Verfconcern AkzoNobel omlaag op Damrak na winstwaarschuwing
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met verlies gesloten. Verfbedrijf AkzoNobel stond bij de sterkste dalers in de leidende index. Het verfconcern waarschuwde voor lagere resultaten in het tweede kwartaal door de impact van de coronalockdowns in China en tegenvallende verkopen van decoratieve verven vanwege de tragere start van het klusseizoen in Europa.
AkzoNobel zakte 4,2 procent. Volgens het concern zorgt het einde van de lockdowns in China in juni wel voor een opleving, maar is de heropening nog niet voldoende om alle gemiste omzet goed te maken. Betalingsbedrijf Adyen en Just Eat Takeaway waren de sterkste dalers in de AEX met elk een verlies van 5,5 procent. Ook speciaalchemiebedrijf DSM (min 4,8 procent) en informatie- en dataleverancier RELX (min 4,3 procent) leverden flink in.
Techinvesteerder Prosus verloor 0,6 procent. De techinvesteerder zou met potentiële kopers voor zijn Russische bezittingen in gesprek zijn. Daarbij is het volgens ingewijden nog maar de vraag of de onderneming de daadwerkelijke waarde krijgt voor advertentiesite Avito.
Air France-KLM
De AEX verloor 1,3 procent tot 652,87 punten. De MidKap zakte 1,3 procent tot 927,77 punten. Bij de middelgrote fondsen kelderde Air France-KLM dik 13 procent. De luchtvaartcombinatie heeft bijna 2,3 miljard euro opgehaald met de eerder aangekondigde uitgifte van nieuwe aandelen. De Nederlandse overheid en de Franse staat kochten ook aandelen om hun belangen op peil te houden. Daarnaast heeft het Franse logistieke concern CMA CGM nu een belang van 9 procent in het concern.
Kunstmestproducent OCI won 6,5 procent en was daarmee de sterkste stijger in de MidKap. ABN AMRO won 0,9 procent. De bank past zijn negatieve rentebeleid aan. Daarmee volgt de bank het voorbeeld van Rabobank en ING (plus 3,1 procent).
Fastned
Fastned dikte 3,2 procent aan. Beleggers reageerden verheugd op de nieuwe doelstellingen die het snellaadbedrijf tijdens zijn investeerdersdag bekendmaakte.
In Londen, Parijs en Frankfurt stonden minnen tot 1,1 procent op de borden. In Parijs raakte Atos ruim een kwart aan beurswaarde kwijt. Beleggers schrokken van het nieuws dat de nieuwe topman Rodolphe Belmer na vijf maanden alweer vertrekt bij het Franse IT-bedrijf, vanwege onenigheid over de strategie binnen het bestuur.
De euro was 1,0416 dollar waard, tegen 1,0431 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent meer op 123,07 dollar. Brentolie werd 1,9 procent duurder, op 124,62 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 dag geleden