Verfconcern AkzoNobel koploper in licht hogere AEX
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel AkzoNobel werd vrijdag flink hoger gezet op de Amsterdamse beurs. Het verfconcern profiteerde van de sterke kwartaalcijfers van zijn Amerikaanse branchegenoot PPG. De Europese aandelenmarkten gingen licht vooruit. De stemming werd gesteund door een recordgroei van de Chinese economie, sterke Chinese winkelverkopen en nieuwe recordstanden op Wall Street.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de plus op 715,35 punten. De MidKap klom ook 0,2 procent, tot 1038,66 punten onder aanvoering van luchtvaartbedrijf Air France-KLM (plus 1,9 procent). De graadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,6 procent.
AkzoNobel was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van 2,7 procent. ING volgde met een plus van 1,5 procent. De bank kondigde een paar veranderingen aan in het bestuur, waaronder de benoeming van een technologiedirecteur. De aandelen van supermarktbedrijf Ahold Delhaize (min 1,4 procent) en telecomconcern KPN (min 2,8 procent) noteerden ex dividend.
Beter Bed
Bij de kleinere bedrijven won Beter Bed 2 procent. De beddenverkoper zag de kwartaalomzet dalen doordat de winkels de eerste twee maanden van het jaar dicht moesten blijven door lockdowns. Dankzij het winkelen op afspraak begin maart herstelden de verkopen zich tot het niveau van voor de pandemie. Fastned steeg 3 procent. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het bedrijf ook een winkel en toiletten mag plaatsen bij zijn snellaadstations.
Daimler steeg 2 procent in Frankfurt. Het moederbedrijf van Mercedes-Benz boekte in het eerste kwartaal aanzienlijk meer winst dan verwacht. De autofabrikant profiteerde vooral van sterke verkopen in China. Het wereldwijde chiptekort in de autosector had wel impact op de leveringen in het eerste kwartaal en zal naar verwachting ook in het lopende kwartaal de verkoop kunnen raken.
HelloFresh
De Duitse maaltijdbezorger HelloFresh verhoogde zijn verwachtingen voor het gehele jaar na sterke resultaten in het afgelopen kwartaal en werd beloond met een koerswinst van dik 4 procent. In Parijs daalde L'Oréal 1,8 procent. Het Franse cosmeticaconcern boekte meer omzet in het afgelopen kwartaal dankzij een sterke vraag van Chinese consumenten. Beleggers grepen de cijfers echter aan om wat winst te nemen na de recente opmars van het aandeel.
De euro was 1,1966 dollar waard, tegen 1,1962 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 63,69 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent meer, op 67,18 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.
2 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.
3 uur geledenASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.
6 uur geledenBANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.
20 uur geleden