Verfconcern AkzoNobel haalt Franse topman binnen
AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel wil Gregoire Poux-Guillaume aanstellen als de nieuwe baas van het verfconcern. De Fransman moet per 1 november in dienst treden van de onderneming als aandeelhouders daar tijdens een aandeelhoudersvergadering in september akkoord voor geven. Poux-Guillaume is de opvolger van Thierry Vanlancker, die sinds 2017 aan het roer staat van het bedrijf.
Poux-Guillaume heeft ervaring als topman opgedaan bij het Zwitserse Sulzer, een bedrijf dat actief is op het gebied van vloeistoftechniek. Ook was hij eerder de baas bij de duurzame energiedivisie van General Electric, GE Grid Solutions.
Vanlancker gaf na zijn eerste termijn van vier jaar aan dat hij nog een termijn van twee jaar bij AkzoNobel wilde. Die termijn loopt nu af. Onder leiding van de Belg werd onder andere de divisie Special Chemicals verkocht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.
9 uur geleden