Verfconcern AkzoNobel koploper in licht hogere AEX
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel AkzoNobel werd vrijdag flink hoger gezet op de Amsterdamse beurs. Het verfconcern profiteerde van de sterke kwartaalcijfers van zijn Amerikaanse branchegenoot PPG. De Europese aandelenmarkten gingen licht vooruit. De stemming werd gesteund door een recordgroei van de Chinese economie, sterke Chinese winkelverkopen en nieuwe recordstanden op Wall Street.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de plus op 715,35 punten. De MidKap klom ook 0,2 procent, tot 1038,66 punten onder aanvoering van luchtvaartbedrijf Air France-KLM (plus 1,9 procent). De graadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,6 procent.
AkzoNobel was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van 2,7 procent. ING volgde met een plus van 1,5 procent. De bank kondigde een paar veranderingen aan in het bestuur, waaronder de benoeming van een technologiedirecteur. De aandelen van supermarktbedrijf Ahold Delhaize (min 1,4 procent) en telecomconcern KPN (min 2,8 procent) noteerden ex dividend.
Beter Bed
Bij de kleinere bedrijven won Beter Bed 2 procent. De beddenverkoper zag de kwartaalomzet dalen doordat de winkels de eerste twee maanden van het jaar dicht moesten blijven door lockdowns. Dankzij het winkelen op afspraak begin maart herstelden de verkopen zich tot het niveau van voor de pandemie. Fastned steeg 3 procent. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het bedrijf ook een winkel en toiletten mag plaatsen bij zijn snellaadstations.
Daimler steeg 2 procent in Frankfurt. Het moederbedrijf van Mercedes-Benz boekte in het eerste kwartaal aanzienlijk meer winst dan verwacht. De autofabrikant profiteerde vooral van sterke verkopen in China. Het wereldwijde chiptekort in de autosector had wel impact op de leveringen in het eerste kwartaal en zal naar verwachting ook in het lopende kwartaal de verkoop kunnen raken.
HelloFresh
De Duitse maaltijdbezorger HelloFresh verhoogde zijn verwachtingen voor het gehele jaar na sterke resultaten in het afgelopen kwartaal en werd beloond met een koerswinst van dik 4 procent. In Parijs daalde L'Oréal 1,8 procent. Het Franse cosmeticaconcern boekte meer omzet in het afgelopen kwartaal dankzij een sterke vraag van Chinese consumenten. Beleggers grepen de cijfers echter aan om wat winst te nemen na de recente opmars van het aandeel.
De euro was 1,1966 dollar waard, tegen 1,1962 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 63,69 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent meer, op 67,18 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.
33 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - In het afgelopen halfjaar is een forse stijging te zien van phishing rond onlineboekingsplatformen, met name rond Booking.com. Dat constateert Fraudehelpdesk, die de laatste tijd sowieso beduidend meer meldingen krijgt van fraude waarbij criminelen proberen persoonlijke gegevens of wachtwoorden te ontfutselen.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een bitcoin is weer minder dan 80.000 dollar waard. Door het Amerikaanse banenrapport van vrijdag is een einde gekomen aan de recente opmars van 's werelds grootste cryptomunt.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.
1 dag geledenLAS VEGAS (ANP/BLOOMBERG) - De maker van het bekende computerspel Tetris heeft kritiek geuit op een nieuwe game van het Witte Huis die het klassieke blokstapelspel na-aapt. In het door de regering-Trump naar buiten gebrachte Build the Wall moeten spelers een muur bouwen om te voorkomen dat migranten de Amerikaanse grens oversteken.
1 dag geledenBUNNIK (ANP) - Werkgevers sturen door de hogere brandstofkosten scherper op kosten en kilometers, volgens de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA). Duurdere benzine en diesel door de oorlog in het Midden-Oosten zijn met name voor middelgrote werkgevers reden om de overstap naar elektrisch rijden te versnellen en werknemers meer te laten thuiswerken.
1 dag geleden