds 2019 weer meer dan 150 schepen opgeleverd. Mede daardoor stegen de omzet en de winst van de scheepsbouwer. Het bedrijf stelt verder dat de rechtszaken tegen het bedrijf een grote impact hebben.

57 minuten geleden
Groep organisaties: maak 1,5 miljard vrij voor meer hergebruik

DEN HAAG (ANP) - Een brede groep Nederlandse organisaties wil dat het kabinet 1,5 miljard euro per jaar uittrekt om het hergebruik van meer producten en grondstoffen te stimuleren, zodat bijvoorbeeld onderdelen in kapotte smartphones vaker opnieuw kunnen worden gebruikt. Zo moet ongeveer 500 miljoen euro uit bestaande klimaatregelingen worden ingezet voor circulaire projecten, zodat meer investeringen van de grond komen.

1 uur geleden
Prijs aan pomp loopt iets terug na piek afgelopen maandag

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor benzine en diesel in Nederland zijn de afgelopen dagen licht gedaald. Daarmee lijkt een stabilisering van de internationale olieprijzen, zij het met veel schommelingen, ook aan de Nederlandse pomp merkbaar. Wel blijft tanken een stuk duurder dan eerder dit jaar.

1 uur geleden
Gevolgen oorlog Midden-Oosten nog onduidelijk voor Van Oord

ROTTERDAM (ANP) - Maritiem dienstverlener Van Oord kan nog niet inschatten hoe groot de gevolgen zijn van de oorlog in het Midden-Oosten voor het bedrijf. Het familiebedrijf met hoofdkantoor in Rotterdam ziet veel onzekerheden voor het komende jaar.

2 uur geleden
AEX-index daalt door onzekerheid vredesbesprekingen met Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de tegenstrijdige berichten over de stand van de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. Volgens de Verenigde Staten vinden er gesprekken plaats over een voorgesteld vredesplan. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi zei echter dat Iran niet van plan is om te onderhandelen met de VS en dat het land blijft doorvechten.

2 uur geleden
Winkelketen Action kondigt stap naar de Verenigde Staten aan

ZWAAGDIJK (ANP) - De Nederlandse budgetwinkelketen Action heeft plannen om eind volgend jaar of begin 2028 zijn eerste winkel in de Verenigde Staten te openen. "We gaan een eerste stap zetten naar Amerika", maakte topvrouw Hajir Hajji donderdag bekend tijdens een toelichting op de jaarresultaten.

2 uur geleden